הבלוג של רחל הזנפלד

rachelhas – רחל הזנפלד משנה את כללי המשחק

מחפשת השראה ממקומות צפויים וצפויים פחות,יוצרת תקשורת שיווקית מנצחת ובעיקר אוהבת להיות עם הטובים

עדכונים:

פוסטים: 97

החל מאפריל 2013

איך נער בין 17 נעצר בתחנת הגבול בדובר שבאנגליה עם כד אפר המכיל את חברו הטוב, שקית מריחואנה איכותית ומוסיקה קלאסית רועמת כשהוא בכלל לא אשם בשום עבירה …אלכס וודס הוא ממש לא הילד האנגלי הממוצע ולכן לקרוא את המסע שלו לצליחת גיל ההתבגרות שכתב גאווין אקסטנס הוא מרתק ומפתיע.

07/02/2015

אלכס וודס (Copy)

אלכס, הוא ילד אנגלי ממש לא ממוצע,  נתחיל מזה שנפל עליו חתיכת מטאוריט כשישב באמבטיה, בנוסף הוא אוהב לקרוא ספרים , אימא שלו היא בעלת חנות מיסטיקה וגם הוא ממש חכם ומתעניין בפיזיקה וזה ממש  עוד לא הכל…. זהו המספר. הספר מכניס אותך לראש של הילד הזה שמתמודד עם חטיבת הביינים והתיכון והאפילפסיה  ועוד המון החלטות מוסריות וגם סתם קשות.

הספר הזה הוא לא רק מעניין כי הוא מדבר על דברים קצת אחרים, פיזיקה והמתת חסד, אלימות בבית ספר ועוד , אלא גם בגלל שהוא באמת לוקח את הקוראת למסע, שלמרות שסופו ידוע מראש, הדרך היא בהחלט העיקר והיא מרתקת.

יש בספר המון מידע על מאיץ החלקיקים בשוויץ,  מחלות  ועל ספריו הנפלאים של קורט וונגוט. אין ספק שזה עושה חשק עז לשוב ולקרוא אותם. כי באמת את הקורט וונגוט האחרון שקראתי וגם את מילכוד 22 הנפלא, שמוזכר גם הוא, קראתי בערך בגיל של אלכס, בתיכון, וזה היה ממש מזמן.

אחד הדברים שהחלטתי לעצמי באופן אישי לשנת 2015 היה לחקור ולבדוק דרכים אפשריות, ביניהן מדיטציה, על מנת לשלוט בלחץ ובכעס שמתעורר בי לא מעט במהלך חיי היומיום. הספר הזה בהחלט חיזק אצלי את האמונה שאני חייבת לנסות זאת, בספר הנוירולוג המטפל באלכס, בעקבות האפילפסיה שחלה בה לאחר פגיעת המטאוריט, מדבר על כך שזוהי הדרך לתחזק את המוח ואף מתייחס לביצועה בשגרה כדרך להמנע מהתרופות לאפילפסיה. אני בהחלט מתכננת לבדוק את הנושא הזה לעומק.

בתור אימא, הספר הזה מחדד מאוד את העובדה שגם כאשר את מכירה את ילדך היטב ומנסה לעשות את הטוב ביותר עבורו, את לא יכולה למנוע את ההחשפות שלו לאלימות בבית הספר וגם לא תמיד את הפגיעה בו. את לא יכולה להגן עליו מפני  מראות קשים והתמודדות עם מצבי חוסר אונים מול מחלה או סבל של חברים ואנשים היקרים ללבו. אם זאת,  דמותה של אימו של אלכס וודס, רווינה, מתוארת בדרך מעוררת התפעלות. בחירת הדרך הייחודית שלה גם  מבחינת קריירה וגם בחייה האישיים ואפילו בהתנהלותה הפיננסית.  הספר הוא שיר הלל לאינדיוידואליזם, לאנושיות ולבחירה החופשית.

אני מאמינה שבדומה לספריו של קורט וונגוט, ניסה גם הסופר גאווין אקסטנס, לתת פה דוגמא לילד אלטרנטיבי שבוחר לחלוק את חייו עם אנשים מבוגרים ולבצע בחירות מאוד שונות מבני גילו,  בדומה ליקומים האלטרנטיבים בספריו של וונגוט, גם פה יש אמירה נוקבת על החברה שלנו.

עוד מהבלוג של רחל הזנפלד

תצוגה מקדימה

צחקתי, דמעתי,ובקיצור התרגשתי בזכות אסנת וישנסקי עם החיים זה הכל!

במוצאי שבת, ממש לפני פרוץ השנה החדשה, הוזמנו בעלי ואני לחנוכת בית של חבר ותיק של הבן זוג,  נאמר לנו שגם אסנת וישנסקי תהיה שם ותתן איזה קטע אז נא להגיע לפני תשע. צייתינו. את אסנת וישנסקי כמובן שזכרנו והכרנו, כמו כל מי שבגילנו...

תצוגה מקדימה

לעולם לא נגמרות המילים על אהבה....

בשנה הראשונה בלימודי התואר בקולנוע, אחד המרצים אמר לנו שדבר ראשון שנוציא מהראש הוא שאנחנו הולכים לכתוב משהו מקורי כי יש סיפור אחד בעולם כולו והוא מסופר מאז ימי התנ"ך. שני אנשים שרוצים להיות יחד ולא מצליחים לממש זאת,...

תצוגה מקדימה

ליידי לייק - סיפור מתח עכשיוי מאוד!

ליידי לייק של יובל אברמוביץ' הוא קודם כל ספר חמוד להפליא, עם עלילה קולחת וכייפית לקריאה. אני חייבת לציין שמי שמטריח את עצמו לכתוב הקדשה אישית  על כל ספר שנשלח לאחת הבלוגריות, בכתב ידו , כבר  מעודד מאוד לקרוא את הספר וכבר...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה