הבלוג של רחל הזנפלד

rachelhas – רחל הזנפלד משנה את כללי המשחק

מחפשת השראה ממקומות צפויים וצפויים פחות,יוצרת תקשורת שיווקית מנצחת ובעיקר אוהבת להיות עם הטובים

עדכונים:

פוסטים: 97

החל מאפריל 2013

מה פתאום נסעתי באמצע השבוע לכנרת? ועוד לבד? למה מי אני, רחל המשוררת? כולה רחל הזנפלד, אז זהו כדאי שתקראו, אולי זה יתן לכם כמה רעיונות

29/09/2016

רחל הזנפלד בסיור עיתונאים בתמר סילאן כנרתהכל התחיל מפוסט שהעלתה מורן, מנהלת קהילת הבלוגריות של סלונה, על סיור בחצר כנרת , יציאה לגדיד תמרים וביקור בקברי רחל המשוררת ונעמי שמר.  סיור עיתונאים ובלוגרים הוא לכאורה דבר  שבשגרה אבל הסיור הזה דרש לישון באוהלו , לקום בארבע בבוקר לגדיד (כי אחרי זה חם) , לעזוב את העסק ואת המשפחה באמצע השבוע ופשוט לנסוע לכנרת.  בניגוד למשימות אחרות אליהם הגעתי מטעם סלונה, פה לא היה ברור מה בדיוק הקטע, אבל אני כל כך הרבה זמן לא הייתי בכנרת ומעולם לא הייתי בקברה של רחל המשוררת, שהיוותה השראה לאבא שלי שבחר לי בשם הארכאי הזה, אז החלטתי לקפוץ למים ( ובאמת קפצתי גם לתוך הכנרת. על כך בהמשך). מורן עוד כתבה לי בפרטי, ראית את הלו”ז? את בטוחה שאת יכולה? אבל משהו בשילוב של כנרת , משוררות ותמרים הילך עלי קסם וביום ראשון אחה”צ עליתי על האוטובוס יחד עם עוד מגוון עיתונאים ובלוגרים לכיוון קיבוץ כנרת.

הדרך הייתה בלתי אפשרית ולקיבוץ הגענו ישר לארוחת הערב, צמאות ורעבות. פוזרנו לחדרים וקיבלנו תידרוך,  מחר תהיה לכן השכמה טלפונית בשלוש וחצי בבוקר, יוצאים לגדיד, קטיף תמרים,  נעלים סגורות, נתראה. בחדר באוהלו חיכו לנו ערימות של סילאן וספר מתכונים, מה שהסביר לי למה הוזמנו כל כך הרבה עיתונאים ובלוגרים מתחום הקולינאריה (למרות שהם ממש לא צריכים מתכונים) אבל עדיין הדברים עטו בערפל והחושך מסביב לא איפשר לנו לראות את הכנרת.

ב03:30 התעוררתי כמו גדולה ויצאנו למטעי התמרים של הקיבוץ. אין ספק שמדובר בחוויה מאוד נעימה בשעות האלו, הגדיד מתבצע בעזרת מנוף  גניב שמביא את הקוטפים עד לתמרים שעל העץ.רחל הזנפלד בסיור עיתונאים בקיבוץ כנרת

תמרים מהעץ חברות וחברים הם בטעם ממש שונה מהתמרים שאנחנו אוכלים, הם הרבה יותר עסיסיים (במיוחד שלזן שנקטף קראו סופר עסיסי) , אנחנו מקבלים אותם אחרי הקפאה, על מנת שלא התססו ויחמיצו. בנוסף פינקו אותנו במגוון ממתקי תמרים ושתיה חמה.   להתנסות בגדיד עצמו לא נתנו לנו , רק להסתכל ולשיר עם שני חברי קיבוץ, גיטרה וטרבוקה. השמש עלתה ואנחנו הובלנו אחר כבוד לחדר האוכל לארוחת בוקר, כאילו שלא אכלנו עכשיו ערימות של תמרים.  הפעם הכנרת הביטה עלינו מחלונות חדר האוכל ואנחנו הבטנו עליה חזרה והתמוגגנו.

רחל הזנפלד מבקרת בתמר סילאן כנרת

הציעו לנו ללכת לנוח בחדרים (כאילו מה זה עבדנו קשה) אבל לי היה ברור שאם אני כבר בכנרת, כדאי שאבקר אותה כמו שצריך,  יחד עם בלוגרית מתפוז, קרן עציון (מתמחה בטיפים לחיים טובים) יצאנו לטבול בכנרת המדהימה בחוף של אוהלו, הצטרפו אלינו רינה מאתר rest וחברתה בוקי וזה היה פשוט כיף אמיתי.  ארבעתינו והכנרת והכל שקט  וירוק מסביב,  זה היה ניתוק מוחלט, בלי סלולר ביד,  פשוט היינו במים הנעימים, צחקנו ונהנינו. לא בטוח שיש סיכוי לטבול ככה בכיף בכנרת אם לא באמצע שבוע ללא חגים, ואפילו רק בשביל זה היה שווה לצאת לצאת מהמשרד.

אבל היום ממש עוד לא נגמר, התארגנות מהירה וזומנו להרצאה של הדיאטנית מירב מור אופיר שחקרה את נושא הסילאן.האמת שהסילאן הוא פתרון נפלא לממתיק טבעי, שמתאים אפילו לטבעונים אדוקים, גי הוא פשוט עשוי מתמרים ומסתבר שהוא לא רק בריא, הוא גם הרבה פחות משמין מדבש.  חברי הקיבוץ למדו להכין את הסילאן ממישהי שעלתה מעירק ומאז הם לא מוכרים רק תשעה סוגי תמרים אלא גם את הסילאן בכמויות הולכות וגוברות.

לקברי המשוררות לא הגענו, וזה בהחלט הייתה אכזבה מבחינתי אבל אין ספק שאכלתי הכי הרבה תמרים שאכלתי בחיים שלי, והיה סופר טעים ולא, לא כאבה לי הבטן.  רחל הזנפלד מסיירת בכנרת עם תמר סילאן כנרת

קינחנו בחתירה בארבעה על רפסודה ברוב רוי,  במקום רינה הצטרף אלינו הפעם אבי מעיתון הקולנאריה  ’קרוב לצלחת’ ויחד חתרנו על הירדנית, כל כך לאט, שהגענו אחרונים.  אבל השיחה שניהלנו ארבעתינו על עיתונאות, בלוגינג ואירועי יח”צ, היייתה שווה כל דקה של איחור.

כשאני הולכת לאירוע יח”צ אני תמיד בוחרת בדברים שיתנו לי השראה בסופו של דבר, הסיור הזה היה שונה, לא ממוקד אבל הוא בהחלט נתן לי השראה ולימד אותי הרבה על סצנת הבלונינג ברשת, זו שמחוץ לחממה ששמה סלונה.

אז תודה רבה, לתמר סילאן כנרת על הארגון ולסברינה בלחסן היח”צנית על הניצוח ולמורן על ההזדמנות ושתהיה שנה טובה ומתוקה כסילאן!

והתמונה הזו היא מהיח”צ

רחל הנזפלד מתוך סיור עיתונאים

מרכז המבקרים החדש של תמר כנרת שנפתח לאחרונה לקהל הרחב מביא את סיפור חזונם של אותם חלוצים  ומציע למבקרים לחוות את ארץ ישראל החקלאית והחלוצית, לטעום ממגוון התמרים הגדלים במטעי הקיבוץ, להתחקות אחר גלגולו של החזון שהפך למציאות וליהנות ממגוון פעילויות לילדים ומבוגרים כאחד.  במסגרת הפעילויות במרכז המבקרים  אפשר ממש לצעוד במשעולי ההיסטוריה. עם שלושה סיורים מודרכים המוצעים לקהל הרוצה להשלים את החוויה  ולטעום אותה ממש מקרוב.

הסיורים בתיאום מראש ולרגל הפתיחה הם יוצעו חינם למבקרים לתקופת ההרצה.

לפרטים נוספים: סברינה בלהסן תקשורת ויחסי ציבור, טל’:

050-8454664, 03-6134822

עוד מהבלוג של רחל הזנפלד

תצוגה מקדימה

צחקתי, דמעתי,ובקיצור התרגשתי בזכות אסנת וישנסקי עם החיים זה הכל!

במוצאי שבת, ממש לפני פרוץ השנה החדשה, הוזמנו בעלי ואני לחנוכת בית של חבר ותיק של הבן זוג,  נאמר לנו שגם אסנת וישנסקי תהיה שם ותתן איזה קטע אז נא להגיע לפני תשע. צייתינו. את אסנת וישנסקי כמובן שזכרנו והכרנו, כמו כל מי שבגילנו...

תצוגה מקדימה

לעולם לא נגמרות המילים על אהבה....

בשנה הראשונה בלימודי התואר בקולנוע, אחד המרצים אמר לנו שדבר ראשון שנוציא מהראש הוא שאנחנו הולכים לכתוב משהו מקורי כי יש סיפור אחד בעולם כולו והוא מסופר מאז ימי התנ"ך. שני אנשים שרוצים להיות יחד ולא מצליחים לממש זאת,...

תצוגה מקדימה

ליידי לייק - סיפור מתח עכשיוי מאוד!

ליידי לייק של יובל אברמוביץ' הוא קודם כל ספר חמוד להפליא, עם עלילה קולחת וכייפית לקריאה. אני חייבת לציין שמי שמטריח את עצמו לכתוב הקדשה אישית  על כל ספר שנשלח לאחת הבלוגריות, בכתב ידו , כבר  מעודד מאוד לקרוא את הספר וכבר...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה