הבלוג של רחל הזנפלד

rachelhas – רחל הזנפלד משנה את כללי המשחק

מחפשת השראה ממקומות צפויים וצפויים פחות,יוצרת תקשורת שיווקית מנצחת ובעיקר אוהבת להיות עם הטובים

עדכונים:

פוסטים: 97

החל מאפריל 2013

הערכה של שלמה שהם ‘לבחור נכון’ מתוך האקדמיה לחיים של קלסי קלטת, מנסה לעזור לנו להתנתק מהכאב והצער של העבר ולהתחבר אל רגעי האושר שהיו בו על מנת לבחור בעתיד המתאים לנו ביותר, מסכימה לקונספט, לא בטוחה שחמישה שיעורים מוקלטים מספיקים כדי אפילו להתחיל…

16/11/2014

שלמה שהם

שלמה שהם כיהן כשופט, כיהן כנציב הדורות הבאים בכנסת ומכהן כיו”ר ועדת שיחרורים בשב”ס, מרצה למשפטים ועוד.. בקיצור, אדם עם רקורד מרשים ולא מישהו שחזר מטיול מהודו והחליט שהוא גורו.  היה נראה לי שהוא בהחלט בן אדם שהייתי רוצה לשמוע מה יש לו להגיד על בחירות בחיים.

ההרגשה שלי הייתה ולצערי עדיין היא שהדברים קורים לי בחייים שלא מתוך בחירה, הרבה ממזל, הרבה חוסר מזל . השליטה שלי מוגבלת לדברים קטנים ודי חסרי משמעות שמהווים חלק מחיי היומיום של כולנו ותו לא ו ובנוסף לזה,פעמים רבות הבחירות שלי , בדיעבד, היו שגויות, לדעתי, כי לא ראיתי מספיק רחוק.  התחברתי מאוד לאמירות ולתובנות שמשמיע שהם במהלך השיעורים  שהוא מעביר בדיסק .

אמירות כגון: לא ניתן ליצור עתיד אם לא ניתן לדמות אותו. בעיה כאובה אצלי, לא מצליחה לראות את עצמי הרבה מעבר לפינה. הוא מדבר גם על חור צר מאוד במעבר בין העבר לעתיד. הוא מדבר על החומות הרבות שבנינו סביב הלב בעקבות פגיעות וכאב שחוינו בעבר, חומות שלטענתו עוצרות אותנו . אין לי ספק שהוא צודק.

הוא טוען שהבלבול הוא חלק מהחיים ויש לקבל אותו לתוכנו, לשחרר את העבר ולקחת ממנו את רגעי האושר שלנו ואיתם להמשיך אל העתיד. מבחינתו, הדבר החשוב בליצור עתיד הוא להבחין שהיעוד הוא לא יעד, אחרת נוצר תסכול מתמשך, צריך להתכוונן ולשחרר ליקום והדברים יתגשמו בצורה זו או אחרת, לאו דווקא כמו שתיכננו.

במשל יפה שהוא מספר על איש חכם ששוטר שלא הכיר את מנהגו לטבול בנהר מדי בוקר, ניגש אליו ושאל אותו: מי אתה?, מה אתה רוצה? ולאן אתה הולך? והאיש השיב לו שישלם לו כפליים ממשכורתו כשוטר כדי שישאל אותו את אותו הדבר בכל יום, כך מנסה שהם להסביר את התהליך של יצירת העתיד. הוא מדבר על כך שהתכוונות אנושית יוצרת מציאות אך השיחרור ליקום חשוב לא פחות. מזכיר לי דברים ששמעתי על ‘הסוד’ שכבש לפני מספר שנים את העולם.

הדברים הם חכמים ומבוססים , אני משערת, על ניסיון חיים עשיר, גם כמנטור. אבל היה לי קשה מאוד להתחבר לעובדה, ששוב מדובר בתבשיל אינסטנט לשיחרור מכאב, צער ומציאת העתיד, ע”י נשימות, מדיטציה וכתיבת רשמים. אני לא אומרת שהדברים לא עוזרים במשהו אבל, אני רואה בזה קיצור דרך, מגוחך משהו , שאינו מתאים לאמירות שהזכרתי.

תמיד היה לי קושי במילוי הוראות מדויקות ואולי מי שממש מצליח לעשות כל דבר ודבר בשיעורים מגיע לאיזשהי הארה או תובנה כלפי עצמו. לי זה נראה  מתאים יותר כמתנה לצעירים בתחילת דרכם או בקיצור למישהו שעוד אפשר “לעבוד” עליו והוא לא ספח אליו יותר מדי ציניות עם השנים . בחירות לעתיד אפשר לעשות טוב יותר על ידי שמיעה של שלמה שהם במשך שעה וחצי, מקסימום הלכה לכם שעה וחצי.

שלמה שהם

לרכישת ערכה לחצו כאן עם הלינק הזה:.http://life-academy.co.il/

עוד מהבלוג של רחל הזנפלד

Thumbnail

צחקתי, דמעתי,ובקיצור התרגשתי בזכות אסנת וישנסקי עם החיים זה הכל!

במוצאי שבת, ממש לפני פרוץ השנה החדשה, הוזמנו בעלי ואני לחנוכת בית של חבר ותיק של הבן זוג,  נאמר לנו שגם אסנת וישנסקי תהיה שם ותתן איזה קטע אז נא להגיע לפני תשע. צייתינו. את אסנת וישנסקי כמובן שזכרנו והכרנו, כמו כל מי שבגילנו...

Thumbnail

לעולם לא נגמרות המילים על אהבה....

בשנה הראשונה בלימודי התואר בקולנוע, אחד המרצים אמר לנו שדבר ראשון שנוציא מהראש הוא שאנחנו הולכים לכתוב משהו מקורי כי יש סיפור אחד בעולם כולו והוא מסופר מאז ימי התנ"ך. שני אנשים שרוצים להיות יחד ולא מצליחים לממש זאת,...

Thumbnail

ליידי לייק - סיפור מתח עכשיוי מאוד!

ליידי לייק של יובל אברמוביץ' הוא קודם כל ספר חמוד להפליא, עם עלילה קולחת וכייפית לקריאה. אני חייבת לציין שמי שמטריח את עצמו לכתוב הקדשה אישית  על כל ספר שנשלח לאחת הבלוגריות, בכתב ידו , כבר  מעודד מאוד לקרוא את הספר וכבר...

תגובות

טופ 20 - בלוגים