הבלוג של rachelpd

rachelpd

אני בת 42, בלוגרית די וותיקה, חובבת מחשבים אדוקה. יש לי כלבה בשם גוגל שאני אוהבת אהבת נפש. אני מעריצה את פטריק דאפי. יש לי תחומי עניין רבים. את השאר תגלו בעצמכם לאט לאט.

עדכונים:

פוסטים: 2

החל ממרץ 2013

קצת על דיסטופיה אהובתי, למה זה ככה, מיהי דיסטופיה ולמה אני מספרת לכם על זה.

21/03/2013

לא סתם בחרתי בדיסטופיה. היא מלווה אותי מאז שאני זוכרת את עצמי. לא ידעתי איך לקרוא לזה בשם כשהייתי ילדה. היום אני קוראת לזה “דיסטופיה אהובתי”. הרי קראתי כל כך הרבה ספרים. וכמו כל נערה בעולם רציתי להפוך אותו, לשנות אותו. האמנתי, למרות שהייתי בין אלה שתמיד היו בשוליים.

אז למה קראתי לה ככה?? הו, כן למה. “הפרעת אישיות גבולית” זה שם ארוך מדי ורפואי מאוד. זה שם צורם לאבחנה שלי, שצבעה את חיי בצבעי הדיסטופיה. שהיא ההיפך משאיפת הנצח שלי – האוטופיה או ההרמוניה. כן, רציתי הרמוניה, מן תחושת שלווה וסימטריה, תחושת איזון, ולו רק רגעית. אך גיליתי שנפשי סוערת ככספית. גם כשניסיתי להאט את המחשבות הן דהרו בקצב שלהן ולא הקשיבו לי. איכשהו גיליתי שיחד עם הדיסטופיה קבלתי דברים שאין לרבים אחרים.

דיסטופיה הקנתה לי רגישות חדה כתער, יכולת לראות את מה שנסתר מעיני אחרים, או מובן להם כל כך. את היכולת לצייר בסגנון מיוחד ושונה, את הצילום, הקפאת הרגע, הזמן המדוייק של כל תנועה זעירה. וכמובן, איך לא, לכתוב, לכתוב ולכתוב. אם זה שירים, סיפורים ואפילו מאמרים. אולם להיות עם דיסטופיה שלי, זה עצוב. כי זאת סטיגמה ואות קיין. כל חיי להיות מסומנת. מתוייגת. חיה בין לבין. בין שמחה חסרת מעצורים וצחוק מתגלגל לבין יאוש שחור מזפת.

והיא ברקע, בין אם ארצה ובין אם לא. וזה נפוץ אצלינו הנשים. ולפעמים קו הגבול מטושטש בגלל הערפל, בגלל הקור או החום. וקשה לפעמים לדעת לאיזה מקום הגעת. וכך גיליתי גם דברים שלא ידעתי. ממלכות שקשה לתארן. ארמונות וטירות, דרקונים ופיות ולעיתים היו אלה עיי חורבות שהותירה אחריה המלחמה הנוראית מכל, משחקי הרעב ו – 1984.

ואני רוצה לפעמים לשבור את המעגל הזה. לשמוע מכן או מכם. מה אתם אומרים, לדעת שאני לא לבד. לדעת שיש עוד אנשים שחיים על הקצה, על הגבול. מנסים להיות על אף ולמרות הכל.

דיסטופיה אהובתי

בלב הסערה

עוד מהבלוג של rachelpd

תצוגה מקדימה

החדר האינטימי שלי

אמנם אני בלוגרית די וותיקה, אולם תמיד מרגש לפתוח בלוג נוסף. לתת לו את עצמך. להגיע לקהל חדש, אולי לאנשים שלא מכירים אותי. טוב, אז מאיפה נתחיל? נתחיל ממני, הרי זהו חדרי וחדרי אינו כשאר החדרים. יש בו מן בלגן מסודר, מן ערבוביה של...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה