הבלוג של רחל הזנפלד

rachelhas – רחל הזנפלד משנה את כללי המשחק

מחפשת השראה ממקומות צפויים וצפויים פחות,יוצרת תקשורת שיווקית מנצחת ובעיקר אוהבת להיות עם הטובים

עדכונים:

פוסטים: 97

החל מאפריל 2013

שני ביקורים שעשיתי לאחרונה במוזיאון תל אביב ובמוזיאון ישראל, מזכירים לי למה אני חוזרת לשם כל פעם מחדש. כנסו וקבלו השראה או סתם רעיון מה לעשות כשחם ומחניק.

01/06/2015

תקופה מסוימת בילדותי היו הורי לוקחים אותי לבקר במוזיאון תל אביב לאמנות, אני מאוד אהבתי את התמונה הגדולה של אגם שעדיין תלויה בכניסה  למוזיאון, הייתי רצה מצד לצד ולא מאמינה איך הוא הצליח לעשות כזו תמונה גדולה שהופכת בכל כיוון למשהו אחר. אני גם זוכרת את היצירות של רפי לביא באגף לאמנות המודרנית, שאף פעם לא הבנתי למה תלו אותן במוזיאון, הרי כאלה אפילו אני יכולה לצייר.

יעקב אגם- מוזיאון ת"א

שנים רבות חלפו מאז, אגם כאמן איבד אצלי הרבה מקסמו לאחר שיצר את המזרקה ההזויה בלב כיכר דיזנגוף, למרות שאת התמונה שלו ממוזיאון תל אביב אני עדיין מאוד אוהבת, הבנתי שרפי לביא נחשב  לפורץ דרך באמנות מודרנית אבל עדיין לא ממש הבנתי למה וכיום ילדיי טוענים שהם יכולים לצייר תמונות כמו שהם רואים במוזיאון.

ככר דיזנגוף

כאמא לילדים, גליתי שהמוזיאון הוא מפלט נפלא כשקר וגשום או לחילופין חם ומחניק , אבל בכל זאת רוצים להסתובב. במוזיאון יש מרחבי ענק, זה משהו שאפילו לא קלטתי עד כמה הוא נכון עד שהלכתי עם אחת מבנותי למופע של נע באוזן, ארבע רקדנים רקדו ונעו בין התמונות בגלריה, תוך שהם משתמשים במכשיר השמע שמסביר בדרך כלל על יצירות כפסקול.  כל אחד מהמוזמנים קיבל מכשיר כזה, מיוחד למופע, ובכל קטע נתנו לנו מספר בחירות  על שלטים שהרימו הרקדנים ווניתן היה לבחור משניים או יותר פסי קול שהם הציעו לריקוד. זו היתה בהחלט דרך אחרת לראות מופע מחול ולראות את המוזיאון . המופע מאוד משעשע ולמרות שאין צורך ביכולות של רקדן ,  גם הקהל קם ויושב על הרצפה מספר לא מבוטל של פעמים אז אפילו עושים קצת כושר. הוא גם בהחלט מוכיח שתמיד אפשר להסתכל על דברים מזוית שונה ולשנות את כללי המשחק.

מוזיאון נוסף שאני מאוד אוהבת לללכת אליו, גם עם ילדיי, הוא מוזיאון ישראל בירושלים, המוזיאון מציג כל הזמן תערוכות חדשות, גן הפסלים שלו נפלא ותמיד יש בו אויר הרים צלול כיין. הפעם  נסענו לשם בעקבות התערוכה שנוצרה בהשראת או בעקבות רב המכר של נוח הררי “קיצור תולדות האנושות”.  בתערוכה הזו יש תפקיד לא מבוטל לאוצרות טניה כהן עוזיאלי ואוצרת המשנה אפרת קליין הם באמת   אצרו אוסף יוצא דופן, ממש  כמו הספר עצמו, בבחירה של האמנים שמציגים את המהפכות שהובילו לאנושות כפי שהיא כיום והמבט לעתיד הצפוי לה. יש שם אפילו קטע מכתביו של איינשטיין. זו בהחלט אמנות במובן הרחב של המילה. את התערוכה פותח האמן צדוק בן דוד שלאלה שפיספסו את התערוכה המ-ד-ה-ימה שהייתה לו במוזיאון תל אביב, תערוכה בה הציג פסלים של עצים ופרחים שהשיא שלה היה שדה פרחים שלם  עשוי מפסלי מתכת קטנים של פרחים,  אני שמה פה תמונה אבל זה בהחלט לא מעביר את התחושה שיש לך שאתה נכנס לחדר ורואה את זה פיזית.  אם תשמעו שהתערוכה הזו מציגה אפשהו, אל תותרו .

שדה פרחים צדוק בן דוד

גם הפעם הפסל המוכשר הזה לא מאכזב והתערוכת נפתחת בשורה ארוכה של פסלי מתכת בסגנון הייחודי שלו, הם עומדים בחול, ממש כמו הפרחים, עשויים לפרטי פרטים ומספרים גם הם על התפתחות האדם,  גם ילדים קטנים וגם מבוגרים,  מתלהבים מאוד מפסליו. גם בלי  להבין הרבה , הם פשוט נורא נורא יפים.

בקיצור כפי שהצהרתי על הבלוג שלי אני תמיד מחפשת מקורות השראה וגם  למצוא בילוי עם הילדים שגם אני יוכל להנות בו.  בשני המוזיאונים האלה, אין ספק  שכולנו נהנים ורואים דברים מזוית קצת אחרת. חשוב לציין שבכל אחד מהם יש גם אגף מיוחד לילדים ונוער ושם  גם מותר יותר לגעת ולהתנסות.  תהנו!

פרטים על נתערוכה במוזיאון ישראל

 

עוד מהבלוג של רחל הזנפלד

Thumbnail

צחקתי, דמעתי,ובקיצור התרגשתי בזכות אסנת וישנסקי עם החיים זה הכל!

במוצאי שבת, ממש לפני פרוץ השנה החדשה, הוזמנו בעלי ואני לחנוכת בית של חבר ותיק של הבן זוג,  נאמר לנו שגם אסנת וישנסקי תהיה שם ותתן איזה קטע אז נא להגיע לפני תשע. צייתינו. את אסנת וישנסקי כמובן שזכרנו והכרנו, כמו כל מי שבגילנו...

Thumbnail

לעולם לא נגמרות המילים על אהבה....

בשנה הראשונה בלימודי התואר בקולנוע, אחד המרצים אמר לנו שדבר ראשון שנוציא מהראש הוא שאנחנו הולכים לכתוב משהו מקורי כי יש סיפור אחד בעולם כולו והוא מסופר מאז ימי התנ"ך. שני אנשים שרוצים להיות יחד ולא מצליחים לממש זאת,...

Thumbnail

ליידי לייק - סיפור מתח עכשיוי מאוד!

ליידי לייק של יובל אברמוביץ' הוא קודם כל ספר חמוד להפליא, עם עלילה קולחת וכייפית לקריאה. אני חייבת לציין שמי שמטריח את עצמו לכתוב הקדשה אישית  על כל ספר שנשלח לאחת הבלוגריות, בכתב ידו , כבר  מעודד מאוד לקרוא את הספר וכבר...

תגובות

טופ 20 - בלוגים