הבלוג של רוית ליפשיץ ציון- בלוג בסגנון והשראה

Ravit

מומחית לכתיבה ויצירת תוכן* בלוגים לעסקים* ניהול תוכן ברשתות חברתיות* כתבות תדמית ותוכן שיווקי* בלוגרית רב תחומית* מכורה למדיה החברתית* סופרת* מוזיקאית* רומנטיקנית חסרת תקנה. http://www.hakotevet.co.il/

עדכונים:

פוסטים: 199

החל ממרץ 2014

עוד לא היה אירוע שכזה. חמישה סופי שבוע של אירועי אופנה, טקסטיל וצורפות ישראליים ובינלאומיים: מכירה ותערוכה בגלריית נמל יפו בתאריכים 15/10-21/11. את האירוע יזמה ואצרה גלית רייסמן, יזמית העיצוב והעומדת מאחורי TLVstyle – תיירות אופנה חדשנית בתל אביב, כיוזמה משותפת עם לימור מרגוליס, מייסדת ומנהלת גלריית נמל יפו

05/10/2015

 12079547_696655040470141_8962664722855855465_n

Transforms

גלריית נמל יפו מציגה סדרת סופי שבוע העוסקים בנקודות המפגש בין אופנה, עיצוב ואמנות, תחת השם Transforms. במשך חמישה סופי שבוע, יתקיימו אירועי מכירה ותוכן בגלריה. בכל סוף שבוע כ-10 מעצבים יציגו וימכרו את מוצריהם בגלריה, ובכל שבוע יתקיים קונספט עיצובי אחר עם DNA ייחודי לו.

בסוף השבוע האחרון, בתום אירועי האופנה, תתקיים תערוכה מסכמת לפרויקט Transforms בה ייחשפו יצירות ONE- OF פרי יצירתם של המעצבים המשתתפים.

התערוכה תושק בגלריה באירוע חגיגי שיוקדש לגיוס משאבים למען בית הספר מגמ’ריה, בית ספר לצורפות המכשיר ומעסיק עולים יוצאי אתיופיה.  

פגשתי את גלית רייסמן, היוזמת והאוצרת, בכדי להבין מקרוב כיצד נולד כזה רעיון במוחה ואייך מעלים תוך זמן אפסי אירוע קונספט הנמשך חמישה סופי שבוע. מצאתי אישה יפהפייה עם אור בעיניים ותשוקה בוערת ליצירה ישראלית.

12032169_1649557405329756_7385268704442608004_nגלית רייסמן (צילום: Marta Lomonaco)

ט

Transforms, כשמו כן הוא, המעבר בין הרעיון, החומרים, הצורות והדיסיפלינות השונות והתרגום שלהם למוצרים ולחומרים חדשים.

הקהל אליו היא פונה הוא אותו קהל שמחפש חדשנות, עיצוב ישראלי, מקוריות. זהו אירוע אקסקלוסיבי בתוך גלריית נמל יפו השוכנת במבנה אבן עתיק בן ארבע מאות שנה, שעבר תהליך שימור קפדני על ידי האדריכל אילן פיבקו.

מה ייחודי באירוע?

יציגו עד עשרה מציגים נבחרים בכל סוף שבוע.  כל סוף שבוע מתמקד בנושא אחד ובו יציגו מהבולטים בדור הבא של הכישרונות הישראליים שחלקם כבר עובד בארץ ובחו”ל.

הפרויקט מורכב ולא פשוט לארגן אותו בזמן כה קצר אך באנרגיה מדבקת היא עושה ימים כלילות לקידום העיצוב הישראלי. שיתוף הפעולה עם מוזיאון יפו, היא מעידה, נתן במה ויד חופשית למעצבים ישראליים רעננים המביאים בשורת חדשנות. סופ”ש המכירתי של צורפות ישראלית עכשווית הוא הראשון מסוגו בארץ . הקולקציה תוצג למכירה והאירוע לכשעצמו חדשני כמו גם התכשיטים.

סופ”ש הטקסטיל ייתן במה לטקסטיל חדשני, תחום המתחדש כל הזמן, ולאופנה המתמקדת בחידוש בתחום הטקסטיל. המוצרים לבישים ונחשקים.

לראשונה מתקיים שיתוף פעולה עם מעצבים צעירים ומוכשרים ופורצי דרך מאיטליה. זוהי סטייה מהנתיב הברור לקידום רק עיצוב ישראלי בו נקטה עד היום גלית ב-

TLVstyle  כי היא מאמינה שבשיתופי פעולה מסוג זה והקשר איטליה/ישראל יקדם את היצירה ואת ההצלחה לשני הצדדים. חמשת המעצבים הישראלים שנבחרו מקיימים קשר עמוק עם איטליה, חיים במילאנו והתמחו בשיטות עבודה איטלקיות כגון עיבוד עורות וכו’.

היא גאה לכלול אורח מאד מיוחד בסופ”ש של הטקסטיל, הפותח של הפרויקט, שלא רק יציג את עבודותיו בצד מעצבים ישראלים צעירים וחדשניים, אלא גם יחשוף בתערוכה המסכמת פריט ייחודי מעבודת המחקר האחרונה שלו. Tzuri Gueta Paris מבקר בארץ ויכבד אותנו בנוכחותו באירוע הפתיחה. רשמו ביומנים להצטרף אלינו לכוס יין, 15.10.15 בשעה 19:00.
בתערוכה המסכמת כל פריט שנבחר משקף את השפה של האומן והמעצב ויכול לעמוד הן בגלריה והן כפריט עיצוב שימושי. אנו נקבל עוד מבט מעמיק לסיפורו של המעצב כחלק מהפילוסופיה של “ביקור מאחורי הקלעים” של TLVstyle.

לפנינו אוצרות ואירוע ברמה הגבוהה ביותר.

לא שכחתי, הכניסה לכל האירועים חינם!

 

סופ”ש טקסטיל ישראלי

15-16-17 באוקטובר

יוקדש למעצבי טקסטיל ואופנה ישראליים שבעבודתם משלבים פיתוחי בדים בעבודת יד בכדי לייצר פרטי אופנה עכשוויים וייחודים.

המעצבים המשתתפים: גלריה מקדם-צורי גואטה / עדי רפלד-פודהורצר / עדי שרון /ADI YAIR / ALUMA -אלומה קליין / Frog-עינת בורג / MAYO-אנת שלאין / נילי בן סימון / Nulah-זיוה אפשטיין / Second skin–אלינור נתנאל

נילי בן סימון. צילום - יניב דרוקר ויעל פינקלשטייןנילי בן סימון Make It Go (צילום: יניב דרוקר ויעל פינקלשטיין)

יצירת סצנה של 5 דמויות גברים ונשים בסיטואציות יומיומיות:  כגון הוצאת כלב לטיול , רכיבה על האופניים, בדרך הביתה עם פרחים לשבת, שכיבה בים. כל הפריטים תלויים באוויר ו’משרטטים’ את הדמויות בעזרת האביזרים שעליהם כגון נעליים ,גרביים ,מכנס/שמלה ועוד. סך הפריטים יהיו למכירה ויגזרו מהאוויר. אט, אט המיצג יעלם והרצון שהמיצג ייעלם בסוף  (וכל הפריטים יימכרו) .

sעדי רפלד-פודהורצר צילום נעם פיינר 6עדי רפלד-פודהורצר (צילום: נעם פיינר)

 
Nulah צילום מיכאל פיש (9)sNulah- אופנה באריגת יד (צילום: מיכאל פיש)

פריטים החוקרים את הגבולות בין בגד לתכשיט.

סופ”ש צורפות

22-23-24 באוקטובר

יוקדש לצורפות ישראליות עכשוויות, רובן בוגרות המחלקות לצורפות ב’שנקר’ וב’בצלאל’ מהשנים האחרונות. דגש סוף השבוע הוא על צורפות עכשוויות שמשלבות בעבודתן חומרים חדשניים כגון בטון, סיליקון ומתכות – כל הפריטים עשויים בעבודת יד באיכות גבוהה וללא פשרות ומשלבים שפה אינדיבידואליות של המעצב, המביאים לידי ביטוי אסתטיקה מקומית והשראות מעולמות תוכן מקומיים של תרבות, אורבניות וטבע.

המעצבים המשתתפים: ADI LEV design / Fabrica by Efrat Habani / Danielle Keller / ליה אלנתן / Punkt–נטלי שבתאי/ Mia Minsky / Traum studio-ענת טרוים / Mia Minsky -מיכל מינסקי שושן / Haven Design-חגית אבנהיימר / מגמ’ריה

חגית אבנהיימר צילום ורד רונן ,  דוגמנים עינת גור עטר (הבלודנדינית) וחגי גלמידי (1)sחגית אבנהיימר -Haven Design (צילום: ורד רונן, דוגמנים: עינת גור עטר וחגי גלמידי)

תכשיטים המנציחים מינים שנעלמו או בסכנת הכחדה, ונותנים להם חיים חדשים בזיכרון הקולקטיבי שלנו. בעיצוב וייצור תכשיטים ובניית מודלים ועיצובים באמצעות טכניקת תלת ממד ממוחשבת.

Fabrica צילום בועז אופנהיים (2) Fabrica, Habani Efrat (צילום: בועז אופנהיים)

ההשראה לתכשיטים מצמחים ותכשיטים עתיקים עד אלמנטים תעשייתיים. במהלך היצירה והמשחק עם החומר, נוצרות צורות חדשות אשר נותנות משמעות שונה לאלמנט המקורי, ויוצרות תכשיטים בעלי אופי המשלב אותנטיות ועכשווית.

סופ”ש איטלקי

29-31 באוקטובר

סוף שבוע בינלאומי: מעצבי אופנה איטלקיים, צעירים ובועטים יציגו לראשונה פרטי אופנה ואקססוריז בישראל לצד מעצבים ישראלים אשר להם זיקה לארץ המגף.

סופ”ש שיוקדש לקידום מערכת היחסים בין איטליה לישראל – אוצרת שותפה: פאביאנה מאגרי

משתתפים: Gelfer / Martella / Joseph Haver / TALIA SARI / Michal Hidas /// Duecentogrammi by Chiara Curreli (Italy) / Paolo Errico (Italy) / Neòshopneo – Cinthia Fiaschi (Italy) / ByLudo (Italy)

Martella handbags. photogrpahy Rafael Bekor (2)Martella handbags (צילום: Rafael Bekor)

 
Ludovica Cirillo byLUDO  (11)
Ludovica Cirillo by LUDO  
 
Joseph Haver Eyewear קרדיט צילום קית גלסמן Joseph Haver Eyewear (צילום: קית גלסמן)

5 דגמים של משקפי שמש לגברים ולנשים, מתאפיינת בקו גאומטרי המזקק השראות פוטוריסטיות של שנות ה-60 עם מראה גרפי מופשט של שנות ה-40 לכדי אמירה אקסצנטרית ובעלת נוכחות.

סופ”ש אופנה

12-13-14 בנובמבר

יוקדש למעצבי אופנה ואקססוריז ישראלים אשר יציגו פרטי אופנה בצד עבודות אמנות של מאיירת אופנה, המשלבת בעבודתה איורי אופנה על גזרי עיתון משנות ה- 50. תמהיל המעצבים מצליח למשוך תשומת לב בזכות שימוש בחומרים שונים, גזרות חדשות וטכניקות מתקדמות ומקוריות.

המעצבים המשתתפים: אביגיל טלמור- For Those Who Pray/ Doray-דוריה אביטל / HILI ARI / Gily Ilan / Justine Hats / Northern star–נדב רוזנברג/ שרון וייזר / Tangens–טניה זגריה/ Tovit Moshe art / UNSELF–פאבל בולו / Repelle -נעמי מערבי

TANGENS ליאת גלרטר  (1) TANGENS, טניה זגריה ׁ(צילום: ליאת גלרטרׂ)

Avigal Talmor צילום מיכאל טופיול (2) s Avigal Talmor (צילום: מיכאל טופיול)

טשטוש ההגדרה התרבותית והמעמדית המתקבלת ע״י ענידת תכשיטים.

סופ”ש תערוכת נעילה

19-20-21 בנובמבר

תערוכה המסכמת את ארבעת סופי השבוע – 40 מעצבים המשתתפים בפרויקט יציגו One of שיעוצב לתערוכה וזאת במטרה להעמיק את ההיכרות עם עולם התוכן של המעצבים וכתב ידם הייחודי. התערוכה תוקדש לגיוס משאבים למען בית הספר מגמ’ריה שמפעילה עמותת ידיד- מרכזי זכויות בקהילה, מיזם שהוקם ב- 2010 ע”י אורנה ואיציק לוי במטרה לצמצם את הפערים ובוגריה מועסקים במיזם ובחברת YVEL השייכת לבני הזוג.

בשער: FROG, צילום: נועה זני

דף הפייסבוק:

 https://www.facebook.com/events/1638911963014348/

אתר הגלריה:

http://www.jaffaportgallery.com/

שעות פעילות הגלריה וסופי השבוע:

ימי חמישי 17:00-22:00
ימי שישי 10:00-17:00
ימי שבת 12:00-21:00

שלכם בסגנון והשראה,

רוית

עוד מהבלוג של רוית ליפשיץ ציון- בלוג בסגנון והשראה

Thumbnail

"לעשן כמו גבר"- מונודרמה סוחפת על חיי הציירת פרידה קאלו

"לעשן כמו גבר" מונודרמה המבוססת על חיי הציירת פרידה קאלו. מאת ובביצוע: יפית לוי בימוי: מיקי יונס הפקה: שי גבריאלי עיצוב תלבושות ותפאורה: טל קילשון עיצוב תאורה: אמיר...

Thumbnail

תערוכת בוגרי "בצלאל", 2015

תערוכות הבוגרים ב"בצלאל", 2015  אמנות, צילום, אמנויות המסך, תקשורת חזותית, עיצוב תעשייתי, עיצוב קרמי וזכוכית, צורפות...

Thumbnail

TLVStyle. גלית רייסמן יזמה תיירות אופנה חדשנית. סיורים תפורים אישית בסטודיו של מיטב המעצבים בתל אביב.

Galit Reismann   הכרתי לראשונה את גלית רייסמן בסיור לא אופייני לעסק המרתק שלה אלא בפסטיבל JANE'S WALK,  בו התנדבה לערוך סיור חלונות ראווה במתחם נוגה ביפו ובשוק הפשפשים. תוך זמן קצר...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים