הבלוג של רחלי זוסימן

רחלי זוסימן

אמא ל-4 בנים ול3 חתולים. גיקית. מכורה לקריאה ולשוקולד. בלוג הבישול שלי: פשוט מבשלת http://mevashelet.com ה-mommy blog שלי: עפיפונים http://bitsofmagic.com/blog

עדכונים:

פוסטים: 13

החל מאפריל 2010

התינוק שלך הגיע לגיל שאפשר להתחיל…. לאכול מוצקים? מבולבלת משפע המידע שקיים בנושא באינטרנט, בספרים, אצל חברות ואצל הסבתות? לא בטוחה מה לעשות, מה נכון ומה רק מיתוס? לכבוד כל האימהות הטריות, ראיינתי את טובה קראוזה, דיאטנית קלינית, מתמחה בתזונה בהריון ולאחר הלידה, ומנהלת אתר “תזונה טובה“, שבאה לעשות לנו קצת סדר בבלגן.

באיזה גיל כדאי להתחיל עם מוצקים? האם יש הבדל בין תינוק שיונק לבין תינוק שניזון בעיקר מתמ”ל?

ההמלצה הרשמית היא להתחיל בטעימות מתישהו בין גיל 4 חודשים לגיל 6 חודשים ולעבור למזון מוצק ממש כארוחות בגיל 6 חודשים.

עם זאת, חשוב לזכור שכשם שלא כל התינוקות מתחילים לזחול או ללכת באותו גיל, כך קיים טווח של גילאים שבמהלכם התינוק מתחיל לאכול מזון מוצק. הטווח הזה נע בין גיל 4 חודשים ל-8 חודשים כך שגיל חצי שנה הוא הממוצע וחשוב לשים לב למידת הבשלות של התינוק. מקובל לומר שהתינוק מוכן כאשר הוא מאוד מתעניין באוכל שאוכלים שאר בני הבית ואפילו מנסה לחטוף אותו.

לא אמור להיות הבדל בין תינוק יונק ללא יונק מבחינת התחלת המוצקים. עם זאת, יש המלצה להנקה בלעדית עד גיל חצי שנה מה שמעורר את השאלה, האם לא כדאי להתחיל את הטעימות רק אחרי גיל זה.

עם אלו מזונות כדאי להתחיל? האם חשוב הסדר?

לא מאוד משנה מה המזונות שכדאי להתחיל איתם. יש המעדיפים להתחיל עם דייסות ויש שמעדיפים להתחיל עם ירק או פרי. הסדר לא משנה.

מה עושים אם הילד מסרב לאכול מזון מסוים? האם להתעקש? האם לוותר ולעבור למזון אחר?

לעיתים יידרשו עשרות ניסיונות עד שתינוק יסכים לאכול מזון חדש, לכן, כדאי להמשיך להציע (לא בהכרח ברצף, אפשר עם הפסקות – פעם בכמה ימים) במקביל למתן מזונות אחרים שאותם הוא נלהב יותר לאכול.

מתי עוברים משלב הטעימות לשלב של החלפת ארוחה שלמה? איך יודעים?

ההמלצה הרשמית היא פשוט לפי גיל – מתחילים עם טעימות לפני גיל חצי שנה ובגיל חצי שנה עוברים למזון מוצק.

במציאות זה לא תמיד כך, כי לפעמים לוח הזמנים שונה. בכל מקרה, כשהתינוק מבקש לאכול עוד ולא מסתפק בשתי הכפיות להן מוגבלת כמות הטעימות, זה סימן מצוין למידת הבשלות להתקדם הלאה. יש תינוקות שפשוט “נעלבים” כשלא ממשיכים לתת להם את המנה וזה ללא ספק מעיד על מידת המוכנות שלהם.

יש הורים שחוששים לתת לילד מוצרי חלב לפני גיל שנה. האם אכן יש סיבה לחשש? מהו הזמן המומלץ להתחיל? באילו מוצרים כדאי להתחיל?

משרד הבריאות ממליץ להתחיל עם מוצרי חלב מגיל תשעה חודשים ולא לפני כן, מחשש מפני אנמיה. המוצרים שבהם כדאי להתחיל הם גבינות לבנות ויוגורטים ללא כל תוספות, כדי להרגיל את התינוק לחמצמצות של מוצרי החלב בגירסתם המקורית. בעידן בו כל ילד רביעי בישראל סובל מעודף משקל או השמנה, חשוב לצמצם את כמות הסוכר אליה נחשפים כבר מגיל צעיר ולחבב את הטעמים האחרים, את המתוק תמיד יאהבו ויעדיפו, כולנו נולדנו עם העדפה לטעם המתוק ויש לנו, ההורים, תפקיד בחינוך לטעמים השונים, שיסייעו לצריכת מגוון של מזונות.

תודה לטובה על המידע החשוב והעצות המועילות! ובהצלחה לכולן!

——-
בחסות תזונה נבונה עם גמדים של שטראוס

עוד מהבלוג של רחלי זוסימן

Thumbnail

מוכנים לחורף – ראיון עם הנטורופתית נירית פרידלנדר

החורף כבר כאן! חוץ מגשם, מגפיים, שלוליות ומטריות, עבור רבים מההורים חורף משמעותו מחלות של הילדים. יש ילדים שלפעמים נדמה כאילו הם רק מסיימים מחלה אחת וכבר תופסת אותם מחלה אחרת... כולם יודעים שחשוב לחזק את המערכת החיסונית,...

סודות הבישול הבריא - ראיון עם רחלי מנור

בישול הוא עולם ומלואו, ורבים מאתנו מתחילים לבשל אחרי שנולדים הילדים. הורים רבים תוהים כיצד הם יכולים להפוך את המאכלים שהם מכינים לבריאים יותר, אבל עדיין טעימים, מה מחליפים במה וממה להימנע. רחלי מנור,...