הבלוג של רחל הזנפלד

rachelhas – רחל הזנפלד משנה את כללי המשחק

מחפשת השראה ממקומות צפויים וצפויים פחות,יוצרת תקשורת שיווקית מנצחת ובעיקר אוהבת להיות עם הטובים

עדכונים:

פוסטים: 97

החל מאפריל 2013

הספרהוא ניסיון להבין מה הוביל למותה של לידיה שגופתה נמצאה באגם, תוך שהוא נע קדימה ואחורה בציר הזמן ופורש לפנינו את הטרגדיה של חיים בפרבר אמריקאי כמשפחה מעורבת בשנות ה- 70 . הספר נוגע בנושאים לא פשוטים אבל ממש לא מעיק, אלא בעיקר מעורר חמלה. שווה קריאה לטעמי.

28/09/2017

כאשר סיימתי את הספר הזה, מיד הלכתי לחפש תמונה של הסופרת ולוודא שהיא בעלת עיניים מלוכסנות, ואכן זה המצב, ובאופן מפתיע גיליתי שאחת התמונות שלה היא עם הכיתוב ‘הוא לא מבוסס על חיי שלי’.  הספר הזה הוא לא קליל ומספר עלילה קשה ולמרות הריחוק של הסופרת ועצם העובדה שבחרה למקם את עצמה כמספרת יודעת כל, לא ניתן שלא לחוש שחוויותיה ואישיותה נמצאים כנראה קצת בכל אחת מדמויות הילדים בסיפור. תחושת האותנטיות חזקה מאוד וזו בהחלט נקודת זכות גדולה לספר הזה.

רחל הזנפלד קוראת ספרים

קשה להסביר כיצד במשפחה שגרה על שפת האגם, יש רק ילד אחד מתוך שלושה שיודע לשחות וזה לא הדבר המזור היחיד במשפחה הזו. לידיה היא הילדה הרצויה היחידה של בני הזוג לי, מרילין אמריקאית לבנה וג’ימס שהגיע מסין כילד לארה”ב.  אחיה הבכור ניית’, הגיע בהפתעה ושינה את גורל שני הוריו והאנה הקטנה, גם היא מגיעה בהפתעה ומשנה את מהלך ההתרחשויות במשפחה. לידיה היא הילדה שאליה נשואות עייני הוריה כילדה שתגשים את כל המשאלות והחלומות שלא הצליחו להגשים בעצמם.

ג’ימס שניסה כל חייו להפוך לאמריקאי ללא הצלחה ומרילין שמנסה לברוח מדרך חינוכה ושואפת לקריירה מצליחה מחוץ לבית. הסיפור הוא ניסיון להבין מה הוביל למותה של לידיה שגופתה נמצאה באגם, תוך שהוא נע קדימה ואחורה בציר הזמן ופורש לפנינו את הטרגדיה של חיים בפרבר אמריקאי בשנות ה- 70 . שטוף גזענות ושוביניזם. הדברים האלו בנוסף לתחושת התסכול של כל אחד מההורים, מוביל את לידיה ומשפחתה לחיים של בדידות והרבה מאוד עצב, שפוגע בכל אחד ואחד מבני המשפחה. מותה של לידיה הוא טרגדיה נוראית למשפחתה אבל הוא לא יותר עצוב מחייה וחיי המשפחה כפי שהם מתגלים לאורך הספר.

הספר כתוב בצורה מאוד קולחת ועל אף העיסוק בנושאים לא פשוטים, הוא מצליח לרתק ולשמור על תחושת מתח ותקווה לטוב. האם היא מתממשת בסופו? ממליצה לכם לגלות בעצמכם!

כל מה שלא סיפרתי מאת סלסט אינג

Celeste Ng

עוד מהבלוג של רחל הזנפלד

Thumbnail

צחקתי, דמעתי,ובקיצור התרגשתי בזכות אסנת וישנסקי עם החיים זה הכל!

במוצאי שבת, ממש לפני פרוץ השנה החדשה, הוזמנו בעלי ואני לחנוכת בית של חבר ותיק של הבן זוג,  נאמר לנו שגם אסנת וישנסקי תהיה שם ותתן איזה קטע אז נא להגיע לפני תשע. צייתינו. את אסנת וישנסקי כמובן שזכרנו והכרנו, כמו כל מי שבגילנו...

Thumbnail

לעולם לא נגמרות המילים על אהבה....

בשנה הראשונה בלימודי התואר בקולנוע, אחד המרצים אמר לנו שדבר ראשון שנוציא מהראש הוא שאנחנו הולכים לכתוב משהו מקורי כי יש סיפור אחד בעולם כולו והוא מסופר מאז ימי התנ"ך. שני אנשים שרוצים להיות יחד ולא מצליחים לממש זאת,...

Thumbnail

ליידי לייק - סיפור מתח עכשיוי מאוד!

ליידי לייק של יובל אברמוביץ' הוא קודם כל ספר חמוד להפליא, עם עלילה קולחת וכייפית לקריאה. אני חייבת לציין שמי שמטריח את עצמו לכתוב הקדשה אישית  על כל ספר שנשלח לאחת הבלוגריות, בכתב ידו , כבר  מעודד מאוד לקרוא את הספר וכבר...

תגובות

טופ 20 - בלוגים