הבלוג של prosites.site

prosites101

חברה וותיקה לבנייה וקידום אתרי אינטרנט מקצועיים. הנכם מוזמנים לבקר באתר הבית שלנו http://prosites.site/ לקביעת פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות והצעת מחיר צרו קשר ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי

עדכונים:

פוסטים: 52

החל מיולי 2017

נהיגה בשכרות בישראל

לצערנו כיום במדינת ישראל, צריכת אלכוהול וסמים נהיו לדבר “מקובל” בחברה הישראלית. ילדים, כבר בגיל מאוד צעיר (לפני גיל 18), נחשפים אליהם, ואפילו חלקם התנסו או משתמשים באופן קבוע. עם חברים שלהם לפני מסיבות, אירועים וכד’.

בעיה זאת גורמת באופן ישיר לכך, שיש יותר ויותר נהגים שמרשים לעצמם לנהוג, תחת השפעת אלכוהול או סמים. לסכן את עצמם ויותר מכך את הסביבה שלהם.
נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים, נחשבת לאחת מעברות התנועה החמורות ביותר! עברה שעונשה המינימלי ביותר, הוא שלילת רישיון הנהיגה לשנתיים במידה והנהג רק נתפס נוהג בשכרות.
לעומת זאת נהג שהיה מעורב בתאונת דרכים קטלנית שהיו בה הרוגים, יואשם בהריגה וצפוי לרצות מאסר בפועל.

נהיגה בשכרות

מי נחשב לנהג שיכור?

ינשוף - על פי החוק בישראל, נהג אשר בבדיקת נשיפה שלו נמצאו 240 מיקרוגרם ומעלה של אלכוהול בליטר אחד של אוויר. נחשב נהג שיכור!
מכיוון שקיימת סטייה במכשיר הינשוף, משטרת ישראל אוכפת ומגדירה נהיגה בשכרות רק החל מ-290 מיקרוגרם ומעלה. וזאת בהוראת בית המשפט.

בדיקת דם - נהג שימצא בבדיקת דמו רמה של 50 מיליגרם אלכוהול ומעלה ב- 100 מיליליטר של דם יחשב למי שעבר עבירת נהיגה בשכרות.

בדיקה לגילוי נהיגה תחת השפעת סמים
נהג שבבדיקת דם או בדיקת השתן שלו ימצא בגופו סם מסוכן מכל סוג שהוא ובכל כמות גם הוא ייחשב כמי שנהג בשכרות

בשנים האחרונות יצאה החמרה חדשה לגבי אוכלוסיה מסוימת:
נהגי מוניות, אוטובוסים או כל רכב ציבורי אחר, נהג חדש (בעל רישיון מתחת לשנתיים), נהג רכב מסחרי שמשקלו הכולל מעל ל-3,500 ק”ג ונהג צעיר (עד גיל 24 ללא קשר לכמות הזמן שמחזיק ברישיון).

שינויים ברף בדיקת אלכוהול והסמים לאוכלוסיה זאת:

ינשוף - נהג שבגופו 50 מיקרוגרם ומעלה של אלכוהול בליטר אחד של אוויר יחשב לנהג שיכור. משטרת ישראל אוכפת החל מ-100 מיקרוגרם כתוצאה מסטייה בבדיקות ינשוף.
בדיקת דם - לנהג שבדיקת הדם שלו מראה על הימצאות 10 מיליגרם אלכוהול ומעלה ב- 100 מיליליטר של דם יחשב גם הוא למי שעבר עבירת נהיגה בשכרות.

לאילו נזקים אלכוהול גורם?

ההשפעה הישירה של אלכוהול על האדם היא איטיות בזמני התגובה. שיבוש שיקול הדעת. ברגע שנהג תחת השפעת אלכוהול נקלע לסיטואציה מסוכנת שמצריכה זמן תגובה מהיר או שיקול דעת נכון. אותו נהג ימצא את עצמו במצב שהוא מתקשה להגיב בהתאם לסיטואציה.
כתוצאה משיקול דעת מוטעה או זמן תגובה איטי אותו נהג שיכור ימצא את עצמו מעורב בתאונה, נזקים לרכוש ובמקרה הגרוע ביותר להריגתו של אדם אחר.

אנחנו לא אומרים ששתיית אלכוהול זה דבר אסור (כל עוד זה מעל גיל 18), אך אם הינכם מוצאים את עצמכם בסיטואציה שאתם צריכים לנהוג תחת השפעת אלכוהול או לעלות עם נהג שיכור תעצרו ותחשבו על ההשלכות והנזק שאתם יכולים לגרום לעצמכם ובמיוחד לסביבה שלכם.
אל תתנו לאדי אלכוהול ואילוזיה של סמים לסכן לכם את העתיד!

עוד מהבלוג של prosites.site

תצוגה מקדימה

משאית מנוף - ייעול וחיסכון בכוח אדם ובזמן

האם כדאי להזמין הובלה על ידי משאית מנוף?   משאית מנוף - ייעול וחיסכון בכוח אדם ובזמן בחיי היומיום שלנו אנו חולפים אין ספור פעמים על פני משאית מנוף אשר חונה ליד אתר עבודות בנייה. לעתים חוסמת חלקו של רחוב ואפילו גורמת...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

טיפים לשמירה על בטיחות בעת נהיגה ברכב

טיפים לשמירה על בטיחות  בעידן טרום הרכב האוטונומי קצין בטיחות בתעבורה השילוב בין הגורם האנושי ואביזרי רכב בשמירה על בטיחות בנהיגה. ישראל הנה מעצמה ברמה עולמית בתחומי...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

מסמך החיים - בקשה לצו ירושה

העולם מתחלק לשניים – אילו שחיים את ה-עכשיו עם תכנון מזערי או ללא תכנון לעתיד, ואילו שחיים את העתיד, עם תכנון זהיר ל-עכשיו. לאיזה קבוצה אתה שייך? מאז ומעולם נולדנו לעולם...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה