הבלוג של רוית אפרתי

טוויסט באפייה

מי אני ? מנהלת דיגיטל, מדיה, תוכן ואסטרטגיה. קונדיטורית, מנחת קבוצות תמיכה ומאמנת תזונה לחשיבה מקדמת דרך עולם האפייה והמתוקים

עדכונים:

פוסטים: 69

החל מינואר 2015

טוב אז אני רוית אפרתי.
למה החלטתי לכתוב בלוג? כי אני חושבת שיש לי מה להגיד… טוב תכלס למי אין מה להגיד… מצד שני חשוב לי שישמעו את מה שיש לי להגיד. ותאמינו לי יש לי.
אם משהו היה מספר לי לפני 7 שנים שאני אעשה היום את מה שאני עושה, איהיה איפה אני היום ואסגור כל כך הרבה מעגלים יש מצב שהייתי צוחקת לו בפנים. מצד שני בשנים האחרונות עברתי דרך כל כך ארוכה וכל כך הרבה מעגלים נסגרים ומעצימים אותי כל פעם מחדש שהחלטתי לספר מה עובר עלי. כי אם אני יכולה. כל אחת יכולה.

המכנסיים של הלפני שלי... את כל הבגדים הישנים הוצאתי מהבית. חוץ מאחד שמזכיר לי לאן לא אחזור לעולם

המכנסיים של הלפני שלי… את כל הבגדים הישנים הוצאתי מהבית. חוץ מאחד שמזכיר לי לאן לא אחזור לעולם

לא הייתי ילדה שמנה.. גם לא נערה שמנה,  זה קרה לי אחרי הצבא… החיים התגלגלו ככה. יותר נכון אני התגלגלתי, אכלתי וגדלתי…. גדלתי להיום אשה שמנה, אמא שמנה  רעיה שמנה.  בקיצור שמנה ( זהו אמרתי את זה) כי למרות שהייתי שמנה לא סבלתי מהעלבות, לא אמרו לי “לא חבל יש לך פנים יפות”, לא שמעתי ” כן … אבל אם תרזי… ”   המשפחה אף פעם לא אמרה לי מילה,  בעלי אהב אותי כמו שאני, הסביבה לא אמרה כלום.. ואולי זו הסיבה שלקח לי כל כך הרבה זמן עד שבאמת החלטתי לעשות שינוי אמיתי.

הנה ההוכחה שבאמת לא הייתי ילדה שמנה

הנה ההוכחה שבאמת לא הייתי ילדה שמנה

אז איך זה קרה- השינוי? לפני כמעט 7 שנים במהלך ההריון השלישי שלי בפעם הראשונה בחיי משהו “העליב” אותי. עקב סיבוך בהריון הגעתי לבי”ח  ואחד הרופאים שאל אותי בתמימות או לא: “עלית הרבה לאחרונה???”  - לא אתה אמיתי???????  ”עלית הרבה” זה מה שיש לך להגיד לי ואני רק באמצע הדרך…. באמת שלא ידעתי מה לענות לו… הרי תכלס הגעתי להריון הזה עם עודף של 38 ק”ג…. פעם ראשונה בחיי שהייתי צריכה להסביר למישהו למה אני בכזה עודף משקל? זה הרג אותי. הרגשתי את הסכין קורעת אותי. הייתי מאושפזת מעל שבוע. היה לי הרבה זמן לחשוב. אני חושבת ששם התקבלה ההחלטה וכנראה שהוא עשה לי טובה הרופא הזה.  העניין הוא  שלמרות עודף המשקל שלי בשל מצבי הרפואי ממש אסרו עלי לעשות דיאטה- ממש חלומה של כל אישה. לי זה כבר לא שינה ממש.. הייתי מפורקת.
עד הלידה. דקה אחרי הלידה התחלתי. החיים השתנו. לא רק זה..  כדי “לנעוץ את הנעץ עד הסוף”- בני הבכור, אז בן 5 וכבר מבין שהבטן צריכה לרדת עכשיו, שאל אותי בבית החולים אם יש מצב שעכשיו אני אהיה רזה כמו…. ונתן שם של אמא של אחד החברים שלו… מהרזות המעצבנות האלו….
אז מה תגידי… ברור שאמרתי כן.

היום 38 ק"ג  פחות!!!!

היום 38 ק”ג פחות!!!!

 

רוית אפרתי אחרי

רוית אפרתי אחרי

זהו שם התחלתי. כבר בשבוע השני לאחר הלידה התייצבתי בקבוצת שומרי משקל, הגעתי לבקש עזרה, תמיכה, ייעוץ הכוונה בעיקר אוזן קשבת ומבינה. והנה לכם עוד וידוי: אני עובדת בשומרי משקל כמעט 18 שנים .  בחשבון מהיר תבינו שאת רוב שנותיי בהנהלה של “שומרי משקל” עשיתי בעודף משקל. והשינוי עצמו קרה  רק אחרי 11 שנים . ונלחמתי במהלך השנים, עליתי ירדתי ושוב עליתי ונכנסתי להריון ראשון ואחריו ירדתי ולשני ועליתי וירדתי וכו’ … עד שזה בסוף קרה. וזו הבשורה הטובה  לכל אחת ואחת שתשקיע דקה ותקרא.   זו תלוי בך. זה לגמרי אפשרי. לי כמו שאומרים “נפל האסימון” ואני בטוחה שהוא יכול ליפול לכל אחת. עם הכוונה נכונה, ליווי ועזרה.  בדיוק בגלל זה אני פה. כי הייתי שם והצלחתי לצאת. 

אז מה עשיתי? אחת ההחלטות הראשונות  שעשיתי עם עצמי היא להפסיק לרחם על עצמי. אבל באמת. דיי!!! את לא מסכנה! תודה לאל החיים יפים. המשפחה בריאה. ילדים מקסימים, בעל אוהב.  מצליחה בעבודה. אז באמת? למה  בזה את נכשלת??  פשוט הפסקתי. הפסקתי לראות את עצמי ככשלון,  הפסקתי לרחם על עצמי, הפסקתי לתת לעצמי כל הזמן תירוצים למה אני לא יכולה?  למה אני לא מצליחה ולמה קשה לי? ובעיקר התחלתי לחפש סיבות למה כן!!  וזה הטיפ הראשון, הדבר  הכי חכם שיש לי להגיד. כל מי ששואל אותי היום אני אומרת לו “תפסיקו לרחם על עצמכם”. וברגע שהתחלתי לחשוב בצורה חיובית הק”ג התחילו לנשור. והם נשרו. לקח לי שנה ושלושה חודשים ורזיתי 38 ק”ג.

הטיפ השני וחשוב לא פחות שיאפשר לכם לצאת לדרך הוא לעולם אבל לעולם אל תוותרו על עצמכם!!!  ה” אני שלי” מאוד חשוב לי!!  ברגע שהבנתי שגם אני חשובה, שהתהליך הזה חשוב לי כדי שאצליח להיות שם טובה יותר לילדים שלי, לבעלי, בעבודה ובכלל זה לגמרי מצליח. פתאום היה לי סדר עדיפויות אחר. פתאום מצאתי את הזמן לפעילות גופנית, פתאום מגלים המון מתכונים דיאטטים וטעימים ( זה יחכה לבלוג הבא… ) , פתאום אפשר לצאת לטייל, לבלות ליהנות,  לקנות בגדים ( הפעם הראשונה שקניתי לעצמי ג’ינס במידה – 38 בקסטרו היה אחד הימים היותר מוצלחים בדרך… ) ובעיקר לחיות. היום קוראים לזה – לטרוף את החיים!!!! וזה לא קלישאה ממש ככה הרגשתי ועדיין מרגישה!!
להגיד לכם שאין נפילות בדרך, ממש לא אגיד. להגיד לכם שאין לי ימים קשים ממש לא.  לספר שאני לא מקנאה ברזות האלו שאוכלות הכל ונשארות רזות גם  ממש לא. אני כן יודעת,  מהניסיון שלי ושל כל אלו שהכרתי בדרך שהרזיה מתחילה בראש. וצריך לעבוד על זה ובזה. לפעמים יש נפילות ולפעמים יש הצלחות. היופי בתהליך הזה שהכל הפיך ותמיד אפשר לתקן. וברגע שמבינים את זה ומצליחים ללמוד (הנה בא הטיפ השלישי) לסלוח לעצמכם ולא לוותר לעצמכם על המשך הדרך , ההקדמות בדרך הופכת לקלה יותר ואפשרית. לא אין לי חסינות, אם אני אוכלת  יותר מידי פחמימות אני עולה, לפעמים גם מלהריח את הפחמימות אני עולה, כשאני בבית מלון אני מקטרת ואם אני רוצה לאכול “ארוחת שחיטות” זה מצריך ממני הכנה כבר מהבוקר. יחד עם זאת  אני יודעת עם השנים שהבחירות שלי השתנו. למדתי “לבחור רזה”. וזה שינוי היסטרי מבחינתי.  עם הזמן והתקדמות הדרך לומדים לבחור אחרת. הראש אני חושבת נשאר אותו הדבר, התאווה הרצון האהבה לאוכל כולם עוד כאן. הבחירות שלי רזות היום. אני חשובה  לעצמי יותר משהאוכל חשוב לי! לגמרי בחרתי בעצמי.

ככה אני היום לגמרי שווה לצאת למסע הזה.

ככה אני היום לגמרי שווה לצאת למסע הזה.

תזכרו:
1. להפסיק לרחם על עצמכם!
2. אל תוותרו על עצמכם!
3. אל תוותרו לעצמכם- סליחה היא חלק חשוב בדרך!!

המעגל הראשון בתהליך הזה נסגר ביום  שסיימתי את ההרזיה וקיבלתי את חברות הכבוד מ”שומרי משקל“. באותו יום היה חבר אצל הבן שלי ( זה שביקש שארזה) ,  דקה לפני שיצאתי מהבית לבושה בשמלה הכי הכי שמצאתי (וגם כאן יש סיפור אף פעם לא לבשתי שמלות… כנראה מהבושה),  שמעתי אותו אומר לחברו- “זאת אמא שלי… נכון שהיא יפה???” זהו אני ניצחתי!!!  עכשיו השמיים הם הגבול.
זה היה לפני 7 שנים, מאז נסגרו עוד הרבה מעגלים בדרך ועברתי חתיכת דרך… התחלתי  גם להדריך קבוצות תמיכה בשומרי משקל  ולאחרונה הנה לכם עוד מעגל נוסף שנסגר התחלתי להדריך בין היתר גם  את קרן פלס הזמרת  בדרך החדשה שלה ובשינוי שהיא עוברת באורח החיים שלה ( שעד כה רזתה בכבוד  27 ק”ג).
אז יש לי עוד הרבה מעגלים לספר לכם עליהם בדרך..
אני פה בעיקר כדי לשתף ולתמוך, להעביר מסר שזה אפשרי
מקווה שתהיו פה איתי תעקבו  ותקראו.

עכשיו תורכם- שיתוף  ויתקבל בברכה !!!!

 

לפני ואחרי... נכון מפחיד. לא מאמינה שזה ככה. 38 ק"ג פחות!!

לפני ואחרי… נכון מפחיד. לא מאמינה שזה ככה. 38 ק”ג פחות!!

 

וממש בקטנה חייבת לסיום כי אני ממש ממש בעד השיר הזה כי “אדם צריך שתיהיה לו מילה… קצת מקום בעולם …”:

לתת ולקחת של שלמה ארצי ודודו טסה 

רוית.

עוד מהבלוג של רוית אפרתי

Thumbnail

לרדת במשקל גם בפסח! תפוחי אדמה ממולאים ותפריט מואץ שיעזרו לדיאטה בחג.

שאלת השאלות? עושים או לא עושים דיאטה בפסח? זה חג לא? והוא רק פעם בשנה. אפשרי בכלל לעשות דיאטה בחג? אולי רק לשמור על תפריט שפוי?  כל כך הרבה פעמים שמעתי את המשפטים: "אני אתחיל אחרי החג", "זה יעבור ואז אני מתחילה דיאטה", "אני לא...

Thumbnail

גלילות חזה עוף ממולאות בפטריות ועלי בייבי תרד - מתכוננים לפסח...

מתחילים כבר  להרגיש את פסח באוויר.  זה קורה בערך בתקופה הזו שאחרי פורים. ברגע שנגמרות כל מסיבות התחפושות, חוסלו כל משלוחי המנות מתחילה ההתארגנות לחג. מצד אחד  מתחילים לנקות את הבית ולרוקן את המזווה מכל החמץ ומצד שני...

Thumbnail

ליהנות מהדרך - גלידת יוגורט ביתית בשני מרכיבים בלבד- דיאטטי, בריא והכי חשוב טעים!!!

מחשבות. אני אלופה במחשבות. אם היה ענף באולימפיאדה שמתעסק במחשבות יש מצב שהייתי מתמודדת ראויה למדליה. בעצם מי מאיתנו לא כזה. הבעיה עם המחשבות האלו שהן גוררות אותי.  יש תקופות כאלה שהן חזקות ממני. זה קורה בעיקר בימים שהחלטתי...

תגובות

טופ 20 - בלוגים