הבלוג של רן מלמד

המסע החברתי שלי

כשהגעתי לגיל ארבעים הבנתי שאכפת לי מהסביבה. מהחברה מסביבי. אז הצטרפתי לעמותת ידיד. העמותה הכי חשובה בארץ בתחום השינוי החברתי. מאז אני שם. היום, כשאני מגרד את החמישים הבנתי איזה עסקה טובה עשיתי. ירושלמי, לא ממש אוהב את זה,... +עוד

כשהגעתי לגיל ארבעים הבנתי שאכפת לי מהסביבה. מהחברה מסביבי. אז הצטרפתי לעמותת ידיד. העמותה הכי חשובה בארץ בתחום השינוי החברתי. מאז אני שם. היום, כשאני מגרד את החמישים הבנתי איזה עסקה טובה עשיתי. ירושלמי, לא ממש אוהב את זה, אבל אני גר במדינת המושבה הגרמנית ובקעה אז פחות מרגישים. בדיאטה אין סופית. ומחפש את העתיד

עדכונים:

פוסטים: 59

החל מספטמבר 2010

בסוף השבוע זה התחיל. מתקפת אוזני ההמן. עם ריבה, עם תמרים, עם שוקולד, בלי גלוטן, בלי אבקת סוכר, עם אבקת סוכר, קטנים, בינוניים, גדולים, אפילו ענקיים. יש כמה חגים בשנה שהם פצצות עתירות אנרגיה במיוחד. פורים הוא אחד מהם. תמיד לפני פורים העיתונים ושאר אמצעי התקשורת יציפו אותנו במתכונים מיוחדים, שפים מפורסמים יציגו את היצירות הייחודיות שלהם וכמובן יזהירו אותנו מאכילת יתר המובילה להשמנת יתר.

ואחרי שיסתיים החג יהיו המאמרים שהכותרת שלהם היא משהו כמו “איך להפטר מהצמיגים של המן הרשע”. ואז אנחנו נכנסים לחודש ההכנות לקראת הנורא מכל, פסח. החג של כל החגים, החג שלפניו כולם צמים כדי שיוכלו להתעלק על מצות, קניידלך, לחמניות ולחמים מקמח מצה, ושאר מטעמים מפתים אשר רגע וחצי אחרי שהחליקו במורד הגרון יצרו מועקה אמיתית של כבדות ואפילו סוג של מחנק.

ובחודש הזה מתקפת המצות תהייה נוראה. יותר גרוע מטילים מאירן, מכל עבר נותקף במתכוני חג,  בתי המלון ומסעדות היוקרה ישווקו את ארוחות החג וליל הסדר שבינן לבין שמירה על תזונה ראוייה המרחק גדול.

ואני כבר מתאר לעצמי את החברים והחברות ואפילו בני המשפחה שמזהירים אותי לא להעיז לאכול מצות. ואיך אפשר בלי מצה בריי של פסח? עובדה אפשר. ואז יגיע לו היום האחרון של החג, זה הזמן למכוני הכושר לעשות מבצעים מיוחדים. כדי שכל אלו שהיו שמנים ורוצים להיות שמנים פחות יוכלו להגיע בתירוץ שהכל “מידי המצות”. אלו שהיו שמנמנים ירוצו כי הכרס הקטנה מעיקה להם בחגורה ורק אלו שרוצים להשאר שמנים ימשיכו כאילו שום דבר לא התחדש. עוד חג אחד עבר לו.

אני מודה – פסח מבחינתי זה חג בעייתי. אין כמו המצה בריי, פושטית כזו, סתם ביצים ומצות ומלח. פצצת קלוריות שלא ברא השטן, אולי רק הממתקים של המימונה שבאים אח”כ משתווים לדבר הזה. מודה, בדרך כלל רוב החג אני מצליח להחזיק מעמד. ביום האחרון אני נשבר ואוכל אחד, או שניים. איזה באסה.

בסוף השבוע התחילה מתקפת אוזני המן. הקונדיטוריות מלאות בריח חמים של מאפים שתוכם מלא בכל טוב. איזה מזל שאני לא סובל אוזני המן, סתם מפעם. אז לפחות את העומס הקלורי הזה אני מצליח לחסוך לעצמי.

בשבוע שעבר הבטחתי לא. זו מה”אתה נראה עשר”, שאני אוכיח לה שאפשר להוריד במשקל בלי הרבה עבודה  – רק מלשנות את הרגלי האכילה. זה עזר לי בששת החודשים הראשונים, והיעד של אוגוסט נראה אפשרי בהחלט. רק צריך להפסיק עם מה שלא צריך. מה שלא טוב לגוף. אז מה אם זה טעים נורא, צריך למצוא תחליפים. אפשר.

אני מתחיל להתכונן לפסח. הרבה יוגה מחשבתית, מריץ לי בראש תמונות של מפלי שומן ניגרים מכל עבר כדי להמאיס עליי את המחשבה על מצה בריי ושאר מרעי בישין.

נראה אם זה יעבוד.

עוד מהבלוג של רן מלמד

2013 – שנת הנשים בפוליטיקה המקומית

ארגוני הנשים וכלל ארגוני החברה האזרחית המקדמים שוויון זכויות וקידום מעמד האישה לא יכלו שלא לחייך בתענוג רב למשמע דבריו של שר הפנים, גדעון סער, שאמר בעת דיון פומבי שקיימה הועדה לקידום מעמד האישה בכנסת כי "בבחירות לרשויות...

תגובות

פורסם לפני 7 years

יומנו של איש שמן - 378 אדום

היום השישי של מבצע עמוד ענן הוא מבחינתי היום בו באמת התחלתי לפחד ממה שיכול לקרות.  במהלך החודשים האחרונים הפסקתי לכתוב את יומנו של איש שמן. במהלך השנה האחרונה לא הצלחתי לעמוד במשימה שלקחתי על עצמי. הורדתי רק 50 אחוז ממה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

יומנו של איש שמן - על אוכל דיאטטי ונשמות טובות

"ירמי, מה שלומך", פניתי לאיש שעמד לצידי בחנות הצילום בירושלים. הוא התבונן בי לרגע ואז עורו עיניו. "רן? מה שלומך, כמה זמן לא נפגשנו", נכון, השבתי "בערך 23 שנים או קצת יותר". "גדלת קצת הוא אמר בעודו משרטט עם ידיו באויר דמות של בלון",...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה