הבלוג של רוית ליפשיץ ציון- בלוג בסגנון והשראה

Ravit

מומחית לכתיבה ויצירת תוכן* בלוגים לעסקים* ניהול תוכן ברשתות חברתיות* כתבות תדמית ותוכן שיווקי* בלוגרית רב תחומית* מכורה למדיה החברתית* סופרת* מוזיקאית* רומנטיקנית חסרת תקנה. http://www.hakotevet.co.il/

עדכונים:

פוסטים: 196

החל ממרץ 2014

תכירו את ליליאן גרייס ויילדר, היא לילי, עורכת דין ניו יורקית מעולה בת 27 וכלה מסמיקה לפני חופתה שאינה יכולה להיות נאמנה לגבר אחד. האם מותר לאשה לעשות סקס לפני החתונה? לפי אלייזה קנדי התשובה היא כן, אך רק אם זה עם חצי מהמוזמנים.

06/08/2015

לוקחת אותך

לוקחת אותך, אלייזה קנדי.

רומן ביכורים

מאנגלית, נעה סמלסון. הוצאת מודן. 2015

I TAKE YOU

By Eliza Kennedy

האם מותר לאשה לעשות סקס לפני החתונה?

לפי אלייזה קנדי התשובה היא כן, אך רק אם זה עם חצי מהמוזמנים.

הסיפור:

תכירו את ליליאן גרייס ויילדר, היא לילי, עורכת דין ניו יורקית מעולה בת 27 וכלה מסמיקה לפני חופתה שאינה יכולה להיות נאמנה לגבר אחד.

ארוסה של לילי, וויל, הוא ארכיאולוג מבריק, חנון חתיך ויפה תואר.

לילי חוצפנית קטנה שאינה מסרבת למשקה (או לחמישה) ואינה בנויה לנישואין מחבבת מאוד את וויל, אך האם היא אוהבת אותו? וויל אוהב את לילי, אך האם הוא באמת מכיר אותה?

ככל שיום החתונה מתקרב הלילות, וגם הבקרים ואחרי הצהרים של משקה, צחוקים, שאלות קשות והחלטות מהותיות הופכים תזכורת הולכת וגדלה שהיום המאושר בחייה יכול להתגלות כשגיאה הגדולה ביותר. האם תוכל להשתנות ולהתמסר באמת ובתמים לבעלה לעתיד?

כולם יורדים בשבוע החתונה לפלורידה למשפחתה הלא קונבנציונאלית… אב שרמנטי עם מבטא בריטי, אמא אחת ועוד שתיים חורגות, מארגנת חתונות מטורללת, אם החתן שפותחת במלחמה נגדה, החברה- הכי- טובה- הלסבית הנפלאה שאומרת לה את האמת בפנים ומשקה אותה במשקאות ייחודיים, עוד שושבינה שכולה אנטי. נראה כאילו כולם יצאו מסרטים מצוירים.

כל זאת עם משבר עצום בעבודה אותו היא צריכה לפתור לבד , פגישה עם דמות מעברה אתה היא מתעמתת עם סיפור קשה לא פתור שנשאר מאחור, המון פיתויי סקס מכל כיוון והפתעות לגבי החתן. 

ועוד לא סיפרתי כלום.

שנינות, הומור עצמי, מחשבות אימפולסיביות והתחבטויות על אהבה ונישואין יש לגיבורה שלנו שלא תשכחו אותה בקלות.

הגיבורה:

לילי, בניגוד לכלה האופיינית, מחממת  את רגליה במיטה, במשרד ובשירותים של בר. היא באמת ובתמים אוהבת סקס עם אנשים שונים. האם הנישואין לארכיאולוג אחראי מאיימים להרוס את כל הכיף הזה?

אף אחד לא חושב שהיא צריכה להתחתן. האימהות פותחות מולה חזית שהיא “רוח חופשית” ולא מתאימה לנישואין. מזכירות לה שוויל לא יודעת עליה באמת שום דבר אמתי. וזאת מאימהות שלא טומנות בעצמן ידן בצלחת..

לילי, בוגרת הרווארד ועובדת שעות משוגעות במשרד עורכי דין ניו יורקי. וויל, כאמור ארכאולוג חנון העובד במוזיאון המטרופוליטן. הם מכירים רק ששה חודשים. לכאורה ספר על חוסר הביטחון לפני נישואין. לכאורה ספר על גיבורה שאנו לא אוהבים לאהוב. היא יהירה, מחוספסת, קשוחה וחסרת התכונות שגרמו לנו להתאהב בבריג’יט ג’ונס. שבוע לפני חתונתה היא מפלרטטת ובוגדת ואנו מנסים להבין מדוע היא בוגדת באדם אותו היא מכנה כמושלם. גם הלקסיקון הפרטי שלה לא תואם בוגרת הרווארד טיפוסית. אי אפשר שלא להתאהב בלילי האומרת ועושה בדיוק מה שהיא חושבת מתי שהיא רוצה. אלוהים, הלוואי עלי!!!

הספר:

 הסיפור מסופר מפיה בגוף ראשון והוא מצחיק, אחוז טרוף וקופצני יחד עם מחשבותיה המפוזרות. אך החזקה והשנינות הגדולים של הספר הוא בדיאלוגים. קומדיה רומנטית במיטבה ואם הספר יהפוך לסרט אין מה לתקן, הדיאלוגים מוכנים: מודרניים, קצת גסים ולא משעממים לרגע.

על סקס:

“יש לי חדשות בשבילך, לייל. כאשר אישה בוחרת לעשות סקס, לא תמיד יש לה מניע נסתר. אנחנו לא בהכרח רודפות אחר כוח, או התעברות, או את הביטחון שבמערכת יחסים, או קידום קריירה. לפעמים, אנחנו פשוט רוצות סקס”. (לילי לעורך דין קולגה /נחש).

קצת פמיניזם, קצת הרפתקנות:

 אחרי חמישים גוונים וסקס והעיר הגדולה זה לא ממש רדיקלי, אך העצמה הנשית עומדת פה על קרקע מוצקה בסצנות הנפלאות בהן לילי בעבודה. כאשר עורך דין יהיר ומתנשא מתמודד מולה וקורא לה “גברתי הצעירה” היא יורדת לפסים היסטריים וחצופים, מחייכת אליו באנפוף, ” ממש מצטערת, היו לי כמה ענייני גברות לסדר“. סצנת תצהיר בית המשפט היא אחת המצחיקות שקראתי בשנים האחרונות.

אחרי כמה משקאות:

אחרי כמה משקאות, לילי וחברתה הטובה פרדי רוכנות מעל טבלת ישיבת האורחים. הן מחליטות להושיב את  השמאליים מימין לימניים.. לילי מיד מסמסת למארגנת החתונות: “בבקשה תשלחי מייל קבוצתי לכל המוזמנים כדי לברר ימניים או שמאליים לידיעתך תודה אגב חיים רק פעם אחת תודה לאל שהיום שישי

“פרדי ואני רוכנות מעל טבלת ישיבת המוזמנים שוב. אנחנו מושיבות את כל הגברים הקרחים יחד. את כל הג’ינג’ים המוכרים לנו. את כל הילדים בשולחן אחד עם אימא של וויל”.

מדוע כדאי לקרוא את הספר?

הספר נותן מבט  מישיר עיניים על מתירנות נשית. נשים יכולות להתהולל בדיוק כמו גברים, אם חפצה נפשן בכך, כמובן. הספר לא שופט, לא מתרפק על מגרעות, מתייחס לנשים כבני אדם.

הספר מצחיק עד דמעות.

הספר דן בנושאים מה המשמעות להיות נאמן לבן זוג אחד, המשמעות של נישואין, האם זו פשרה? אה וכן, האם כדאי או לא כדאי לשכב עם הבוס..

הגבורה שלנו אינה “עלמה במצוקה”, היא עורכת דין חצופה המתמודדת בעולם של גברים. עם זאת רגישה ועם חוש הומור שאי אפשר לא להתאהב בה.

סצנות הסקס לוהטות, ישר לפנים בלי קלישאות ( האלה הפנימית שלי…)

ואסיים במשפט שוויל חרט על טבעת האירוסין:

“אהבת אמת ממהרת לדבוק במי שחוו אותה פעם” ( סנקה, פילוסוף רומי)

חדשות מתפרצות:

מטריאל פיקצ’רס, טובי מקוויאר ומת’יו פלופ סגרו את הזכויות להפקת הסרט על פי הספר. הסופרת תעבד את הספר לתסריט. 

I Take you, Eliza Kennedy
 
i take you

שלכם בסגנון והשראה,

רוית

ובזמן הפסקת קפה תוכלו לתת הצצה חטופה בביקורות המהללות:

“Lily Wilder is a young lawyer who compulsively drinks, swears and sleeps with random strangers-even as she prepares to wed her fiancé in just a few days. But she grows on you. This debut novel’s take on modern gender roles is aggressively provocative, with graphic sex. It’s also funny and, eventually, wise.” —People

A salty, lively first novel… crackling, bawdy, and modern.”— STEPHANIE CLIFFORD, New York Times Book Review 

“In the first big beach read of the season, New York lawyer and bride-to-be Lily Wilder has a hard time staying faithful to her perfect fiancé- but that won’t stop this hilarious debut novel from winning you over and warming your heart.”—Entertainment Weekly

“Saucy, sexy and funny as hell, all aboard this irresistible train wreck with narrator Lily Wilder. She’s a work (and sex!) driven high-powered New York litigator who drinks like a fish and enjoys the company of other men, even if they aren’t her fiancé. She’s also getting married in Key West in one week. Oh boy! Eliza Kennedy’s debut novel will have you blushing, laughing and loving the lavish antics of our new favorite protagonist. This is your next book club read.” —USA Today

“Kennedy’s debut novel sparkles with candor and wit…[her] ribald story is both engaging and atypical, the perfect combination for a new voice in women’s fiction.”
Publisher’s Weekly

“…hilarious, frank and boundary-pushing.”—BookPage

I Take You is fast-paced, with a medley of subplots and interesting characters. It’s also an examination of gender roles and cultural expectations…an enjoyable read with a darker spin on the chick-lit formula.”—Roanoke Times

“I have not laughed this hard or this much at a book since Bridget Jones’s DiaryI Take You is wickedly smart, hilariously funny, sexy, clever, and stupidly accomplished for a first novel. In short, the most enjoyable read I have had in YEARS. I completely loved it.”
—JANE GREEN, New York Times bestselling author of Tempting Fate

“HAHAHAHAHAHAHAHA! I Take You is the funniest book I’ve read all year. I drank four bottles of chardonnay by myself because I couldn’t get to a book club fast enough. Eliza Kennedy makes infidelity sexy again!”
—GARY SHTEYNGART, New York Times bestselling author of Super Sad True Love Story

I Take You is sexy and smart in equal measure—Eliza Kennedy’s heroine Lily Wilder is great fun to be around, even if she’s not always sure who she’s taking to bed. Kennedy’s witty and brash voice will win you over by the end of the first page.”
—EMMA STRAUB, New York Times bestselling author of The Vacationers

עוד מהבלוג של רוית ליפשיץ ציון- בלוג בסגנון והשראה

תצוגה מקדימה

"לעשן כמו גבר"- מונודרמה סוחפת על חיי הציירת פרידה קאלו

"לעשן כמו גבר" מונודרמה המבוססת על חיי הציירת פרידה קאלו. מאת ובביצוע: יפית לוי בימוי: מיקי יונס הפקה: שי גבריאלי עיצוב תלבושות ותפאורה: טל קילשון עיצוב תאורה: אמיר...

תצוגה מקדימה

תערוכת בוגרי "בצלאל", 2015

תערוכות הבוגרים ב"בצלאל", 2015  אמנות, צילום, אמנויות המסך, תקשורת חזותית, עיצוב תעשייתי, עיצוב קרמי וזכוכית, צורפות...

תצוגה מקדימה

Transforms- חמישה סופי שבוע של אירועי אופנה בגלריית נמל יפו

  Transforms גלריית נמל יפו מציגה סדרת סופי שבוע העוסקים בנקודות המפגש בין אופנה, עיצוב ואמנות, תחת השם Transforms. במשך חמישה סופי שבוע, יתקיימו אירועי מכירה ותוכן בגלריה. בכל סוף...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה