הבלוג של רחל הזנפלד

rachelhas – רחל הזנפלד משנה את כללי המשחק

מחפשת השראה ממקומות צפויים וצפויים פחות,יוצרת תקשורת שיווקית מנצחת ובעיקר אוהבת להיות עם הטובים

עדכונים:

פוסטים: 97

החל מאפריל 2013

שיהיה ברור- זה ייגמר בשפגט! ואל תשאלו אותי למה? כשחצי מדינה רצה לשום מקום, אני לפחות יוכל לרדת לתנוחה אצילית של שפגט בנות וזה הרבה יותר אסתטי מאשר איך שנראים אחרי מרתון.אני מכריזה בזאת על אתגר השפגט. ומי שרוצה בהחלט מוזמנת להצטרף..

21/02/2017

רחל הזנפלד , אתגר השפגט עדיין לא ידוע מתי אעשה שפגט. ודרך אגב, לא מדובר פה על מטאפורה, הפוסט הזה עוסק באמת בשפגט ואתן מוזמנות להצטרף לאתגר.  למרות שנטשתי את חוג הבלט כבר בכיתה ג’ (וגם אז לא עשיתי עדיין שפגט) על שפגט עדיין לא ויתרתי.  אני לא חולה( עד כמה שידוע לי) ואין לי מושג מתי אני סופית ייפרד מכולם,  אבל אני בהחלט רוצה להספיק לעשות שפגט בעתיד הקרוב.  שפגט בנות, אם להיות ממש מדויקת. לא אכפת לי להצליח גם שפגט בנים, אבל בנות אני ממש רוצה לעשות.

אז יש כאלה שעשו את זה כילדות ויש כאלה שסתם יש להן גמישות יתר. בקיצור, לא אני, אבל לאור העובדה שאני עוסקת ביוגה כבר מספר שנים.  נכון יותר לומר, עושה יוגה פעמיים בשבוע ובשנתיים האחרונות עם מורה טובה במיוחד @inna.yuriev , אני רואה עד כמה אפשר להביא את הגוף שלך לתנוחות שבחיים לא חשבת שתצליחי.  לא הפכתי לנערת גומי או האישה הכי חזקה בתבל אבל אני כן  מחברת את הידיים ביחד אחרי שהקפתי את הרגל והגב וכן מצליחה להחזיק באויר בכל מיני מצבים מוזרים.  זה לא היה קודם. כמו שטוענים שאנו מנצלים אחוזים בודדים מתוך המוח שלנו ויש לנו אפשרות לנצל הרבה יותר, כך גיליתי שאנחנו בהחלט עושים את אותו עוול גם לגוף.

כל שיעור יוגה הוא כאילו כמו קודמו, אבל כל שיעור הגוף הוא אחר, והוא נהיה גמיש וחזק יותר. זה ממש לא קורה במכה. לאט לאט אני מגלה שמה שהיה נראה לי בלתי אפשרי לפני כמה חודשים הוא כמעט מובן מאליו עכשיו.  דרך אגב, ביוגה, תמיד, גם שאת מצליחה כבר את התנוחה, יש לה גרסה עוד יותר קשה ומאתגרת. דיברתי עם אינה על שפגט מזמן, זו תנוחה מדהימה בעייני והאמת שפשוט הזנחתי את העניין.  הרבה דברים  אני עדיין לא מצליחה,ושאני אומרת את זה לאינה היא  שואלת אותי: תזכירי לי, כמה פעמים ביום את מתאמנת על זה בבית? . אני לא. מי שרוצה להצליח צריך להתאמן ולהתאמן עד שזה בא.

לשיעורי היוגה  אני עושה מאמץ להגיע וכמעט שלא להפסיד,  אבל בבית אני בדרך כלל מוותרת לעצמי. אז החלטתי שזהו חברים, על שפגט אני לא מוותרת. אני מצרפת פה צילום של מצבי כעת ושיהיה ברור- זה ייגמר בשפגט! ואל תשאלו אותי למה?  כשחצי מדינה רצה לשום מקום, אני לפחות יוכל לרדת לתנוחה אצילית של שפגט בנות וזה הרבה יותר אסתטי מאשר איך שנראים אחרי מרתון.

ואם בכל זאת נלך על שפגט כמטאפורה, אז כן, אני בהחלט צריכה לעבוד גם על אופי קצת ואולי אפילו הרבה יותר גמיש וזה גם משהו שלמדתי ביוגה,  הגוף שלך משקף פעמים רבות את האופי שלך . אנשים מאוד גמישים, הם בדרך כלל  פחות חזקים. קשה להגיע תמיד לשיווי משקל אבל הכל ניתן לשיפור, גם אם לא לגמרי וגם אם אני מזמן לא בכיתה ג’.

אז זו אינה שעשתה עבורי שפגט הבוקר, ממש  בלי חימום, דבר שאינו מומלץ לפני שמתחילים את התרגול שיוביל אותנו לשפגט:

רחל הזנפלד באתדר השפגט

מזמינה את כל מי שרוצה להצטרף אליי, ממש לא צריך לעשות בלי זה יוגה, אינה נתנה לי מספר תרגילים פשוטים לביצוע שאותם העלה בפוסט הבא ופשוט צריך לבצע חימום כלשהו לפניהם: זה יכול להיות ברכות שמש, ריצה, הליכה או כל פעילות שמחמממת את השרירים לפני שמתחילים.

אז כמו שכבר אמרתי זה ייגמר בשפגט? מי מצטרפת?

עוד מהבלוג של רחל הזנפלד

תצוגה מקדימה

צחקתי, דמעתי,ובקיצור התרגשתי בזכות אסנת וישנסקי עם החיים זה הכל!

במוצאי שבת, ממש לפני פרוץ השנה החדשה, הוזמנו בעלי ואני לחנוכת בית של חבר ותיק של הבן זוג,  נאמר לנו שגם אסנת וישנסקי תהיה שם ותתן איזה קטע אז נא להגיע לפני תשע. צייתינו. את אסנת וישנסקי כמובן שזכרנו והכרנו, כמו כל מי שבגילנו...

תצוגה מקדימה

לעולם לא נגמרות המילים על אהבה....

בשנה הראשונה בלימודי התואר בקולנוע, אחד המרצים אמר לנו שדבר ראשון שנוציא מהראש הוא שאנחנו הולכים לכתוב משהו מקורי כי יש סיפור אחד בעולם כולו והוא מסופר מאז ימי התנ"ך. שני אנשים שרוצים להיות יחד ולא מצליחים לממש זאת,...

תצוגה מקדימה

ליידי לייק - סיפור מתח עכשיוי מאוד!

ליידי לייק של יובל אברמוביץ' הוא קודם כל ספר חמוד להפליא, עם עלילה קולחת וכייפית לקריאה. אני חייבת לציין שמי שמטריח את עצמו לכתוב הקדשה אישית  על כל ספר שנשלח לאחת הבלוגריות, בכתב ידו , כבר  מעודד מאוד לקרוא את הספר וכבר...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה