הבלוג של רחל הזנפלד

rachelhas – רחל הזנפלד משנה את כללי המשחק

מחפשת השראה ממקומות צפויים וצפויים פחות,יוצרת תקשורת שיווקית מנצחת ובעיקר אוהבת להיות עם הטובים

עדכונים:

פוסטים: 97

החל מאפריל 2013

הספר ‘קצה’ של דלית כהן קרליבך כתוב יפה אך לא בדיוק שוזר עלילה.

05/07/2014

השורה לעיל  ללא סימן השאלה לקוחה מתוך השיר הנפלא שכתבו דנה ברגר וארז ברזוליק, הלחינה ורד קלפטר  והביצוע של דנה ברגר הופך אותו לאחד השירים הישראלים האהובים עלי ביותר. הספר ‘קצה’ של דלית כהן קרליבך לא בדיוק עומד בסטנדרט הזה.

גיאולוגית, עם שם מוזר, סבתא חירשת שמתה והשאירה אותו ללא מקום לגור, אמא זוועתית ואבא שמת גם הוא הם רק הפתיח. חציו הראשון של הספר נקרא בשטף למרות היותו עמוס בתיאורים יפים ועשירים אשר לא תמיד ברור מדוע הוכנסו לספר, חציו השני הפך בראשי לעיסה דביקה של המוני  נושאים,  שהחיבור ביניהם נראה לי קלוש עד הזוי  כמו גם סיומו של הספר  בסצינת אקשן הלקוחה מסרט הוליוודי סוג ז’.

השפה של כהן קרליבך עשירה ולא מתחנפת, הנושאים שהיא נוגעת בהם, מעניינים ובחלקם חשובים מהן כמותם אבל לא  בכל הנושאים יש לעסוק באותו הספר והחיבור שהיא כופה עליהם הופך את השימוש בהם לרדוד ומבזה. אוצר שומרוני עתיק, כתות,  נערים שעברו התעללות קשה , ליתיום לחולי מאניה דיפרסיה,  הניתוק שבמדבר ועוד.

דמותה של יסכה, אשר קורמת אור וגידים כאשה עצמאית בחציו הראשון של הספר הופכת באחת לתלותית לחלוטין בגבר או במאניה דיפרסיה ובסופו של הספר באורך פלאי היא עוברת שוב מהפך והפעם לגיבורת אקשן עשויה ללא חת.

כתיבתה של דלית כהן קרליבך מסקרנת אבל איפה הייתה העורכת? קשה לי להצטרף לשבחי הביקורת בגב הספר אם כי הייתי שמחה לנסות ולקרוא דברים אחרים פרי עטה של כהן קרליבך.

 

הספר קצה_600x800דנה ברגר – עד הקצה

עוד מהבלוג של רחל הזנפלד

תצוגה מקדימה

צחקתי, דמעתי,ובקיצור התרגשתי בזכות אסנת וישנסקי עם החיים זה הכל!

במוצאי שבת, ממש לפני פרוץ השנה החדשה, הוזמנו בעלי ואני לחנוכת בית של חבר ותיק של הבן זוג,  נאמר לנו שגם אסנת וישנסקי תהיה שם ותתן איזה קטע אז נא להגיע לפני תשע. צייתינו. את אסנת וישנסקי כמובן שזכרנו והכרנו, כמו כל מי שבגילנו...

תצוגה מקדימה

לעולם לא נגמרות המילים על אהבה....

בשנה הראשונה בלימודי התואר בקולנוע, אחד המרצים אמר לנו שדבר ראשון שנוציא מהראש הוא שאנחנו הולכים לכתוב משהו מקורי כי יש סיפור אחד בעולם כולו והוא מסופר מאז ימי התנ"ך. שני אנשים שרוצים להיות יחד ולא מצליחים לממש זאת,...

תצוגה מקדימה

ליידי לייק - סיפור מתח עכשיוי מאוד!

ליידי לייק של יובל אברמוביץ' הוא קודם כל ספר חמוד להפליא, עם עלילה קולחת וכייפית לקריאה. אני חייבת לציין שמי שמטריח את עצמו לכתוב הקדשה אישית  על כל ספר שנשלח לאחת הבלוגריות, בכתב ידו , כבר  מעודד מאוד לקרוא את הספר וכבר...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה