הבלוג של prosites.site

prosites101

חברה וותיקה לבנייה וקידום אתרי אינטרנט מקצועיים. הנכם מוזמנים לבקר באתר הבית שלנו http://prosites.site/ לקביעת פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות והצעת מחיר צרו קשר ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי

עדכונים:

פוסטים: 51

החל מיולי 2017

פאצ’ים מדורי דורות

paches

במשך מאות בשנים כאשר פריטי לבוש היו בעל ערך רב, גם פריטי לבוש פשוטים, היה הכרך לבצע בהם תיקונים כשהתבלו על מנת להמשיך ולהשתמש בהם.

כבר בעבר הרחוק מאוד בעת העתיקה, כאשר בגדי האדם נעשו מעורות גסים ניתן היה לזהות שילוב של פאצ’ים כחלק ממבנה הבגד. כאשר היה נוצר קרע כתוצאה מבלאי למשל באזור הברך או המרפק או כל אזור אחר היו מוסיפים שכבה נוספת של עור לאזור הקרוע ומחברים אותו בתפירה גסה.

תפקידם המקורי של פאצ’ים היה לתקן את הבגד ומכאן גם שמם בעברית טלאי. יש לציין כי בעלי מקצוע מסוימים נהגו להתקין על בגדי עבודתם פאצ’ים על מנת שיספגו את החיכוך וימנעו את קריעת הבגד. פאצ’ים אלה היו מוחלפים כאשר היו משתפשפים או שהיו מדביקים עליהם שכבה חדשה של טלאי מגן.

במקרים מסוימים היו בעלי מקצוע מזוהים על פי הפאצ’ים שלהם ועלינו לזכור שבתקופת מלחמת העולם השנייה השתמשו הנאצים ועוזריהם בטלאי צהוב על מנת לסמן את מי שהיה יהודי.

דורות על דורות שימשו הפאצ’ים כאמצעי לתיקון בגדים שאפשרו את המשך השימוש בהם וסימלו את נחיתותו של מי שמשתמש בבגדים מתוקנים מבחינה כלכלית והעידו על חוסר יכולתו לרכוש לעצמו בגד חדש, בעוד שבני המעמד הגבוה היו רוכשים לעצמם בגד חדש ככל שיכלו בני המעמדות הנמוכים נאלצו להמשיך ולהשתמש באותו בגד במשך שנים ארוכות ולכן השתמשו בטלאים על מנת לתקנם.

בתוקפה זאת כבר היה ניתן למצוא לעתים סמלים של הממלכה או המדינה מוטבעים על מדיהם של חילי המדינה.

מעבר השימוש בפאצ’ים מאמצי תיקון לאלמנט אופנתי.

בתחילת שנות ה-60 כחלק מתנועה מחאה כללית של צעירים שניסו לערער על מוסכמות חברתיות קיימות ובכלל זה על סממנים חיצוניים. תנועות מחאה ששאפו לשוויון זכויות ותפסו תאוצה כשצעירים התנגדו בארה”ב למלחמת ווייטנאם וכעבור שנים לא רבות בצרפת צעירי מרד הסטודנטים. מחאות שהחלו כתגובה הן כנגד המלחמה והן כנגד אורח החיים החומרני צרכני שנבע מהמהפכה התעשייתית שסיפקה כמעט לכל מי שהיה מעוניין בכך רכישת בגדים חדשים ללא הגבלה ממשית.

צעירים אלה סירבו לקנות בגדים חדשים ואחד מהאמצעים לתיקון הבגדים היית הוספת תלאי במקום הקרוע. כמובן שבגדים עם טלאים הפכו להיות אחד הסממנים של צעירי התקופה ובמקרים רבים היו תופרים על בגד תקין פאצ’ים לקישוט.

תעשיית הבגדים לא חיכו זמן רב ועל מנת להצליח לזכות בתשומת לבם של הצעירים (ובכספם) הוכנסו פאצ’ים לשימוש כחלק מעיצוב פריטי לבוש חדשים לגמרי. במקביל כאשר התפתחה והלכה טכנולוגיית התפירה החלו עושים שימוש ברקמה , בעזרת מכונות תפירה ליצירת טלאים עמידים שסימלו יחידות צבא וחברות מסחריות וכמובן קבוצות ספורט.

כיום בעזרת טכנולוגיה מתקדמת של רקמה ממוחשבת ניתן ליצור פאצ’ים איכותיים ועמידים באין סוף עיצובים הפאצ’ים הפכו לפריט אופנה ואספנות כשמעצבים משתמשים בהם גם ביצירת פריטי אופנה עכשויים ביותר. ניתן להפוך כמעט כל עיצוב גרפי של סמליל או תג צבאי לפאץ’ איכותי הניתן לתפירה על פריט לבוש. ביחידות צבאיות מסוימות משתמשים בפאצ’ים לסימון וזיהוי.

patch

עוד מהבלוג של prosites.site

תצוגה מקדימה

משאית מנוף - ייעול וחיסכון בכוח אדם ובזמן

האם כדאי להזמין הובלה על ידי משאית מנוף?   משאית מנוף - ייעול וחיסכון בכוח אדם ובזמן בחיי היומיום שלנו אנו חולפים אין ספור פעמים על פני משאית מנוף אשר חונה ליד אתר עבודות בנייה. לעתים חוסמת חלקו של רחוב ואפילו גורמת...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

מסמך החיים - בקשה לצו ירושה

העולם מתחלק לשניים – אילו שחיים את ה-עכשיו עם תכנון מזערי או ללא תכנון לעתיד, ואילו שחיים את העתיד, עם תכנון זהיר ל-עכשיו. לאיזה קבוצה אתה שייך? מאז ומעולם נולדנו לעולם...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

טיפים לשמירה על בטיחות בעת נהיגה ברכב

טיפים לשמירה על בטיחות  בעידן טרום הרכב האוטונומי קצין בטיחות בתעבורה השילוב בין הגורם האנושי ואביזרי רכב בשמירה על בטיחות בנהיגה. ישראל הנה מעצמה ברמה עולמית בתחומי...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה