הבלוג של רחל הזנפלד

rachelhas – רחל הזנפלד משנה את כללי המשחק

מחפשת השראה ממקומות צפויים וצפויים פחות,יוצרת תקשורת שיווקית מנצחת ובעיקר אוהבת להיות עם הטובים

עדכונים:

פוסטים: 97

החל מאפריל 2013

הסיפור קולח ואין ספק שהחלקים שלקוחים בו מן המציאות עולים על כל דימיון ובשלב מסוים שלו עברתי לדבר המחברת בסוף כי הבנתי שלא יתכן שתמציא כאלה דברים וצדקתי.  האחיות שרה ואנג’לינה גרימקה ששהשמיעו את קולן בכל מקום בו הצליחו ונתקלו בהתייחסות שלא הייתה רק מתנגדת לעבדות אלא לעצם היותן נשים אשר לא מהססות להשמיע את דעתן וקולן . זה היה במאה ה-19. האם קרה שינוי מהותי כל כך מאז? לצערי, אני חושבת שגם כיום קולן של הנשים מושתק, רובנו נכנעות לתכתיבים החברתיים ואנו לא חיות בשיויון הזדמנויות אמיתי, למרות שאין ספק שעבור רבות המצב השתפר בהרבה מאז המאה ה- 19.

איך בוטלה העבדות בארה”ב? עד כמה אכזרית ונוראה היא הייתה ולמה? מה זה להיות אישה במאה ה-19? איזה כיף זה שיש אחות!   הסופרת  סו מונק קיד שוזרת במיומנות רבה את הדימיון והמציאות לכדי סיפור אחד. אירועים ואנשים שהיו, עשו ושינו את  פניה של ארה”ב מתוך אומץ לב ללכת כנגד הנורמות והחוקים של תקופתם. שרה גרימקה, פמינסטית ולוחמת חירות אמיתית היוותה את ההשראה לספר הזה והיא גם הגיבורה שלו. הספר  נותן דוגמאות חיות כיצד ישנם אנשים שרוחם ותחושת הייעוד שלהם כה חזקה, שאין אדם או מצב שיכול לעצור בעדם, אולי רק לעכב את חזונם.

המצאת הכנפיים (Copy)

הכנפיים הסמליות הם הרבה יותר מסמל, כי הספר כולו עוסק באנשים אמיתיים שעפו  עם חלומותיהם הכי גבוה שאפשר וניסו לבנות עולם טוב, הגון ואנושי יותר. אם זאת, השחור והאישה הם עדיין האחר, הגבר הלבן עדיין שולט בעולמנו ואני כולי תקווה שספרים כגון המצאת הכנפיים יעניקו  גם לי השראה לשנות את המצב ולא במעט.

אני ממליצה לקרוא את הספר, הוא בונה סיפור דרמטי הנוגע ברגש ובמהות האדם אבל בעיקר כי אני חושבת שסיפרן של הנשים המאוד ייחודיות הללו, שרה ואנג’לינה גרימקה לא סופר  מספיק והאכזריות הנוראית שכל כולה מקורה בתאוות הבצע של הקפטיליסטיזם האמריקאי היא דבר שיש לזכור ולהבין. באיזו קלות מפסיקים להתייחס לאנשים כבני אדם רק בגלל צבע עורם או במקרה היהודי- מוצאם הדתי.

לקינוח: אחד הדברים הנפלאים שהספר מעלה על הנס הוא החשיבות של קריאה וכתיבה אבל גם את  הדרך הייחודית לספר סיפור  באמצעים אחרים, שמיכות טלאים.  מה שמוכיח אחת ולתמיד שמי שרוצה שהסיפור שלו ישמר, מוצא את הדרך להעביר אותו הלאה. מעולם לא הבנתי את הקטע של שמיכות טלאים וזה היה נראה לי פשוט משהו די מכוער. בעקבות המצאת הכנפיים אני כבר לא  אסתכל עליהן שוב כאביזר אסתטי גרידא אלא אנסה להבין את הסיפור שהן מספרות ואת הזכרונות שהן נושאות עימן.

לא כל יום נכתב ספר שהוא גם קל לקיאה וגם  מעביר ידע בעל חשיבות אמיתית, מומלץ!

 

 

עוד מהבלוג של רחל הזנפלד

תצוגה מקדימה

צחקתי, דמעתי,ובקיצור התרגשתי בזכות אסנת וישנסקי עם החיים זה הכל!

במוצאי שבת, ממש לפני פרוץ השנה החדשה, הוזמנו בעלי ואני לחנוכת בית של חבר ותיק של הבן זוג,  נאמר לנו שגם אסנת וישנסקי תהיה שם ותתן איזה קטע אז נא להגיע לפני תשע. צייתינו. את אסנת וישנסקי כמובן שזכרנו והכרנו, כמו כל מי שבגילנו...

תצוגה מקדימה

לעולם לא נגמרות המילים על אהבה....

בשנה הראשונה בלימודי התואר בקולנוע, אחד המרצים אמר לנו שדבר ראשון שנוציא מהראש הוא שאנחנו הולכים לכתוב משהו מקורי כי יש סיפור אחד בעולם כולו והוא מסופר מאז ימי התנ"ך. שני אנשים שרוצים להיות יחד ולא מצליחים לממש זאת,...

תצוגה מקדימה

ליידי לייק - סיפור מתח עכשיוי מאוד!

ליידי לייק של יובל אברמוביץ' הוא קודם כל ספר חמוד להפליא, עם עלילה קולחת וכייפית לקריאה. אני חייבת לציין שמי שמטריח את עצמו לכתוב הקדשה אישית  על כל ספר שנשלח לאחת הבלוגריות, בכתב ידו , כבר  מעודד מאוד לקרוא את הספר וכבר...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה