הבלוג של רוית ליפשיץ ציון- בלוג בסגנון והשראה

Ravit

מומחית לכתיבה ויצירת תוכן* בלוגים לעסקים* ניהול תוכן ברשתות חברתיות* כתבות תדמית ותוכן שיווקי* בלוגרית רב תחומית* מכורה למדיה החברתית* סופרת* מוזיקאית* רומנטיקנית חסרת תקנה. http://www.hakotevet.co.il/

עדכונים:

פוסטים: 188

עוקבים: 18

החל ממרץ 2014

סטפני בת הארבעים, עד לפני זמן קצר אדריכלית עצמאית מצליחה, פושטת רגל וחוזרת לגור עם אמה. סרט מצחיק, מריר- מתוק המדבר ללב כל הקמים מדי בוקר ויוצאים למערכה. פער הדורות- הפוך על הפוך, או מי צריך נסיך שיציל את המצב כשיש אימא

12/11/2016

לחזור לגור עם אמא באדיבות קולנוע חדש

RETOUR CHEZ MA MЀRE

סרטו של  Eric Lavaine

צרפת 2016, 90 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ולאנגלית

מעל שני מיליון צופים בצרפת

האם הייתם חוזרים לחיות עם ההורים שלכם? סטפני בת ארבעים, עד לפני זמן קצר אדריכלית עצמאית מצליחה שסיימה עשר שנות לימודים גבוהים, חוזרת לגור עם אמה. הבית יפהפה, העיירה מקסימה, האוכל ביתי, טעים ובשפע, אך מסתבר שגם בצרפת אפשר לפשוט רגל, לאבד דירה, להתרושש, לראות בקושי את הילד המתוק שלך שלומד בבית ספר יסודי וגר בעיקר עם אביו שכבר מצפה לתינוק מאשה חדשה ושעור הפנים שלך כבר לא יהיה כל כך מתוח. וכל זה בלי קפה בבית.

סטפני חזרה לבית אמה. היא נאלצת להתמודד עם דירה מחוממת יתר על המידה, להאזין לזמר פרנסיס קברל ללא הרף, להשתתף במשחקי “שבץ נא” אינסופיים וכמובן, לשמוע את הערותיה החוזרות של האם והמלצותיה כיצד לנהל את חייה. היא מנסה להצעיד את אמה למאה העשרים ואחת וללמד אותה אינטרנט, לחבר אותה לג’ימייל ולשם כך צריך סבלנות של ברזל.

Cuisine_0452 לחזור לגור עם אמא

האם נראית קצת מזייפת. במקום לרדת לסופר עם העגלה היא עולה בלי העגלה לקומה רביעית. היא נראית לחוצה ומבולבלת. היא מכינה ארוחה לשלושת ילדיה- סטפני, אחותה הבכורה ובעלה ולאח שגר במרחק 500 קילומטר. יש סיבה ללחץ המיוחד של האם והסיבות והן לאו דווקא זקנה, הסתיידות המוח והצורך בנוירולוג, סיבות עליהן חושבת הבת. האם, שהתאלמנה לפני שנה, חייה את החיים. היא מבשלת, היא שרה, יש לה חיי אהבה פעילים. היא מלאת שמחת חיים ורואה סדרות טלוויזיה רומנטיות סמי ארוטיות שמאוד מביכות את בתה. היא אוהבת את ילדיה והאושר שלהם חשוב לה כל כך. חשובים לה שלום בית, וקשר חם בין ילדיה אך המתח הרב והבטן המלאה בין האחיות וגם האח שאינו הכי מעורב, מקלקלים לה את התכניות. לבת הבכורה טענות כרימון, היא דורסת את בעלה ולבנו מתכווץ עבורו, ילדים כנראה אין. האח לא נשוי וכנראה אף הוא ללא ילדים, רגיל לחיות את חייו בנוחיות וללא מחויבות. הוא נשאר בסביבה כי משט סירות אליו היה מיועד להצטרף, התבטל. הוא מציע עזרה לסטפני אך לעתים העזרה יקרה. הם רואים את החזרה הביתה של סטפני כפלישה לרכוש גם שלהם. שלושת האחים מבחינות רבות לא התבגרו. הם זקוקים לאהבה ולפינוק של האם. הם דואגים לה בזמן שחייהם נעים במסלול לא ברור ואילו החיים שלה, נפלאים.

הקשר בין האחים עורר בי הזדהות עמוקה. שנים חייתי בניתוק מאחי והשנה חזרנו לקשר חם, דבר הגורם לי אושר רב ועוד יותר לאמי האהובה ששלום בית הוא הדבר החשוב ביותר עבורה.  מסתבר שקשרי משפחה הוא נושא חוצה תרבויות וגבולות.

נחזור רגע לסטפני. היא אינה פריזאית קוקטית, לבושה בפשטות בסגנון ספורט-אלגנטי ומאוד סולידית. מה מציעים לה בלשכת התעסוקה? עבודה בתקשורת שיווקית. היא קורנת משמחה אך אל תתלהבו יתר על המידה: מדובר בחלוקת פליירים בקניון על רולרבליידס. העיקר היום זו ההגדרה. והפקיד? מזכיר לה את הגיל ואת המצב ושהיא חייבת להתגמש ובו זמנית מתחיל עם נערה במשרד הצעירה ממנו בעשור. בדרך החוצה סטפני מיידעת אותו על הכרס, העגיל, הכיעור והטעם הנורא בבגדיו ואנו מחזיקים את הבטן מרוב צחוק.

לחזור לגור עם אמא Petit-Dej-_01845

הסרט מאוד מצחיק, כבר אמרתי? למרות הנושא הכבד וההזדהות הטוטלית שלנו עם בעיותיה של סטפני, אנו צוחקים מבדיחה אחר בדיחה. לדוברי הצרפתית זו חגיגה כי כפל הלשון והבדיחות המקומיות נפלאות אך גם בתרגום ההומור עובר והקצב פרסטו- פרסטו. הסרט מצחיק אך הצחוק מריר. הפה צוחק והלב בוכה. תחושת ההחמצה והמרירות, חוסר הכיוון, קשיי החיים וההישרדות מוכרים לכולנו, בני הארבעים והחמישים שכל יום קמים מחדש ויוצאים למערכה.

לא רק באחים אנו עוסקים. לסטפני יש חברות. החברות הן לא מה שחשבה. היא בטוחה שהן חלק מה ‘רשת החברתית שלה’ ובעזרתן היא תחזור מהר למעגל העבודה. חברה מהעבר מעמידה אותה במקומה ואילו חברה הטובה ביותר שהייתה השותפה למשרד שקרס, מפתיעה אותה ולאו דווקא לטובה.  בואו נעשה הצבעה קטנה: למי מהקוראות יש חברה שהפתיעה אותה אך לאו דווקא לטובה?

כשכולם מגלים את סודה של האם, שכל כך רצתה לגלות להם אותו בדרך רשמית וחגיגית, ההלם והתגובות בהתאם. נחשפים סודות משפחתיים ואת השבר בעקבותיו קשה למנוע.

ברוכים הבאים למקום המסוכן ביותר בעולם –המשפחה.

זהו אינו סרט הוליוודי בו הכול בא על פתרונו בשלום, אך מי צריך נסיך שיציל את המצב כשיש אמא שכזו?

טיזר מס’ 1:

embedded by Embedded Video

אהבתי את העיצוב החם (תרתי משמע) של הבית, את הנופים של דרום צרפת. הזדהיתי עם סטפני בעלת אלף הפרצופים שבגיל ארבעים מתחילה הכול מחדש ( אצלי זה היה בחמישים :) ). החזקתי את הבטן כשהאם נזכרה במיטת מהאהבה לקחת גלולה, לא זו הרגילה אלא נגד כולסטרול. הילדים חושבים שהאם סנילית אך בהפוך על הפוך היא חיה יותר מהם, מלאת אנרגיה, חיות ומרץ. חשבתי על אמי האהובה שעדין טפו טפו מלאת אנרגיה, אהבה ועוזרת לכולנו. אהבתי את הקשר המתפתח עם האחות הבכורה שירד לשפל המדרגה לפני שהחל לצמוח בחזרה. 

שפל המדרגה זהו מקום מצוין להגיע אליו בכדי לצמוח מחדש; בעבודה, בקשרי משפחה, בחברות ובאהבה.

המשחק משכנע כבמיטב הקומדיות הצרפתיות. האם בתפקיד אייקוני.

הסרט מצחיק, חם, מחבק ומעורר מחשבה.

מומלץ!

טיזר מס’ 2:

embedded by Embedded Video

embedded by Embedded Video
Download Video

לחזור לגור עם אמא פוסטר SBPR

לחזור לגור עם אמא

תמונות: יחסי ציבור

היוצרים:

בימוי: אריק לאבן  Eric Lavaine

תסריט: הקטור קביו רייס, אריק לבאן  Héctor Cabello Reyes Eric Lavaine,

צילום: פרנסואה הרננדז  François Hernandez

עריכה ונסן זופרניירי  Vincent Zuffranieri

עיצוב: איזבל קיאר  Isabellr Quillard

תלבושות: בריז’יט פור פרדיגו  Brigitte Faur-Perdigou

מוסיקה מקורית: פביאן קהן  Fabien Cahen

הפקה: ונסן רוג’ה, ז’רום סיידו  Vincent Roget (Same Player),
Jérôme Seydoux (Pathe Prodution)

 

שחקנים

סטפני: אלכסנדרה לאמי  Alexandra Lamy

ז’קלין: ז’וזיאן בלאסקו  Josiane Balasko

קרול: מתילד סנייה  Mathilde Siegner

ניקולא: פיליפ לפבר  Philippe Lefebvre

אלן: ז’רום קומנדר  Jerome Commandeur

שרלוט: סיסיל רבואה  Cecile Rebboah

ז’אן: דידייה פלמן  Didier Flamand

עוד מהבלוג של רוית ליפשיץ ציון- בלוג בסגנון והשראה

תצוגה מקדימה

"לעשן כמו גבר"- מונודרמה סוחפת על חיי הציירת פרידה קאלו

"לעשן כמו גבר" מונודרמה המבוססת על חיי הציירת פרידה קאלו. מאת ובביצוע: יפית לוי בימוי: מיקי יונס הפקה: שי גבריאלי עיצוב תלבושות ותפאורה: טל קילשון עיצוב תאורה: אמיר...

תצוגה מקדימה

תערוכת בוגרי "בצלאל", 2015

תערוכות הבוגרים ב"בצלאל", 2015  אמנות, צילום, אמנויות המסך, תקשורת חזותית, עיצוב תעשייתי, עיצוב קרמי וזכוכית, צורפות...

תצוגה מקדימה

Transforms- חמישה סופי שבוע של אירועי אופנה בגלריית נמל יפו

  Transforms גלריית נמל יפו מציגה סדרת סופי שבוע העוסקים בנקודות המפגש בין אופנה, עיצוב ואמנות, תחת השם Transforms. במשך חמישה סופי שבוע, יתקיימו אירועי מכירה ותוכן בגלריה. בכל סוף...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה