הבלוג של רוית ליפשיץ ציון- בלוג בסגנון והשראה

Ravit

מומחית לכתיבה ויצירת תוכן* בלוגים לעסקים* ניהול תוכן ברשתות חברתיות* כתבות תדמית ותוכן שיווקי* בלוגרית רב תחומית* מכורה למדיה החברתית* סופרת* מוזיקאית* רומנטיקנית חסרת תקנה. http://www.hakotevet.co.il/

עדכונים:

פוסטים: 196

החל ממרץ 2014

החיוך של אורור שובה לב, הלבוש מאופק. הקמטים והשקיות תחת העיניים רק מוסיפים עומק לדמות המקסימה. כשהיא פוגשת באהבה ישנה, חוזר הניצוץ, אך שום דבר לא הולך חלק

30/04/2018

סרטה של בלנדין לנואר
Aurore
Un film de Blandine LENOIR
 
 צרפת 2017, 87 דקות
צרפתית תרגום לעברית ואנגלית

poster

אורור פרודה מבעלה, פוטרה לאחרונה מעבודתה ורק גילתה שהיא עומדת להפוך לסבתא. היא נאלצת לקחת על עצמה עבודות ניקיון ומתקשה להתמודד עם קשיי הפרנסה. כשהיא נתקלת בדרך מקרה, באהבה הגדולה של חייה מימי הנעורים היא מחליטה לנקוט צעדים ולעשות הכל כדי לשנות את מהלך חייה. אולי עכשיו כשהיא חוגגת 50 אביבים זה הרגע לשינוי ולתקווה.

חמישים אביבים באדיבות קולנוע חדש  AURORE_10354508_RET

גל שלם שוטף את הקולנוע ואת הספרות, שגילה את הגיל המופלא הזה – עשור החמישים. זוכרים את “חמישים זה השלושים החדש”? “לגור בבית של אמא”? ספרה של אליסון פירסון: “כמה קשה זה כבר יכול להיות?”. גיל בו הכול עוד אפשרי, המראה עדיין זוהר ומקרין סקס אפיל והעולם סביבך מתייחס אליך כאל מיצג ארכאולוגי- מוזיאוני.

אורור (תרגום לעברית- אלת השחר) היא יפה וטובת לב. אין לה את השיק הפריזאי המופגן והידוע. הלבוש שלה שמרני, המידה לפחות 42. היא פרודה מבעלה שכבר מנהל קשר עם אישה חדשה ויש לו ילדים קטנים ממנה. הילדה הגדולה שלה בזוגיות והצעירה עוד חיה עמה בבית. עם חבר. היא לבד, קשיי הפרנסה מעיקים ויש לה חברה טובה, קצת אקסצנטרית ונאמנה.

חמישים אביבים באדיבות קולנוע חדש  AURORE_11184518_RET  SBBBBB

בסרט הטראגי- קומי המון משפטים חכמים. כשאורור בוכה, גם אנחנו בוכות אך מהסיבות שלנו. האמפתיה, ההזדהות האישית והחמלה שלנו כלפיה מושלמים. אנו אחיות לאותם חיים משוגעים וחסרי הגיון. יש לה בוס חדש טיפש, ארוגנטי וצעיר שלא חוסך הזדמנויות להשפיל אותה, דוחף אותה להתפטר ובוחר עובדות בנות עשרים. מנהלת כוח האדם, האמורה לסייע לה למצוא עבודה, נמצאת בעיצומה של התקפת גלי חום ויורדת מהפסים, הבת מרגישה שהיא כוכב משנה כשמגלה שטכנאי הUS היה חבר רומנטי של אמה מהעבר הרחוק, עוד לפני בעלה.

באחת הסצנות האהובות עלי, רואים אותה רוקדת לבדה בבית ונזכרת ברגעים שהבנות היו קטנות וכולן רקדו יחד בסלון והשתוללו יחד במיטה. אהבתי שהיא נותנת לבתה הצעירה לעשות טעויות וללמוד מהם לבד. אני כבר הייתי מטפסת על הקירות כדי שבתי לא תעזוב לימודים בשביל נגן רוק.

חמישים אביבים באדיבות קולנוע חדש  AURORE_10260917_RET

החיוך של אורור שובה לב. הלבוש מאופק, הקמטים והשקיות תחת העיניים רק מוסיפים נדבך של עומק לדמות המקסימה ולא גורעים מחינניותה. וכשהיא פוגשת באהבה ישנה, שום דבר לא הולך חלק ויש מספיק מהמורות בדרך.

רומן הביכורים שלי, “אהבותיה של אמה”, שיצא בחודש הבא, אף הוא מספר על גיבורה בת חמישים שחווה הרפתקאות וניצבת בפני צומת דרכים, אפשרויות חדשות והחלטות לא פשוטות. היא אוצרת אמנות מצחיקה, יפה, שנונה, פאשיניסטה וחסרת ביטחון, העומדת לגלות את עצמה ואת יכולותיה מחדש.  הצרפתים כבר אישרו שחמישים הוא השלושים החדש.

מומלץ בחום!

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

יוצרים

בימוי:   בלנדין לנואר     Blandine Lenoir
תסריט: בלנדין לנואר     Blandine Lenoir
וז’אן לוק גאגה   Jean-Luc Gaget
על פי רעיון של בלנדין לנואר

שחקנים

אורור:   אנייס ז’אווי        Agnès Jaoui   
טוטוש: טיבו דה מונטלמבר Thibault de Montalembert
מנו: פסקל ארביו           Pascale Arbillot       
מרינה: שרה סוקו          Sarah Suco
לוסי: לו רואה-לקויינה    Lou Roy-Lecollinet

 הסרט מופץ על ידי קולנוע חדש החל מתאריך 26/4 בסינמטק תל אביב, קולנוע כוכב רמת השרון ובכל רחבי הארץ.

AURORE-חמישים אביבים 120x160_HD

עוד מהבלוג של רוית ליפשיץ ציון- בלוג בסגנון והשראה

תצוגה מקדימה

"לעשן כמו גבר"- מונודרמה סוחפת על חיי הציירת פרידה קאלו

"לעשן כמו גבר" מונודרמה המבוססת על חיי הציירת פרידה קאלו. מאת ובביצוע: יפית לוי בימוי: מיקי יונס הפקה: שי גבריאלי עיצוב תלבושות ותפאורה: טל קילשון עיצוב תאורה: אמיר...

תצוגה מקדימה

תערוכת בוגרי "בצלאל", 2015

תערוכות הבוגרים ב"בצלאל", 2015  אמנות, צילום, אמנויות המסך, תקשורת חזותית, עיצוב תעשייתי, עיצוב קרמי וזכוכית, צורפות...

תצוגה מקדימה

Transforms- חמישה סופי שבוע של אירועי אופנה בגלריית נמל יפו

  Transforms גלריית נמל יפו מציגה סדרת סופי שבוע העוסקים בנקודות המפגש בין אופנה, עיצוב ואמנות, תחת השם Transforms. במשך חמישה סופי שבוע, יתקיימו אירועי מכירה ותוכן בגלריה. בכל סוף...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה