הבלוג של prosites.site

prosites101

חברה וותיקה לבנייה וקידום אתרי אינטרנט מקצועיים. הנכם מוזמנים לבקר באתר הבית שלנו http://prosites.site/ לקביעת פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות והצעת מחיר צרו קשר ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי

עדכונים:

פוסטים: 51

החל מיולי 2017

צו קיום צוואה - ההליך החוקי למימוש הצוואה הקיימת

צו קיום צוואה

 

כאשר עלינו לנסות ולהתנער מאבלנו על אבדן יקירינו ועלינו להיערך להמשך הדרך, פעמים רבות אנו נתקלים בשאלות או אמירות בנוסח: …”הבקשה האחרונה על ערש-דואי”…, …”המילים האחרונות היו”…, …”לקיים הבטחה אחרונה”… וכו’.

ביטויים אלה יצביעו על רצוננו למלא אחר משאלותיהם האחרונות של אהובינו, אולם בכל מקרה יהיה עלינו לעבור דרך תהליכים ביורוקרטיים שונים לצורך מימוש צוואת יקירינו. הליכים חוקיים אלה מיועדים לקבלת צו קיום צוואה  שהינו הכרחי לשם ביצוע כל צוואה. גם אם הצוואה שהושארה על ידי יקירכם הינה פשוטה לכאורה ומדובר ביורש יחיד, הרי שיש לעגנה בהליכים פרוצדורליים על פי חוק לפני שניתן לממשה ולפעול להוצאתה מן הכוח אל הפועל.

כאמור צו קיום צוואה הינו מהלך פרוצדורלי חוקי, אותו יש לבצע ואשר במקרים רבים עלול להיות כרוך במספר שלבים, אשר לא אחת עלולים לטמון בחובם “הפתעות” לא רצויות מטעם מערכות השלטון הנוגעות בתחום זה.

האם ניתן להגיש עצמאית, בקשה לצו קיום צוואה

חשוב לציין כי ניתן לגשת עצמאית ולהגיש בקשה לצו קיום צוואה, אולם בהתחשב בקיומם של הליכים ביורוקרטיים מורכבים המלצתנו היא, במקרים כאלה להיעזר תמיד בשירותיו של עורך דין צוואות שלרוב משמש גם כעורך דין ירושות. עורך דין ירושה יאפשר לכם מעבר זריז וחלק ככל האפשר בסבך הביורוקרטי ויסייע לכם בזמנים, שמטבעם מלווים במשא רגשי לא פשוט ומאתגר בכל מקרה של אבדן.

במקרה של יורש בודד וצוואה כתובה קיימת  הרי שעורך דין ירושות יאפשר לנו לקבל צו קיום צוואה באופן המהיר ביותר וזאת בשל היכרותו את המערכות הנוגעות בדבר. כאשר לחלופין מדובר במספר יורשים ואפילו כאשר לא קיימת צוואה כתובה כלל, על אחת כמה וכמה, תהייה המלצתנו לפנות לעורך דין ירושות, שיארגן עבורכם את כל המסמכים הנחוצים ויסייע לכם היורשים להגיע לעמק השווה ביניכם ולהגיש בקשה להוצאת צו ירושה ללא צוואה. במידה והותיר אחריו יקירכם, צוואה כתובה  הרי שעורך דין ירושות יסיע לכם לקבל צו קיום צוואה שיאפשר לכם ליהנות מירושת יקירכם על אף היגון המלווה את אבדנכם.

מי זכאי להגיש בקשה לצו קיום צוואה

בקשה לצו קיום צוואה יוכל להגיש כל מי שרואה עצמו כזכאי ליהנות מירושתו של אדם שהלך לעולמו. בין אם הותיר אחריו צוואה כתובה ובין אם לא הותיר אחריו צוואה מסודרת. לא רק קרובי משפחתו, או היורשים הטבעיים של המנוח (קרובי משפחה מדרגה ראשונה), יכולים להגיש בקשה לצו קיום צוואה. בקשה כזאת אפשרי שתוגש גם על ידי נושים או בעלי חוב אשר לדעתם, עומדת להם הזכות לחלקם בירושה.

את הבקשה לצו קיום צוואה מגישים לרשם לענייני ירושות בליווי מסמכים רלוונטיים כגון: תעודת פטירה, צוואה כתובה או כל חוזה או הוכחת בעלות משותפת על נכסי המנוח. נציין שבמרבית המקרים אין הדבר פשוט ונדרשים מסמכים נוספים וזאת בהתאם למורכבות המקרה.

בעידן הדיגיטלי בו אנו מצויים ניתן להגיש בקשה לצו קיום צוואה באמצעות האינטרנט אולם הליך זה שמור לקרובי משפחה מדרגה ראשונה בלבד. במקביל למילוי הטפסים הדיגיטליים ומשלוח המסמכים הנלווים באמצעים דיגיטליים יש למלא את הטפסים ולשלוח עם המסמכים הרלוונטיים הנלווים בדואר רשום לרשם הירושות.

לסיכום כדאי להדגיש,  שגם אם תמו ימי האבל, ואתם עושים מאמצים להתארגן ולהמשיך בדרככם הרי שלפניכם תהליכים לא פשוטים של התאמות תודעתיות, רגשיות ולעתים גם כלכליות, למצב החדש. התאמות הכרחיות שדורשות אנרגיה רבה. עורך דין ירושות שילווה אתכם בהליך קבלת צו קיום צוואה יהווה הקלה משמעותית ביותר ויאיר את המשך דרככם.

עוד מהבלוג של prosites.site

תצוגה מקדימה

מתנות לאורחים בחינה - כשהנדיבות בלבבות נפגשת

למה כדאי לתת מתנות לאורחים בחינה ח הִשְׁבַּעְתִּי אֶתְכֶם, בְּנוֹת יְרוּשָׁלִָם:  אִם-תִּמְצְאוּ, אֶת-דּוֹדִי--מַה-תַּגִּידוּ לוֹ, שֶׁחוֹלַת אַהֲבָה אָנִי.  ט מַה-דּוֹדֵךְ מִדּוֹד, הַיָּפָה בַּנָּשִׁים:  מַה-דּוֹדֵךְ...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

מסמך החיים - בקשה לצו ירושה

העולם מתחלק לשניים – אילו שחיים את ה-עכשיו עם תכנון מזערי או ללא תכנון לעתיד, ואילו שחיים את העתיד, עם תכנון זהיר ל-עכשיו. לאיזה קבוצה אתה שייך? מאז ומעולם נולדנו לעולם...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

פאצ'ים - ההתפתחות מטכניקה לתיקון בגדים למרכז מסלולי האופנה

פאצ'ים מדורי דורות במשך מאות בשנים כאשר פריטי לבוש היו בעל ערך רב, גם פריטי לבוש פשוטים, היה הכרך לבצע בהם תיקונים כשהתבלו על מנת להמשיך ולהשתמש בהם. כבר בעבר הרחוק מאוד...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה