הבלוג של rachelbangoura

rachelbangoura

עדכונים:

פוסטים: 3

החל מאוגוסט 2013

משמעות החיים נמצאת בחוויה האינסופית, אדם שרוצה לדעת את החיים בשלמותם חייב לראותם בצורה הרחבה ביותר, בגלוי ובנסתר, הנסתר נמצא באינסוף. בנו יש חלקיק קטן של האינסוף, חבוי, כנוע , רוצה לשוב הביתה. רוצה לחוש את החיבוק האלוהי, לפגוש כוחות נסתרים.

02/09/2013

לרקוד את המשאלה שבלב -רחל בנגורה

משמעות החיים נמצאת בחוויה האינסופית,

אדם שרוצה לדעת את החיים בשלמותם חייב לראותם בצורה הרחבה ביותר, בגלוי ובנסתר, הנסתר נמצא באינסוף. בנו יש חלקיק קטן של האינסוף, חבוי, כנוע , רוצה לשוב הביתה. רוצה לחוש את החיבוק האלוהי, לפגוש כוחות נסתרים.

בכולנו קיים הצמאון לחוויה האינסופית-  מקום ללא אגו ללא חומות הפרט, בהיפתח החומות ופריצת הרוח לתוך האינסוף יתקיים חיבור תמיד.

כאשר אנו מתרכזים במוסיקה טובה יש תחושה של תעופה, התחושה הזו תגבר אם נעצום עיניים ונתחיל לנוע, נהפוך לכלי נגינה מתוך הכלים המתנגנים באוזנינו, נצטרף ברוחינו למוסיקאים ונעמיק אל תוך הצלילים.

תוך כדי התנועה, נוכל לבקש כל משאלה שבליבנו, נוכל לראות את הכיוון,

בדימיוננו- נשלח מתוך ליבנו חוט זהב שיסתובב סביב גופינו וימשיך לעבר קו האופק, שם נראה את המשאלה מקבלת תשובה, נמשוך את חוט הזהב אל תוך ליבנו וננשום עמוק, זה ישמור בפנים את המענה שקיבלנו, כך נמשיך,עם כל נשיפה נשלח את חוט הזהב ועם כל שאיפה נחזיר ונשמור בנשימה,

יהיו דמעות ויהיו חיוכים, יהיו קולות ויהיו מלאכים ,

הכי חשוב שיהיו תופים,

התוף- כמו הנשימה הוא עוגן פיסי ומוליך לאינסוף. מביא את פעימות הלב -צליל ראשוני ששמענו ברחם האם . התוף הוא כלי מוסיקלי ראשוני שעבר טרנספורמציה,

נתאחד עם השורשים ונוכל לחוש את פעמי החיים. הבאס יחזיק אותנו בשורשים ונוכל לעוף לאינסוף , המתופף יהיה חבר ורב חובל למסע כשהוא רוכב על עוגן הלב, התוף, יקרא הלל לבורא עולם ויביא לו תודות. יעלה על עץ העולם ויקרא לרוחות אוהבות וכוחות מרפאים. הוא יסתכל ברוקדים ויזרים לתוכם את תבליני הקצב- להבות וגלגולים, יביא אותם לצמרמורות והפתעות. ימלא אותם בצלילים מתוקים מתוך השלמות, לעיתים חריפים עד דמעות, יסחרר את גופם עד שכרון חושים ואז יזנק רכוב על התוף לצמרת העץ- הכתר. שם נוכל להשקיף על הדרך הטוטלית הנפרשת מולנו מתוך הבריאה עצמה- מוארת באור בהיר ,  הנסתר יהפוך לגלוי ויפתיע ביופיו אהבתו ומלאותו.

יופי הדרך נעלם לעיתים מעיני ההולכים בה בגלל קשייה ופראותה , אותו יופי יוכל לעבור מהתוף לרוקדים עם האיחוד ודרך הצלילים. באותו נתיב יוכלו לעבור מלאכים ורוחות שיבקשו המתופפים והרוקדים . וכאן האגו לא קיים, כשאתה בקצב בכל פעימה האגו מסתלק מי שחש- יודע , לרקוד עם מלאכים מרפרפים סביבך ועם כוחות ענק המניעים אותך מהבטן , לזנק לאוויר חופשי כמו גיץ  להבה מהמדורה כאשר הבאס רב העוצמה מזין את שורשיך כל רגע ושוב הסוף הופך להתחלה ואנו חזקות יותר , מסוגלות לחזור לגלוי , לעשייה, עד החוויה הבאה.

מתופף , טרנס דאנס- לרקוד את המשאלה שבלב

סבולה בנגורה

טראנס דאנס

כתבה רחל בנגורה , מורה לתיפוף וריקוד אפריקאי. ממייסדי להקת בנגורה.

עוד מהבלוג של rachelbangoura

תצוגה מקדימה

TIE-DYE באטיק- צביעת בדים אמנותית

שמי רחל בנגורה ואני בעצם מתופפת, או יותר נכון אמנית רב תחומית, התברכתי בהמון כשרונות יצירתיים ואשמח לחלוק כאן...

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה