הבלוג של רחל הזנפלד

rachelhas – רחל הזנפלד משנה את כללי המשחק

מחפשת השראה ממקומות צפויים וצפויים פחות,יוצרת תקשורת שיווקית מנצחת ובעיקר אוהבת להיות עם הטובים

עדכונים:

פוסטים: 96

עוקבים: 8

החל מאפריל 2013

אחת הדרכים שלי לקבל השראה ליצירת תוכן, היא לצפות באיך עשו את זה הגדולים באמת. נורמן ליר, האיש שהמציא וכתב את ‘הכל נשאר במשפחה’ או ארצ’ בנאקר, כפי שכונה בקיצור על שם הדמות הראשית, הוציא עכשיו את ספר זכרונותיו בגיל 93 וגם השתתף בסרט דוקומנטרי על מעלליו, ‘עוד גרסה אחת שלך’ שמו. הסרט מגולל את סיפורו של אחד האנשים ששינו את פני הקומדיה הטלוויזיונית במאה ה-20, האיש שהצחיק מיליונים ולא פחד לגעת בסוגיות חברתיות ופוליטיות שאיש לא האמין שהשמרנות האמריקאית תאפשר לדון בהן בטליווזיה. סרט מרתק והוא משודר בקרוב ביס דוקו, שווה לצפות.

04/12/2016

רחל הזנפלד צופה לפני כולםאחת מסדרות האמריקאיות המצחיקות והסאטיריות ביותר ששודרו פה במאה ה-20, ימי הערוץ הראשון הייתה ‘הכל נשאר במשפחה’ או ארצ’י בנאקר, כפי שכונה על שם הדמות הראשית שלו. הסדרה הזו לא הצחיקה רק אותנו, היא שודרה במשך שמונה עונות בטלוויזיה האמריקאית ולא היססה לעסוק בסוגיות של גזענות, מלחמת וייטנאם ועוד נושאים שנויים במחלוקת או כמו אמר, נורמן ליר, כותב הסדרה בראיון שנתן אז: ‘אני כותב על נושאים שאנשים מדברים עליהם, נושאים שחשובים’

רחל זהנפלד צופהלפני כולם בסרט על חייו של נורמן ליר

נורמן ליר הזו הוא כיום בן 93, צלול מתמיד, ובסרט דוקומנטרי מרתק, הוא מספר על חייו ככותב קומדיות וסאטירות לטלוויזיה האמריקאית.  בישראל נחשפנו בעיקר ל’ארצ’ באנקר’ אבל האיש כתב 16 סדרות קומדייה והיה בשיאו אחראי על 700 שעות פריים טיים, צפיית שיא, בטלוויזיה האמריקאית. אנחנו בארץ לא נחשפנו לרובן אבל הן היו פורצות דרך  בעיקר בגלל חוסר הפחד המוחלט של האיש הזה. אם פה חשבנו שעד למשפחת קוסבי, לא הייתה משפחה כושית מצליחה בטלוויזיה, אז טעינו, לאיש היו שתי סדרות קומדיה על משפחות כושיות, הרבה מאוד זמן לפני שבעל קוסבי הצטייר כאבאב ובעל מושלם בטלוויזיה.

אישתו הראשונה, שהייתה פעילה  בתחום שיווין ההזדמנויות לנשים,  נתנה לו השראה לסדרה מוד, (ביאטריס אוקונור הנפלאה שפגשנו פה בעיקר בבנות הזהב) הייתה הכוכבת שלה, בסרדה ההיא על נשים וגברים, על הפלות ( נושא טעון עד היום בארה”ב) ועוד. הכל היה  עם הרבה הומור והמוני צופים.  רק בפרק בו החליטה מוד להפיל את תינוקה צפו 65 מיליון צופים.

בסרט שזורים זה בזה חייו האישיים והתכנים שיצר שכמובן משיקים זה לזה בהרבה מקרים. בסרט מתראיינים גם ג’ורג’ קלוני, רוב ריינר (שהיה ראש כרוב ב’הכל נשאר במשפחה’, חתנו הליברלי של ארצ’י בנאקר הגזען*) שלימים הפך לבמאי מצליח של קומדיות כמו ‘כשהארי פגש את סאלי’ , במאי סרטי הקומדיה מל ברוקס ועוד אושיות מהתחום.

רחל הזנפלד צופה לפני כולם בסרט על חיין של נורמן ליר

אבל יותר מכל הסרט הזה הוא על איש שגם בגילו המופלג, לא מפסיק לשאול שאלות ולהתעניין באנשים סביבו, מעריך את מה שהשיג וחוווה וטוען שלמעשה אנחנו גרסאות שונות אחד של השני.

שווה לצפות בסרט הזה, גם אם לא חיית בשנות ה-70 ולא שמעת מעולם על הסדרות המדוברות ולו רק בגלל העובדה שיש פה הוכחה ניצחת שכותבי התוכן הטובים והמצליחים הם אלה שאינם מפחדים ללכת ראש בראש עם הדעות השמרניות והמקובלות ומוכנים להציף בתקשורת נושאים שחשובים לדעתם.  איש שההומור שלו היה סופר רציני וההומור שלו לא פחות מצחיק היום, לא פחות מאז.

הבכורה: יום ראשון, 11.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD

עוד מהבלוג של רחל הזנפלד

תצוגה מקדימה

צחקתי, דמעתי,ובקיצור התרגשתי בזכות אסנת וישנסקי עם החיים זה הכל!

במוצאי שבת, ממש לפני פרוץ השנה החדשה, הוזמנו בעלי ואני לחנוכת בית של חבר ותיק של הבן זוג,  נאמר לנו שגם אסנת וישנסקי תהיה שם ותתן איזה קטע אז נא להגיע לפני תשע. צייתינו. את אסנת וישנסקי כמובן שזכרנו והכרנו, כמו כל מי שבגילנו...

תצוגה מקדימה

לעולם לא נגמרות המילים על אהבה....

בשנה הראשונה בלימודי התואר בקולנוע, אחד המרצים אמר לנו שדבר ראשון שנוציא מהראש הוא שאנחנו הולכים לכתוב משהו מקורי כי יש סיפור אחד בעולם כולו והוא מסופר מאז ימי התנ"ך. שני אנשים שרוצים להיות יחד ולא מצליחים לממש זאת,...

תצוגה מקדימה

ליידי לייק - סיפור מתח עכשיוי מאוד!

ליידי לייק של יובל אברמוביץ' הוא קודם כל ספר חמוד להפליא, עם עלילה קולחת וכייפית לקריאה. אני חייבת לציין שמי שמטריח את עצמו לכתוב הקדשה אישית  על כל ספר שנשלח לאחת הבלוגריות, בכתב ידו , כבר  מעודד מאוד לקרוא את הספר וכבר...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה