הבלוג של רחל הזנפלד

rachelhas – רחל הזנפלד משנה את כללי המשחק

מחפשת השראה ממקומות צפויים וצפויים פחות,יוצרת תקשורת שיווקית מנצחת ובעיקר אוהבת להיות עם הטובים

עדכונים:

פוסטים: 97

החל מאפריל 2013

הסרט זינוק בעלייה- עוד זינוק קדימה לקולנוע הישראלי- איכות וכיף משתלבים ביחד והצופים יוצאים מרווחים ובגדול.

17/08/2014

איך אתם יודעים שאתם במסעדה טובה, אל תקפצו, זה ממש לא המחיר, אלא העובדה שכל ביס מתחיל בטעם אחד ואחר כך נהפך עם כל נגיסה לעוד ועוד טעמים שמלאים את הפה ועושים אותו שמח. זה בדיוק מה שקרה לי בצפיה בסרט ‘זינוק בעליה’ עם כל פרים חדש וכל דמות שנוספת לסיפור.כל פעם הרגשתי עוד משהו, קשת הרגשות שחשתי גדלה. סיפרתי לאחר ההקרנה לאמי שהיה מצחיק מאוד, אז בן זוגי ממש נזף בי, זה לא רק מצחיק והוא כל כך צדק. צחוק הוא רק אחד התבלינים שמתבלים את הסרט הזה שיש בו המון אירוניה, המון אהבה, שפע של אמפתיה והי, עוד לא נתתי את תקציר העלילה.
משפחה ישראלית עמידה וכמעט אידאלית. הבן עובד עם האבא הבת עם האמא. מנתחים פלסטים ומורות, בהתאמה, כל אחד עם הטיק שלו. הבת מאוהבת בשחקן קולנוע ערבי (קשה להאשים אותה, זה יוסוף סוויד) וחולמת לחיות בסרט ערבי, הבן גם הוא חתיך ומנתח פלסטי מצליח (איתי טיראן שקשה להאמין כמה כשרון משחק יש לאיש הזה) יוצא עם פרייחולה (רותם זיסמן כהן הנהדרת, פריחה בלי להתנצל), האבא (שלמה בראבא שכרגיל משחק דמות מורכבת ורבת פנים כאילו זה הדבר הכי קל בעולם) ביקורתי בטירוף ולא מוכן להתמודד עם כל מה שלא מופיע בתפריט שלו או שהוא תכנן לילדיו לגבי חייהם. בסרט מופיעות עוד שלל דמויות משניות שכל אחת מופיעה על המסך במינון ובעוצמה מאוד מדויקות.
בכלל, יש פה קפיצת מדרגה לטעמי. אין פה לא התפשרות על רמת משחק, לא על רמת הפקה, ואין ספק שיש פה תסריט שאם נחזור לדימוי של האוכל, לא מפחד לשלב דברים שכאילו כלל לא קשורים זה בזה וליצור ביניהם שילוב חדש ומופלא.
זה בהחלט לא פשוט לספר סיפור סבוך ולתת לכל דמות עומק בלתי צפו, שחקן שיכול באמת לבצע אותה (יוסי מרשק, רומי אבולעפיה, אלברט אילוז, עידית טפרסון ועוד- קאסט בהחלט מעורר התפעלות).
אפשר לכתוב על הסרט הזה עוד המוני מילים אבל אם עוד לא הבנתם, רוצו לראות, שעה וחצי של צחוק ודמעות וכמה נקודות למחשבה, בדיוק מה שהייתם רוצים שסרט טוב יעשה לכם.

עוד מהבלוג של רחל הזנפלד

תצוגה מקדימה

צחקתי, דמעתי,ובקיצור התרגשתי בזכות אסנת וישנסקי עם החיים זה הכל!

במוצאי שבת, ממש לפני פרוץ השנה החדשה, הוזמנו בעלי ואני לחנוכת בית של חבר ותיק של הבן זוג,  נאמר לנו שגם אסנת וישנסקי תהיה שם ותתן איזה קטע אז נא להגיע לפני תשע. צייתינו. את אסנת וישנסקי כמובן שזכרנו והכרנו, כמו כל מי שבגילנו...

תצוגה מקדימה

לעולם לא נגמרות המילים על אהבה....

בשנה הראשונה בלימודי התואר בקולנוע, אחד המרצים אמר לנו שדבר ראשון שנוציא מהראש הוא שאנחנו הולכים לכתוב משהו מקורי כי יש סיפור אחד בעולם כולו והוא מסופר מאז ימי התנ"ך. שני אנשים שרוצים להיות יחד ולא מצליחים לממש זאת,...

תצוגה מקדימה

ליידי לייק - סיפור מתח עכשיוי מאוד!

ליידי לייק של יובל אברמוביץ' הוא קודם כל ספר חמוד להפליא, עם עלילה קולחת וכייפית לקריאה. אני חייבת לציין שמי שמטריח את עצמו לכתוב הקדשה אישית  על כל ספר שנשלח לאחת הבלוגריות, בכתב ידו , כבר  מעודד מאוד לקרוא את הספר וכבר...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה