הבלוג של prosites.site

prosites101

חברה וותיקה לבנייה וקידום אתרי אינטרנט מקצועיים. הנכם מוזמנים לבקר באתר הבית שלנו http://prosites.site/ לקביעת פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות והצעת מחיר צרו קשר ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי

עדכונים:

פוסטים: 51

החל מיולי 2017

סימפטומים רבים ואני אחת – פיברומיאלגיה

Fibromyalgia3

פיברומיאלגיה – התסמונת שהיא קצת “Male Chauvinist”

פיברומיאלגיה הנה תסמונת רב מערכתית שלה מגוון סימפטומים אשר לעתים משותפים, למחלות ושיבושים בתפקודי מערכות שונות הנובעים מגורמים אחרים. ריבוי הסימפטומים מביא את הממסד הרפואי ברובו להתייחס אל פיברומיאלגיה כאל תסמונת ולא אל מחלה שלה מאפיינים ייחודיים. ראוי לציון, שכאשר את חווה את אחד הסימפטומים או יותר, מן הראוי לגשת בהקדם לרופא המאבחן ומטפל בפיברומיאלגיה ורצוי שיהיה בעל ניסיון מוכח בתחום.

שינויים הורמונליים ופיברומיאלגיה

נדגיש שפיברומיאלגיה הנה תסמונת ממנה סובלים שני המינים, אולם שכיחות הופעתה גבוהה משמעותית בקרב נשים, מאחר והתסמונת קשורה גם בשיבושים של פעילות המערכת ההורמונלית. על פי המחקרים הנשים עוברות שינויים הורמונליים שהשפעתם מורכבת יותר והיא מושפעת מקיומו של המחזור החודשי, הריון ולידה, והפסקתו של המחזור החודשי.

שינויים הורמונליים אלה טומנים בחובם שינויים באיזון ההורמונלי שמאפיין מספר תסמונות ובתוכן גם את הפיברומיאלגיה.

כמובן שגם גברים חווים שינויים הורמונליים אך לאלה השפעות אחרות ואולם כיום לאור סגנון החיים והתזונה שאנו צורכים. מתרבים המקרים בהם גם אצל גברים חל שיבוש בפעילות ההורמונלית ולעתים אף מופיע פיברומיאלגיה.

Fibromyalgia1

סימפטומים כללים המצביעים אפשרות לקיומה של פיברומיאלגיה

כאבים בלתי מוסברים קלינית, בעצמות השלד ובשרירים בחלקי גוף שונים, מעצמות המפרקים ועד לחוט השדרה. הפרעות שינה כרוניות. שיבושים חוזרים ובלתי מוסברים במערכת העיכול. גילויים של רגישות ותגובתיות יתר לגירויים חושיים חיצוניים כגון רגישות לרעש, אור ושיבושים בחוש הטעם. במקרי קיצון יכולים להופיע אף שיבושים בקצב פעימות הלב והפרעות נשימה.

כאמור לתסמונת הפיברומיאלגיה סימפטומים מרובים שחלקם מצביעים על מצבים קליניים ייחודיים.

אבחון וטיפל בפיברומיאלגיה

לרפואה המסורתית (קונבנציונלית) היו קשיים רבים בהתמודדות עם התסמונת מאחר והדעה הרווחת הייתה שמדובר או במחלת שרירים ועצמות או במחלת נפש וזאת בעיקר משום שהתרופות שהיו מקובלות להתמודדות עם כאבים, דיכאון, מערכת עיכול ועוד לא הצליחו להשפיע ולהחזיר את החולות בתסמונת למיטבן.
מתוך עמדה זאת נבעה גם שיטת האבחון, שכללה מתן תרופות שונות ובדיקה אם הן משפרות ומשפיעות לטובה על החולה ובמידה ולא מעבר לתרופה הבאה והמתנה לתוצאות וחוזר חלילה. כלומר שיטת האלימינציה, על ידי לקיחת תרופות שבדיעבד הסתבר שהיו חסרות ערך תרפויטי ולרוב אף מחמירות את מצב החולה.
המצב שונה כיום ורבים ממכוני הכאב ואנדוקרינולוגים משתמשים באמצעים אבחוניים אשר מאפשרים להימנע מגרימת נזק והחרפת התסמונת כתוצאה מצריכת תרופות לא מתאימות.
ראוי לציון שגם כיום כאשר הממסד הרפואי מקבל את היותה של הפיברומיאלגיה תסמונת, מחלה, הראויה להתייחסות כוללת במקרים רבים בשל חוסר מודעות נשלחות חולות וחולים עם מרשמים לתרופות שונות לשיכוך כאבים ואפילו תרופות נוגדות דיכאון ותרופות לטיפול בבעיות של קצב לב, נשימה ומערכת העיכול. לעתים, גם כיום, רק לאחר שתרופות אלה אינן עוזרות לשיפור מצב החולה, פונה החולה במצוקתה ומגיע למרפאה אשר עיסוקה הספציפי הוא טיפול בתסמונת וברוב המקרים ניתן להפחית ולהכחיד כמעט באופן מלא את תופעות הלוואי של התסמונת.

Fibromyalgia2

המלצתנו היא לפנות למרפאה המתמחה בשילוב גישות טיפוליות חדשות כחלק מההתמודדות עם תופעות הלוואי אשר משבשות את אורח החיים התקין. על אף שהגישות כולן מכירות בפיברומיאלגיה כתסמונת שאינה ניתנת לריפוי הרי שקימות דרכים (למשל טיפול בגואיפנזין) המאפשרות שיקום כמעט מלא וחזרה לחיי יומיום תקינים ללא הסימפטומים המעיקים של התסמונת.

עוד מהבלוג של prosites.site

תצוגה מקדימה

משאית מנוף - ייעול וחיסכון בכוח אדם ובזמן

האם כדאי להזמין הובלה על ידי משאית מנוף?   משאית מנוף - ייעול וחיסכון בכוח אדם ובזמן בחיי היומיום שלנו אנו חולפים אין ספור פעמים על פני משאית מנוף אשר חונה ליד אתר עבודות בנייה. לעתים חוסמת חלקו של רחוב ואפילו גורמת...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

מסמך החיים - בקשה לצו ירושה

העולם מתחלק לשניים – אילו שחיים את ה-עכשיו עם תכנון מזערי או ללא תכנון לעתיד, ואילו שחיים את העתיד, עם תכנון זהיר ל-עכשיו. לאיזה קבוצה אתה שייך? מאז ומעולם נולדנו לעולם...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

טיפים לשמירה על בטיחות בעת נהיגה ברכב

טיפים לשמירה על בטיחות  בעידן טרום הרכב האוטונומי קצין בטיחות בתעבורה השילוב בין הגורם האנושי ואביזרי רכב בשמירה על בטיחות בנהיגה. ישראל הנה מעצמה ברמה עולמית בתחומי...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה