הבלוג של רחל הזנפלד

rachelhas – רחל הזנפלד משנה את כללי המשחק

מחפשת השראה ממקומות צפויים וצפויים פחות,יוצרת תקשורת שיווקית מנצחת ובעיקר אוהבת להיות עם הטובים

עדכונים:

פוסטים: 97

החל מאפריל 2013

גברת אמריקה – סרט מהיר כמו קצבה של ניו יורק, מלא במשפטים שנונים, והסתכלות מפוכחת על החלום האמריקאי כמטרה לעומת המציאות שבה הוא אמור להתרחש, והוא מהנה מאוד.

06/08/2016

גברת אמריקה 2

גברת אמריקה  הוא סרט מאוד ניו יורקי,  הכל בו קצבי, זריז וזורם. החיתוכים המהירים נותנים הרגשה שהטקסטים כאילו נכתבו כך שניתן יהיה לצייץ אותם בטוויטר והם בהחלט שנונים ומלאים באבחנות מעניינות על החיים, אני נהניתי להיות הזבוב על הקיר בהרפתקאה הקצרה של טרייסי וברוק ואני בהחלט ממליצה גם לכם להעביר שעה מהנה עם הסרט הזה.

טרייסי מגיעה לניו יורק ללמוד בקולג’ לבנות, שלומדים בו גם תלמידים מאונברסיטת קולמביה, היא לא מכירה אף אחד ולא ממש מצליחה להשתלב או להתקבל למועדון הסופרים היוקרתי של הקמפוס.  אמא שלה מציעה לה להתקשר לבחורה שהולכת בקרוב להיות אחותה החורגת , שגרה בניו יורק כבר די הרבה זמן וכך פוגשת טרייסי את ברוק,  מלאת הרעיונות והחלומות לכבוש את העיר הגדולה.

גברת אמריקה1

ברוק שמעולם לא למדה בקולג’ מפרנסת את עצמה במגוון עבודות מזדמנות, מבלה בעיר ובעיקר רוצה להצליח. טרייסי שואבת ממנה השראה לכתיבה ומחליטה להמשיך ולבלות איתה וזוכה להכיר דרכה את המציאות הניו יורקית על מגוון הוויותיה. כך הן פוגשות את דילן ומימי קלר,  שהם למעשה התגשמות החלום האמריקאי- עשיית כסף רב ומגורים יוקרתיים בפרברים. החלום שמתגלה, כמו בהרבה סרטים אמריקאים כמציאות שהיא לא תמיד נפלאה כפי שהיא נראיית למתבונן מהצד. דילן שהיה בעבר ארוסה של ברוק מתקנא בחייה החופשיים ומלאי הבילויים אבל גם מחזיר אותה לקרקע המציאות. 

הבמאי נוח באומבך הוא מן הסתם חסיד גדול של וודי אלן,  דמותה של ברוק על כל המנייריות שלה נראיית ממש כלקוחה מסרטיו וגם דמות הגיבורה, טרייסי שהיא חלק מהסיפור אבל גם מתבוננת עליו מהצד במבט מפוכח, מאוד מתכתבת עם סרטיו של וודי אלן.

רחל הזנפלד בביקורת על הסרט גברת אמריקה

ישנן עוד מספר דמויות מעוררות הזדהות בסרט והתוצאה היא שעה וחצי כמעט של סרט מהיר כמו קצבה של העיר הגדולה, מלא  במשפטים שנונים,  והסתכלות מפוכחת על החלום האמריקאי כמטרה לעומת המציאות שבה הוא אמור להתרחש. זו לא ממש קומדיה אבל שום דבר בסרט הזה אינו כבד מדי והוא מאוד מהנה.

עוד מהבלוג של רחל הזנפלד

Thumbnail

צחקתי, דמעתי,ובקיצור התרגשתי בזכות אסנת וישנסקי עם החיים זה הכל!

במוצאי שבת, ממש לפני פרוץ השנה החדשה, הוזמנו בעלי ואני לחנוכת בית של חבר ותיק של הבן זוג,  נאמר לנו שגם אסנת וישנסקי תהיה שם ותתן איזה קטע אז נא להגיע לפני תשע. צייתינו. את אסנת וישנסקי כמובן שזכרנו והכרנו, כמו כל מי שבגילנו...

Thumbnail

לעולם לא נגמרות המילים על אהבה....

בשנה הראשונה בלימודי התואר בקולנוע, אחד המרצים אמר לנו שדבר ראשון שנוציא מהראש הוא שאנחנו הולכים לכתוב משהו מקורי כי יש סיפור אחד בעולם כולו והוא מסופר מאז ימי התנ"ך. שני אנשים שרוצים להיות יחד ולא מצליחים לממש זאת,...

Thumbnail

ליידי לייק - סיפור מתח עכשיוי מאוד!

ליידי לייק של יובל אברמוביץ' הוא קודם כל ספר חמוד להפליא, עם עלילה קולחת וכייפית לקריאה. אני חייבת לציין שמי שמטריח את עצמו לכתוב הקדשה אישית  על כל ספר שנשלח לאחת הבלוגריות, בכתב ידו , כבר  מעודד מאוד לקרוא את הספר וכבר...

תגובות

טופ 20 - בלוגים