הבלוג של רחל הזנפלד

rachelhas – רחל הזנפלד משנה את כללי המשחק

מחפשת השראה ממקומות צפויים וצפויים פחות,יוצרת תקשורת שיווקית מנצחת ובעיקר אוהבת להיות עם הטובים

עדכונים:

פוסטים: 96

עוקבים: 8

החל מאפריל 2013

יש דברים שבכל זאת לא סתם שורדים כל כך הרבה שנים, מוסיקה קלאסית הוא אחד מהם, אבל אם אתם חושבים שזה רק למבוגרים או שכלום לא משתנה בתחום הזה אתם טועים בגדול. בקונצרט שבעקבותיו נכתב הפוסט השמעה יצירה של מלחין בן 20 ( כיום כבר בן 23) ושהסולנים שלה הם לא פחות מחמישה כלי הקשה וזה ממש עוד לא הכל.

05/11/2016

רחל הזנפלד  בקונצרט של התזמורת הקמארית הישראליתהבן הבכור שלי מאוד מאוד אוהב מוסיקה ומאוד מאוד אוהב ספורט, מה שמאפשר לו להשביע את רצון שני הוריו.  עם אבא הוא מדבר על ספורט וחולק עימו תובנות על שחקנים, קבוצות ועוד ועם אמא מוזיקה זה בהחלט נושא מצוין לשיחה, חוץ מזה שהוא מסב המון נחת בהיותו מוזיקאי מצטיין ונגן בחסד וביום רביעי הוא  גם הסכים להתלוות אליי לקונצרט של התזמורת הקאמרית והרכב טרמולו  ולא ממש בטוח מי מאיתנו נהנה יותר. הקונצרט היה בהחלט יוצא דופן. התזמורת הקמארית, בשונה מהפילהמונית, היא תזמורת קטנה יותר והקונצרט הוא יותר אינטימי ואולי פחות פמופוזי מללכת לראות את הפילהמונית.  בנוסף למה שאמרתי גם תרמה העובדה שהקונצרט שהגענו לשמוע היה באמת מיוחד מכמה בחינות. בקוצרט הזה קיבלו כלי ההקשה את קידמת הבמה.  כלי ההקשה שלרוב נמצאים אי שם מאחורי כל נגני התזמורת, היו בקונצרט הזה בשורה הראשונה, וזה נראה יהיה כאילו תמיד היו צריכים להיות שם.

את השורה הראשונה  תפסו הרכב טרמולו , הרכב של חמישה נגני כלי הקשה שמנגנים בתיאום מדהים וקשה שלא להשתמש  פה במילה וירטואוזים, הם פשוט השאירו אותנו עם פה פעור.  דבר מדהים נוסף הוא שאת היצירה שהם ניגנו חיבר המלחין דוד פישר, בהיותו בן 20. עכשיו הוא בן 23 וכבר נתבקש לכתוב יצירה גם עבור התזמורת הקאמרית וסירב בטענה שהוא עוד צריך ללמוד!. מנצח הקמארית ראיין אותו ולקהל נתגלה בחור צנוע שפשוט חושב מוסיקה ומשמיעת היצירה שלו אני בהחלט יכולה לומר לכם שזה מעניין מאוד לשמוע מה הוא חושב.  את היצירה  כתב פישר במיוחד להרכב טרמולו והתזמורת הקאמרית הקיבוצית. אני אישית, לא אהבתי את כל חלקי היצירה אבל החלקים הטובים שלה הם פשוט מפעימים.  הבן שלי התמוגג לחלוטין  מהחלק האשון בפרט ווהנגינה של הרכב טרימולו הלהיבה את שנינו מאוד מאוד, מאוד.

embedded by Embedded Video

גם הפתיחה והסיום של הקונצרט, היו מאוד מהנים. הפתיחה הייתה פרשנות למחזה של מולייר ‘גם הוא באצילים’, מנצח התזמורת הקאמרית החליף את מקל הניצוח שלו  במגוון כלי הקשה ייחודים ואיתם  ספק ניצח, ספק רקד עם התזמורת.   כמי שמכירה את המחזה, אהבתי מאוד את הפשנות המוזיקלית שלו. בני, שאינו מכיר אותו, פחות.

לקינוח זכינו לביצוע מצוין של הקאמרית לסימפוניית ‘לונדון’ של היידן.    בקונצרט היו רבים מתלמידיו של תומר יריב שמוביל את הרכב טרמולו.  ותלמידים של גונן, נגן כלי ההקשה של התזמורת הקאמרית. הבן שלי שהכיר לא מעט מהם כי הוא מנגן במספר מסגרוות  קרוב ל- 8 שנים  וזה מאוד מעודד לראות  את דור ההמשך המוסיקלי הזה. ולדעת שגם המנגינה לעולם נמשכת.

אני בהחלט חושבת שגם מי שאינו בא מהתחום, יכול מאוד להנות מהקונצרט כזה. לא האוירה ולא המוזיקה כבדים. מוסיקה חודרת ישר לתת מודע שלנו וזה חלק גדול מקסמה, אני ממליצה מאוד לקחת את עצמכם וגם את הילדים שלכם ולהכיר  גם את המוסיקה הקלאסית ולא רק את בן אל וסטטיק, שכבודם במקומו  מונח.  יש דברים שבכל זאת לא סתם שורדים כל כך הרבה שנים  והקונצרטים של התזמורת הקאמרית זו בהחלט בחירה טובה גם למבינים וגם לאלו שלא. ואם אתם נתקלים בפרסום על הופעה של הרכב טרמולו, אל תהססו והצטיידו בכרטיסים, הם בהחלט חמשת המופלאים.

רחל הזנפלד הולכת לקונצרט

עוד מהבלוג של רחל הזנפלד

תצוגה מקדימה

צחקתי, דמעתי,ובקיצור התרגשתי בזכות אסנת וישנסקי עם החיים זה הכל!

במוצאי שבת, ממש לפני פרוץ השנה החדשה, הוזמנו בעלי ואני לחנוכת בית של חבר ותיק של הבן זוג,  נאמר לנו שגם אסנת וישנסקי תהיה שם ותתן איזה קטע אז נא להגיע לפני תשע. צייתינו. את אסנת וישנסקי כמובן שזכרנו והכרנו, כמו כל מי שבגילנו...

תצוגה מקדימה

לעולם לא נגמרות המילים על אהבה....

בשנה הראשונה בלימודי התואר בקולנוע, אחד המרצים אמר לנו שדבר ראשון שנוציא מהראש הוא שאנחנו הולכים לכתוב משהו מקורי כי יש סיפור אחד בעולם כולו והוא מסופר מאז ימי התנ"ך. שני אנשים שרוצים להיות יחד ולא מצליחים לממש זאת,...

תצוגה מקדימה

ליידי לייק - סיפור מתח עכשיוי מאוד!

ליידי לייק של יובל אברמוביץ' הוא קודם כל ספר חמוד להפליא, עם עלילה קולחת וכייפית לקריאה. אני חייבת לציין שמי שמטריח את עצמו לכתוב הקדשה אישית  על כל ספר שנשלח לאחת הבלוגריות, בכתב ידו , כבר  מעודד מאוד לקרוא את הספר וכבר...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה