הבלוג של prosites.site

prosites101

חברה וותיקה לבנייה וקידום אתרי אינטרנט מקצועיים. הנכם מוזמנים לבקר באתר הבית שלנו http://prosites.site/ לקביעת פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות והצעת מחיר צרו קשר ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי

עדכונים:

פוסטים: 54

החל מיולי 2017

השפעה מיידית של חוסר הוודאות שסביבנו

חוסר איזון הורמונלי

התמודדות עם חוסר איזון הורמונלי ביום יום ובעתות משבר – לא רק אקנה.

איזון הורמונלי הוא כידוע, אחד הגורמים הבסיסיים ביותר, בשמירה על התפקוד התקין וההתמודדות שלנו עם העולם סביבנו. לא בכדי מכונה בלוטת התריס אשר מווסתת את הפעילות ההורמונלית גם בלוטת המגן.

האיזון ההורמונלי מהווה נדבך משמעותי בקשר התפקודי בין מכלול של מערכות אשר מאפשרות את עצם קיומנו בחיי היומיום שלנו. החל בשמירה על חום גופנו, דרך מערכת העיכול, מערכת הנשימה, יכולת ריכוז, ערות ושינה. פעילות מוטורית, תפקוד תקין של מערכת העצבים והמערכת הרגשית ועוד.

חוסר איזון במערכת ההורמונלי עלול ליצר שיבושים בכל אחת מהמערכות לחוד ו/או גם בשילוב ביניהן.

לעיתים לשיבוש תפקודי במערכת ההורמונלית השפעות ישירות ומידיות. לעיתים ההשפעות הן עקיפות, ארוכות טווח ואפילו עלולות להיות כה נסתרות, עד כי קיים קושי לאתר ולטפל בחוסר האיזון ההורמונלי הספציפי.

אנו יודעים היום כי לאיזון הורמונלי תפקיד משמעותי וחשוב הן בוויסות הפעילות של המערכות השונות. והן כגורם העברת מידע בין המערכות השונות. לתפקודם התקין של של איברים חיוניים בגוף תלות ישירה בנוכחות או אי נוכחות של הורמונים כאלה או אחרים.

כיום מקובל לבחון פתולוגיות רבות גם לאור קיומו או אי קיומו של איזון הורמונלי. תהליך בדיקה מקיפה, עושה שימוש במיפוי הורמונלי בעזרת בדיקת רוק.

מיפוי הורמונלי הוא כיום חלק מתהליך דיאגנוסטי לאבחון יסודי של שיבושים במערכת ההורמונים אשר יכולים להיות הגורם הראשוני או העקיף לתופעות ופתולוגיות שבחלקן משבשות את חיי היומיום ואף גורמות לסבל ואפילו נזקים בלתי הפיכים.

איזון הורמונלי

השפעות סביבתיות על האיזון ההורמונלי

כאשר בחומת המגן מתגלים סדקים, חלים שיבושים בתפקוד המערכת ההורמונלית עלולה הסביבה הרגילה להוות איום של ממש.

סטטיסטית, מרבית הילדים נולדים עם מערכת הורמונלית מתפקדת בצורה מאוזנת טבעית. על אף כי לתזונת האם, השפעה ישירה גם על המערכת ההורמונלית של הילוד.

כיום אנו יודעים כי תפקודי מערכת ההורמונים מושפע ישירות מהתזונה שלנו, וזאת בעיקר בצל מרכיבי התזונה בעולם המערבי (לעיתים אפילו נוכחות הורמונים במזון שלנו).

אולם אנו רגילים להתייחס לחוסר איזון הורמונלי בהקשר למספר שלבים בהתפתחות האדם. לדוגמא: גיל ההתבגרות והבגרות המינית. דוגמא נוספת היא בשלהי החיים הבוגרים תהליכי ההזדקנות בגיל הבלות.

שלבים אלה מתקבלים בטבעיות כמצבי חוסר איזון הורמונלי. לצד תופעות נראות הן של האקנה בגיל ההתבגרות והן תופעות חיצוניות של גיל הבלות (שיעור יתר לדוגמא).

אל מול תופעות אלה אשר אינן נתפסות כפתולוגיות, יכולים להתפתח מצבי תחלואה שמקורם בהקצנה של חוסר האיזון ההורמונלי או שיבוש נסתר של בלוטת התריס.

שיבוש באיזון ההורמונלי

סערות רגשיות והמערכת החיסונית נוכח אי וודאות ואובדן האיזון ההורמונלי

קצב החיים בתרבות המערבית מהיר למדי ומזמן לנו שינויים מרחיקי לכת שאינם צפויים תמיד. התמודדות עם שינויים אלה מחייב לעיתים חוסן מנטלי ורגשי משמעותי. ולא רק מערכת חיסונית תקינה.

אנו יודעים כי המערכת החיסונית מושפעת מקיומו או אי קיומו של תפקוד תקין ומאוזן של המערכות השונות. לעיתים היא פועל יוצא של תהליכים פיזיולוגיים, רגשיים ומנטליים/קוגניטיביים. הנתונים תחת שינויים והשפעות חיצוניות.

על המערכת החיסונית משפיעה כמובן התזונה אך לצד זאת מושפעת המערכת החיסונית גם מחוסנו הרגשי,נפשי, של כל אחד. גם חוסן מנטלי, תודעתי משפיע ישירות על המערכת החיסונית.

כאשר אנו חיים בתקופות משבר קיצוניות ועולה רמת אי הוודאות. המערכת ההורמונלית עומדת בפני מבחנים משמעותיים ביותר.

אנו מכירים מצבים בהם מצבי משברים אישיים או כלליים. הביאו לקריסה של המערכת ההורמונלית או להתפרצות מחלה או תסמונת שמקורה בתפקוד לקוי שלא אובחן של המערכת ההורמונלית. (לדוגמא סכרת, פיברומיאלגיה ועוד.)

אחת הדרכים לשיפור ושמירה על תפקוד תקין של המערכת ההורמונלית. גם בימי סערה ומשבר, וגם בימים רגילים, היא שימוש בהורמונים מותאמים ביולוגית הניתנים בשחרור ארוך טווח.

עוד מהבלוג של prosites.site

Thumbnail

משאית מנוף - ייעול וחיסכון בכוח אדם ובזמן

האם כדאי להזמין הובלה על ידי משאית מנוף?   משאית מנוף - ייעול וחיסכון בכוח אדם ובזמן בחיי היומיום שלנו אנו חולפים אין ספור פעמים על פני משאית מנוף אשר חונה ליד אתר עבודות בנייה. לעתים חוסמת חלקו של רחוב ואפילו גורמת...

תגובות

פורסם לפני 3 years
Thumbnail

מסמך החיים - בקשה לצו ירושה

העולם מתחלק לשניים – אילו שחיים את ה-עכשיו עם תכנון מזערי או ללא תכנון לעתיד, ואילו שחיים את העתיד, עם תכנון זהיר ל-עכשיו. לאיזה קבוצה אתה שייך? מאז ומעולם נולדנו לעולם...

תגובות

פורסם לפני 3 years
Thumbnail

טיפים לשמירה על בטיחות בעת נהיגה ברכב

טיפים לשמירה על בטיחות  בעידן טרום הרכב האוטונומי קצין בטיחות בתעבורה השילוב בין הגורם האנושי ואביזרי רכב בשמירה על בטיחות בנהיגה. ישראל הנה מעצמה ברמה עולמית בתחומי...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים