הבלוג של רוית ליפשיץ ציון- בלוג בסגנון והשראה

Ravit

מומחית לכתיבה ויצירת תוכן* בלוגים לעסקים* ניהול תוכן ברשתות חברתיות* כתבות תדמית ותוכן שיווקי* בלוגרית רב תחומית* מכורה למדיה החברתית* סופרת* מוזיקאית* רומנטיקנית חסרת תקנה. http://www.hakotevet.co.il/

עדכונים:

פוסטים: 198

החל ממרץ 2014

31 מעצבי אופנה טריים, יוצאים לעולם לא קל ורב- תחרות אך עם המון חדוות יצירה, ברק בעיניים ואנרגיות מתפרצות. קבלו אותם!

27/07/2015

 מוריה אלינסון

תערוכת בוגרי מגמת אופנה וצורפות

קמפוס ‘בצלאל’, הר הצופים, ירושלים

התערוכה פתוחה עד ה – 7.8.15

ימים א’-ה’ 21:00-10:00, יום ו’ 16:00-10:00

זו החשיפה הראשונה שלי לתערוכת בוגרי “בצלאל” בתחום האופנה. מגמה צעירה ורעננה השואפת ומכוונת גבוה בראשותה של תמרה יובל ג’ונס. מגמות אחרות ב’בצלאל’ נהנות מוותק ומוניטין רב שנים. באתי להטיל זרקור לבוגרים, מעצבי האופנה הטריים, היוצאים לעולם לא קל ורב- תחרות אך עם המון חדוות יצירה, ברק בעיניים ואנרגיות מתפרצות. פגשתי בסיורי את קלודט זורע, המעצבת הידועה, אף היא מצוות ההוראה וההתרגשות ואהבת התלמידים בעיניה ניכרו היטב!

31 מעצבי אופנה וצורפות חדשים

בעבודותיהם בטאו הסטודנטים את עולמם הפנימי, את חלומותיהם ותשוקותיהם.  חלקם אמצו נקודת מבט אישית המגולמת בהתייחסות אינטימית לגוף, קשרים משפחתיים כגון רקמה מסורתית מהכפר, תחושות, זיכרונות מבית אמא , געגועים, ספור אגדה, ועוד. חלק אחר מאמץ נקודת מבט רחבה ועקרונית יותר ועוסק בסוגיות של חיים במרחב העירוני או בעולם הווירטואלי. פרויקטים אחרים מתמקדים בסוגיות תאורטיות כגון מקומו של היחיד מול תכתיבים אופנתיים וחברתיים, מקומו של המבט כמכונן יחסי כוח, מגדר ועוד. ולבסוף, כיאה למחלקה שעבודת היד ומלאכת הקראפט אופיינית לה, ניתן לזהות קבוצה של פרויקטים היוצאים מתוך החומר, החומריות וטכנולוגיית העבודה המובילים את מלאכת העיצוב והתגבשות הקולקציה כגון העליונית המורכבת מחלקים ואזיקונים שהודפסה בהדפסה תלת ממדית של ניצן קיש.

מה ראיתי

אצל חלק מהעבודות, כמו אצל רחלי ריגנרט, רואים השפעה של מעצבים יפניים כיוז’י ימאמוטו וצרפתיים כסונייה ריקייל ואף דונה קארן מסתתרת אצלה.

אצל אחרים ראיתי עדויות נוספות להוט קוטור, הן בעיצוב והן ברמת הגימור כגון אצל שרון דהוקרקר בנטייה תקופתית לפוסט מלח”ע השנייה, עירית נתיב עם רמיזות לדיור ולקרואה, טל קופמן בפיסוליות של גוטייה וחייטות של ולנטינו והדר פרידמן בשיפון אוורירי ומפתה.

מצאתי רקמה אמנותית כהומאז’ לכפר ושילובו בעיצוב חדשני ומודרני אצל אלינור עמאר, תיאטרליות וזרימה אצל בת חן כהן ועיצוב נאיבי  על פי סיפור אצל איילה כץ.

ייחודית במינה מוריה אלינסון בעיצוב הבגד ומארג פיסות הבד המחוברות זו לזו בעבודת יד, אמנותית וקונספטואלית במיוחד עבודתה בחומר ובמרחב של מיה רשף, אמנית רב תחומית המשלבת עיצוב אופנה ריקוד ומשחק וחדשנית/מסורתית עבודתה של יעל גרשון בכלים לבית העשויים מאדמית שעוצבו מנגטיב של חלקי גופה.

הלבבות של גליה ברקוביץ, הרקומים בטכנולוגיה חדשנית ומסורתית יחדיו, מהווים קישוט דרמטי המושך את מירב תשומת הלב. נפלא על שמלה חלקה ופשוטה.

הגיוון עצום. אין פרויקט הדומה למשנהו.

על קצה המזלג פרויקטים, השראה  והסיפור המסתתר

 

 עירית נתיב

בחזרה לארץ הפלאות

 עירית נתיב (5) עירית נתיב (4)

כמיהה לנעורים נצחיים ואת הפחד מהזדקנות. הקולקציה מנסה להחיות את הקסם המהדהד בין דפי הספר, בתוך שימוש בטכניקת אנימציה מסורתית. באמצעות שתי שכבות של בד החושפות בעת התנועה דימויים המסתתרים בין הקפלים, המעצבת מספרת מחדש את הסיפור של אליס. בזמן ההליכה ארץ הפלאות שלי קמה לתחייה: פרפרים מתעופפים, כוסות מתנדנדות והקסם חוזר לחיים, בדיוק כמו בארץ הפלאות.

חומרים: אריגים סינתטיים, קטיפת כותנה, משי.

בת חן כהן-שאולי

רשמים מחרקים

 בת חן כהן

הקולקציה עוצבה בהשראת חרקים מזנים שונים ובייחוד בהשראת חיפושיות מטאליות. כדי להמחיש את העולם הצבעוני ההרמוני של החיפושיות, השתמשה המעצבת בטכניקת הדבקה של שתי שכבות בד המודפסות בחלקן, ובכך יצרה הבזקי אור ותעתוע של צבעוניות זוהרת ומטאלית. הגזרות, פיסוליות ונפחיות, מתכתבות עם הצלליות המעוגלות של החיפושיות, מעניקות לבגדים את התכונה הקליפתית של החיפושית, הבנויה ממעטה קשיח שמגן על כנפיים שבריריות.

חומרים: צמר, משי, ניאופרן.

אלינור עאמר

נשות הכפר

1אלינור עאמר

אלינור עאמר

דמות האישה הדרוזית המסורתית במרכז הבמה ובאור חדש. בתור ילידת הכפר ג’וליס (جولس) שהתחנכה על פי המסורת הדרוזית, אך חיה כיום חיים חילוניים, אלינור משתמשת בגזרת הגלבייה ובמלאכות האריגה המסורתיות כהשראה לפרויקט וכמחווה לנשים ולכפר שבו גדלה. נשות הכפר שדיוקנאותיהן מתנוססים על הבגדים יצרו עמה במלאכה משותפת את הרקמות.

חומרים: כותנה, צמר, משי, פשתן, חרוזים, פייטים.

שרון דהוקרקר 

כמו גדולה

שרון דהוקרקר (2)

 שרון דהוקרקר (4) שרון דהוקרקר (3)  שרון דהוקרקר (1)

אהבת המעצבת בתור ילדה לחטט בארון הבגדים של אמה ולמדוד את בגדיה. מתוך זיכרון החוויה של הגוף בבגד העצום, יצאה לתהליך עבודה ממושך של דיגום חופשי, ובמסגרתו הצרה בעשר מידות בגדים גדולים שעצבה בעצמה, על בובת החייטים. שרון בקשה ליצור שפה עיצובית המבוססת על הדיאלוג בין גודלו של הבגד לבין מידתו של הגוף. הפעם העניק ארון הבגדים של אמה השראה לסגנון עיצובי משלה.

חומרים: צמר, משי, כותנה, אריגים סינתטיים.

הדר פרידמן 

אלמוגים

הדר פרידמן

הדר פרידמן (3) הדר פרידמן (1) הדר פרידמן (2)

הקולקציה עוצבה בהשראת העולם המופלא שמתחת למים, ובייחוד בהשראת יופיין של שוניות האלמוגים. הצלליות והגזרות הוכתבו כולן בידי כיווצים ונפחים שיצרה בבדים, במלאכת יד יפנית המכונה שיבורי (Shibori). טכניקה זו סייעה לה בעיצוב טקסטורות עשירות המדמות עולם תת-ימי בבדים ובבגדים. חומרים: משי, אריגים סינתטיים, חרוזי זכוכית ופלסטיק.

רחלי רינגרט 

בוא נעוף

רחלי רינגרט (2)

העבודה על הקולקציה החלה ברישומי פנים, האיבר האקספרסיבי ביותר שלנו, ברכבת התחתית בניו יורק. רישומים אלה התפתחו לשפה גרפית עשירה הכוללת שימוש בצבעים חזקים ומנוגדים, דפוסים בטכניקות שונות ודימויים חוזרים בשכבות. הקולקציה, המיועדת לנשים ולגברים, מעבירה תחושות של ניכור ובדידות לצד אנרגיה קצבית ומשוחררת של רחוב בעיר גדולה. היא מביעה את הבחירה שלי לתת ביטוי לרגשות הפנימיים שלנו בצורה גלויה ופתוחה ולהימנע מהסתרה ומהדחקה.

חומרים: אריגים סינתטיים.

טל קופמן אלקוסר

פרקטליסימו 

טל קופמן

הפער בין מגבלות המבט האנושי לבין המבט המשוכלל שהננוטכנולוגיה מכוננת כיום, שימש השראה לפרויקט לבחון את מערכת היחסים שבין מבנה הבגד לַבַּד כמעטפת. באמצעות דפוס של פסים ההופך לאלמנט מבני בבגד כשהפסים נחתכים לרצועות, יצרה טל שפה עיצובית המטשטשת את הפער בין הבד לגזרה, בין המעטפת למבנה ובין החוץ לפנים. מערכת הפסים עוצבה על גבי סריקות ממוחשבות של  הגזרות שהודפסו על הבד בהדפסה דיגיטלית.

 חומרים: אריגים סינתטיים, עצמות מחוך.

איילת שץ

פלורה לבנטינה

אילת שץ (2)

הקולקציה נוצרה בהשראת סיפור פנטזיה צבעוני שכתב אביה, אבנר שץ, על היופי הבלתי אמצעי של פלאיו של טבע שטרם הושחת. קווי הגזרה והאיורים נובעים זה מזה: התרחשויות ודמויות עוטפות את הבד, מתמשכות בין בגד לבגד ומשלימות זו את זו. את ההשראה הסגנונית שאבה מאיורים בוטניים מראשית המאה העשרים (ומכאן שם הפרויקט), מִסִפרי ילדים ומרומנים גרפיים. הצופה כמו הלובשת מוזמנים להישאב פנימה לתוך הסיפור המתגלה בקפלי הבד.

חומרים: אריגים סינתטיים.

נטע שורק

בקצב הקפיץ

נטע שורק צילום דפנה רנרט

לאורך הפרויקט חקרה נטע אופני טיפול המתמקדים בניתוב התנועה הטבעית של האנרגיה שבגופנו. היא פיתחה נעליים בעלות ממשק קפיצי עם הקרקע, המנקזות את אנרגיית הגוף אל פעולת הדריכה, ובה בעת מקנות חוויית הליכה חדשה. הנעליים עוצבו בין היתר בהשראת מבנה שרירי הגוף והן מודפסות בהדפסה תלת ממדית.

 חומרים: ניילון 12.

גליה ברקוביץ  

לב העניין

גליה ברקוביץ (2) גליה ברקוביץ (1)

כמי שגדלה במקסיקו, כבר בגיל צעיר נחשפתי לסמלים השונים של ה”מילגריטוס” (Milagritos), קמעות המעניקים לנושא אותם הגנה ומזל טוב. מבין הקמעות המקסיקניים, הסמל של הלב האנטומי משך אותה במיוחד. מיקומו המרכזי בגוף, האופן שבו הוא פועל והקשר הסימבולי שלו לרגשות, היוו עבורה השראה ליצירת סדרת קמעות חדשים העשויים בטכנולוגיות עכשוויות בשילוב מלאכת יד מקסיקנית מסורתית. חומרים: נחושת, ציפויי כסף וזהב, חרוזי פלסטיק, חוטי משי וכותנה.

ניצן קיש 

אני, עצמי ואנכי

ניצן קיש ניצן  קיש צילום ניצן יוגב

פריט לבוש לנשים המיועד להגנה עצמית ולהישרדות במרחב העירוני. הפריט מורכב מחלקים נפרדים הניתנים לפירוק וההופכים בשעת הצורך לאמצעי הגנה, וביניהם חבל, אזיקון ודוקרן. כל חלק מורכב מחוליות מקוריות שעיצובן משרת את אמצעי ההגנה. הפריט מודפס בהדפסה תלת ממדית ומיועד להפצה חופשית ברשת. נשים ברחבי העולם מוזמנות להדפיס אותו, ללבוש את כולו או לענוד חלקים ממנו ולהצטייד באמצעי זמין להגנה עצמית על גופן.

חומרים: ניילון 12, צבע טקסטיל.

מיה רשף

גוף | אי-גוף 

מיה רשף (2) מיה רשף (1)

“טקס מעבר” (מונח שטבע האתנוגרף ארנולד ואן-גנפ van Gennep), הבא להמחיש רגעים של שינוי ממצב של גוף המתפקד כאובייקט חסר זהות ועד מצב של גוף חי ונוכח. הטרנספורמציה מתהווה בתנועה המשכית ממצב למצב, ברצף של רגעים חסרי בהירות בעלי איכות לא מוחלטת ודו-משמעיים. המיצג מתקיים בחלל אל מול קהל הלוקח חלק פעיל בהתרחשות. היוצרת רואה את עתידה כאומנית, יוצרת יצירות קונספטואליות וברמה מוזיאלית ופחות כמעצבת אופנה מסחרית. משלבת בכישרון רב עיצוב , ריקוד, משחק ומוסיקה.

חומרים: נחושת, פלדה, קנבס, לייקרה, נייר, ג׳סו.

מוריה אלינסון

בד בבד

מוריה אלינסון 1

הפרויקט נוצר בהשראת צילומים מיקרוסקופיים של אורגניזמים הנוצרים מתא בודד המשכפל את עצמו. פריטי הלבוש מורכבים כולם ממארג של פיסות בד המחוברות זו לזו בעבודת יד מחושבת ומוקפדת, חתוכות בחיתוך לייזר ללא כל תפר. פיסת הבד המשוכפלת יוצרת שפה צורנית ייחודית המתכתבת עם המחזוריות המתמטית שמקורה בטבע.

חומרים: צמר לבוד, עור, משי, אריגים סינתטיים.

וממש עוד טיפה:

אנראם חליל

אנראם חליל


שירה מנור

נטלי אליס

שירה אליעזר (2)

שירה אליעזר

שירה מנור

שירה מנור

צילומים:

צילומי הסטודיו- אלה מנור

הפרויקט של נטע שורק- צלמה דפנה רנרט

צילומי שטח- רוית ליפשיץ ציון

שלכם בסגנון והשראה,

רוית

הבלוג שלי –  

Style and Inspiration with Ravit

http://styleandinspirationwithravit.blogspot.co.il/

 

 

עוד מהבלוג של רוית ליפשיץ ציון- בלוג בסגנון והשראה

תצוגה מקדימה

"לעשן כמו גבר"- מונודרמה סוחפת על חיי הציירת פרידה קאלו

"לעשן כמו גבר" מונודרמה המבוססת על חיי הציירת פרידה קאלו. מאת ובביצוע: יפית לוי בימוי: מיקי יונס הפקה: שי גבריאלי עיצוב תלבושות ותפאורה: טל קילשון עיצוב תאורה: אמיר...

תצוגה מקדימה

תערוכת בוגרי "בצלאל", 2015

תערוכות הבוגרים ב"בצלאל", 2015  אמנות, צילום, אמנויות המסך, תקשורת חזותית, עיצוב תעשייתי, עיצוב קרמי וזכוכית, צורפות...

תצוגה מקדימה

Transforms- חמישה סופי שבוע של אירועי אופנה בגלריית נמל יפו

  Transforms גלריית נמל יפו מציגה סדרת סופי שבוע העוסקים בנקודות המפגש בין אופנה, עיצוב ואמנות, תחת השם Transforms. במשך חמישה סופי שבוע, יתקיימו אירועי מכירה ותוכן בגלריה. בכל סוף...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה