הבלוג של prosites.site

prosites101

חברה וותיקה לבנייה וקידום אתרי אינטרנט מקצועיים. הנכם מוזמנים לבקר באתר הבית שלנו http://prosites.site/ לקביעת פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות והצעת מחיר צרו קשר ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי

עדכונים:

פוסטים: 51

החל מיולי 2017

 

עיצוב דירות יוקרה - סלון ומדרגות לקומה עליונה שימוש באלמנטים מינימליסטיים בעיצוב דירות יוקרה.

עיצוב דירות יוקרה – סלון ומדרגות לקומה עליונה

 

עיצוב דירות יוקרה – הטמעה של חדשנות וקידמה בתהליך ארכיטקטוני.

סגנון העיצוב הארכיטקטוני נמצא בהליכי שינוי בלתי פוסקים. לצד טכנולוגיות חדשניות בבניית שלד הבניין, המעטה בחיצוני, חומרי האיטום וחומרי הבנייה של הקירות החיצוניים מופיעים חומרים וסגנונות חדשים המשמשים לעיצוב דירות יוקרה ואף לעיצוב פנים סטנדרטי.

התפתחות עיצוב הפנים מתאפיינת במבנה ספירלי כאשר בכל תקופה ותקופה ישנה לצד השימוש בטכנולוגיות וחומרים חדשים, חזרה לחומרים, טכנולוגיות או פריטי עיצוב, שהיו בשימוש בתקופות מוקדמות יותר משמעותית.

 

בתקופה של ימי הביניים ועד תחילת המאה ה-20 עיצוב דירות יוקרה בא לידי ביטוי הן בחיצוניותו של המבנה. לרוב מדובר בארמונות וטירות של שליטים, כנסיות ומנזרים ובשוליה של התקופה גם מבני מגורים מפוארים של סוחרים עמידים במרכזים עירוניים.

אנו רואים שכבר בתקופות קדומות עיצוב דירות יוקרה והקמת מבנים פרטיים או ציבוריים, היווה כלי משמעותי למימוש ותצוגת עושרו של בעל האמצעים. בין אם היה זה מצביא צבאי, פחה, מלך, ראש כנסיה, יורד ים עשיר או סוחר.

עיצוב דירות יוקרה - ארמונות עבר ומקדשים  שהושקעו בהם אין סוף שעות תכנון וביצוע להשגת הדר ופאר עיצובי.

עיצוב דירות יוקרה – ארמונות עבר ומקדשים

לאחר המהפכה התעשייתית ותקופת האמנציפציה וההשכלה באירופה, החל תהליך עיור מואץ שבו נבנו סביב מרכזי תעשייה ערים שלמות שבהם דירות חסרות ייחודיות לחלוטין ואולם גם בתקופה זאת בני השכבה הגבוהה בעלי האמצעים מצאו את הדרך להבדיל עצמם מפשוטי העם על ידי עיצוב דירות יוקרה שיועדו לבני המעמד הגבוה והשליטים. גם בצפון אמריקה ושאר חלקי העולם שהיו מצויים תחת השפעות קולוניאליות ישירות או עקיפות על ידי ארצות אירופה (אנגליה, ספרד, פורטוגל, צרפת) התחוללו שינויים אלה אם כי לרוב מספר שנים לאחר השינויים באירופה.

עיצוב דירות יוקרה - עיצוב מינימליסטי בארמון מלוכה - ניתן להבחין בבחירת התמונות והריהוט המועט אך בעל הסגנון הייחודי

עיצוב דירות יוקרה – עיצוב מינימליסטי בארמון מלוכה

 

אופיים של בעלי האמצעים השתנה לאחר מלחמות העולם, ומשהושלמה המהפכה התעשייתית ועמה, הפריצה הטכנולוגית הגדולה, שהתרחשה עם המעבר לשימוש בחשמל כמקור הכוח המפעיל הן את התעשייה והן את מכשירי החשמל הביתיים. אותם מכשירים שתוך שנים מעטות הפכו נחלתם של כל שכבות האוכלוסייה ולא רק נחלתם של שועי הארץ.

המהפכה הדיגיטלית וכניסת המחשב לתחומי החיים כולם, הביאה עמה שינויים מידיים ומשמעותיים בכל אשר אנו פונים בתחום עיצוב דירות יוקרה ועיצוב בתי יוקרה.

עיצוב דירות יוקרה - שילוב של עיצוב סביבתי הצמוד ומשתלב במרחב הפנימי של הבית.

עיצוב דירות יוקרה – שילוב של עיצוב סביבתי הצמוד ומשתלב במרחב הפנימי של הבית.

בתחום עיצוב דירות יוקרה בולטות שתי מגמות מנוגדות אשר מושפעות ישירות מאופיים של בעלי האמצעים. מחד שכבות בעלי ההון הוותיקות אשר בחלקן מבוססות על רכוש וממון שמקורו במאורת שקדמו למהפכה התעשייתית ומאידך מתעשרים עשירים אשר מקור עושרם נובע מחלקם במהפכה הדיגיטלית והתעשיות הנלוות לשימוש באינטרנט.

בעוד עשירי תבל הוותיקים מתאפיינים בנטייה לעיצוב דירות יוקרה בעלות מאפיינים שמרניים המשופעים באלמנטים מעוצבים בני מאות שנים כגון השימוש ברהיטים ומפרטי עץ כבדים, אלמנטים כבדים של תאורה וכו. הרי שסגנון עיצוב דירות יוקרה מודרני מתאפיין ביצירת חללים גדולים ושימוש בעירוב של חומרים (מתכת, זכוכית, עץ, בד) ליצירת אין סוף שילובים כחלק מעיצוב הפנים היוקרתי. המתעשרים החדשים שואפים לשלב במרחבי המחיה שלהם את הטכנולוגיות האחרונות בתחום המכשור החשמלי (כמובן בתוספת השליטה מרחוק) ובמידת האפשר הצנעתם של כל מכשירי החשמל והטמעתם כך שלא ייראו כאשר אין בהם שימוש. לדוגמה – מסכי TV נסתרים בחדרי השינה ופינות הצפייה רמקולים שהוטמעו בריהוט. מקררים ותנורי אפיה ששולבו בארונות המטבח, מערכות ישיבה מתכווננות ושולחנות אוכל וקפה המשנים צורתם. כיום נוספה למרבית האביזרים המופעלים מרחוק האפשרות לשלוט עליהם בפקודות קוליות.

ראוי לציין שגם כאשר מדובר בעיצוב דירות יוקרה בסגנון השמרני הכבד, הרי שהמפרטים הטכניים, אפשרי שיכללו (על פי הזמנה כמובן) את כל אותם אביזרים ומכשירי חשמל ויוטמעו בחללי הדירה והבית באופן שלא ייפגע סגנון העיצוב הכללי.

עיצוב דירות יוקרה - שילוב חומרים וטכנולוגיות עכשוויות במטבח מודרני.

עיצוב דירות יוקרה – שילוב חומרים וטכנולוגיות עכשוויות במטבח מודרני.

דור המתעשרים החדש ובעיקר הצעירים שביניהם דורש לרוב את שילובם של מרב האלמנטים הטכנולוגיים החדשניים ביותר הקיימים מברזי מים ומקלחות שמופעלים בפקודות קוליות ועד למערכות חימום וקירור הבית שמתכווננות על פי תכנות מרחוק ובהתאם לשינויי מזג האוויר וזאת בשילוב כל טכנולוגיות הבנייה הירוקה והמערכות הסולריות להפקת אנרגיה חשמלית וחום.

 

ניתן לסכם ולומר שכאשר ניגשים לעיצוב דירות יוקרה יש ראשית לבחור סגנון שמועדף עליכם ואז לבדוק מה הן הטכנולוגיות אותן ניתן לשלב בדירה או בבית.
חשוב מאוד, כאשר בוחרים משרד אדריכלים שאמור לעצב עבורכם את בית חלומותיכם, לבחון האם משרד זה מעודכן ומצוי בשלל הטכנולוגיות העכשוויות בתחום הבנייה בכלל ועיצוב הפנים בפרט.

 

 

 

עוד מהבלוג של prosites.site

תצוגה מקדימה

מתנות לאורחים בחינה - כשהנדיבות בלבבות נפגשת

למה כדאי לתת מתנות לאורחים בחינה ח הִשְׁבַּעְתִּי אֶתְכֶם, בְּנוֹת יְרוּשָׁלִָם:  אִם-תִּמְצְאוּ, אֶת-דּוֹדִי--מַה-תַּגִּידוּ לוֹ, שֶׁחוֹלַת אַהֲבָה אָנִי.  ט מַה-דּוֹדֵךְ מִדּוֹד, הַיָּפָה בַּנָּשִׁים:  מַה-דּוֹדֵךְ...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

מסמך החיים - בקשה לצו ירושה

העולם מתחלק לשניים – אילו שחיים את ה-עכשיו עם תכנון מזערי או ללא תכנון לעתיד, ואילו שחיים את העתיד, עם תכנון זהיר ל-עכשיו. לאיזה קבוצה אתה שייך? מאז ומעולם נולדנו לעולם...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

פאצ'ים - ההתפתחות מטכניקה לתיקון בגדים למרכז מסלולי האופנה

פאצ'ים מדורי דורות במשך מאות בשנים כאשר פריטי לבוש היו בעל ערך רב, גם פריטי לבוש פשוטים, היה הכרך לבצע בהם תיקונים כשהתבלו על מנת להמשיך ולהשתמש בהם. כבר בעבר הרחוק מאוד...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה