הבלוג של prosites.site

prosites101

חברה וותיקה לבנייה וקידום אתרי אינטרנט מקצועיים. הנכם מוזמנים לבקר באתר הבית שלנו http://prosites.site/ לקביעת פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות והצעת מחיר צרו קשר ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי

עדכונים:

פוסטים: 51

החל מיולי 2017

למה כדאי לתת מתנות לאורחים בחינה

ח הִשְׁבַּעְתִּי אֶתְכֶם, בְּנוֹת יְרוּשָׁלִָם:  אִם-תִּמְצְאוּ, אֶת-דּוֹדִי–מַה-תַּגִּידוּ לוֹ, שֶׁחוֹלַת אַהֲבָה אָנִי.  ט מַה-דּוֹדֵךְ מִדּוֹד, הַיָּפָה בַּנָּשִׁים:  מַה-דּוֹדֵךְ מִדּוֹד, שֶׁכָּכָה הִשְׁבַּעְתָּנוּ.  י דּוֹדִי צַח וְאָדוֹם, דָּגוּל מֵרְבָבָה. (שיר השירים ה’)

מתנה לאורחים בחינה

מתנה לאורחים בחינה

אכן, אין שמחה כשמחת הכלה ביום חופתה, אולם לפני טקס החופה, נהוג לחגוג את טקסי החינה שבה מוענקות מתנות לכלת השמחה, לצד זאת מקובל להעניק גם מתנות לאורחים בחינה.

מקורו של אירוע החינה, בתרבות ההודית וכן בתרבויות העמים שישבו סביב הים התיכון. בשנות קיומה הראשונות של המדינה מקובל היה לציין את טקס החינה, בעיקר על ידי העדות שלהן שורשים תרבותים בארצות הים התיכון, צפון אפריקה הודו ותימן, ארצות שמהן עלו לישראל. בטקסי החינה המאפיינים את העדות השונות היו מעניקים מתנות על פי המקובל, לכלה ולבני הזוג, ויחד עם זאת מקובל מאוד להעניק בתמורה גם מתנות לאורחים בחינה כחלק בלתי נפרד מחוויית השמחה המשותפת לכלה, למשפחתה ולאורחים.

טקס החינה על פניו הרבים והמגוונים והשונות בין העדות, מסמל את ההכנות לפרידה של הכלה מבית אימא והמעבר אל בית בעלה או בית משפחת בעלה. מכאן שהמתנות לחינה לרוב היו מאופיינות בפריטים שונים שישמשו את בני הזוג בחייהם המשותפים. בעבר הוכנו המתנות על ידי נשות המשפחה לעתים במשך שנים כהכנה של הכלה ליציאתה להמשך דרכה ועזיבתה את הבית. אחד המאפיינים הבולטים המשותפים לכל טקסי החינה השונים הנו הנוהג של הענקת מתנות לכלת השמחה וכן מתנות לאורחים בחינה.

מתנות לאורחים בחינה

מתנות לאורחים בחינה

טס החינה על גווניו השונים, הלך והשתרש בתרבות הישראלית בכלל. כיום מקובל מאוד שללא קשר למוצאה של הכלה או ארץ עליית הוריה או סביה נערך לה טקס חינה וישנן כיום חברות להפקת אירועים שמתמחות בהפקת טקסי חינה בעיקר עבור כלות שבארצות מוצאן לא היה נהוג לציין את טקס החינה.

באירועי החינה כיום מקובל להעניק לכלה מתנות שהוכנו מבעוד מועד בחנויות המתמחות בכך על ידי בחירת פריטים לבית כגון מצעים או מגבות או חלוקים מסוגים שונים. למתנות אלה נהוג להוסיף ברקמה ממוחשבת עיטורי זהב וכסף בתוספת שם הכלה, ברכות ותאריכי האירוע. מכיוון שמדובר בטקס שכולו מתבסס על הענקת מתנות גם הכלה תכין מתנות לאורחים בחינה שיוענקו להם על עצם השתתפותם בשמחה המשפחתית.

מתנות לאורחים בחינה ניתן למצוא מוכנות ולהוסיף להן ברכה, או שהכלה ומשפחתה יכינו מראש מתנות לאורחים בחינה, בעזרת תוספת של הדפסה על בד או רקמה ממוחשבת, ניתן להוסיף מילות תודה, פסוקים מהמקורות או שם ותאריך שיציינו את ייחודו של האירוע. זאת על פי אופי טקס החינה המיועד.

עוד מהבלוג של prosites.site

תצוגה מקדימה

משאית מנוף - ייעול וחיסכון בכוח אדם ובזמן

האם כדאי להזמין הובלה על ידי משאית מנוף?   משאית מנוף - ייעול וחיסכון בכוח אדם ובזמן בחיי היומיום שלנו אנו חולפים אין ספור פעמים על פני משאית מנוף אשר חונה ליד אתר עבודות בנייה. לעתים חוסמת חלקו של רחוב ואפילו גורמת...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

מסמך החיים - בקשה לצו ירושה

העולם מתחלק לשניים – אילו שחיים את ה-עכשיו עם תכנון מזערי או ללא תכנון לעתיד, ואילו שחיים את העתיד, עם תכנון זהיר ל-עכשיו. לאיזה קבוצה אתה שייך? מאז ומעולם נולדנו לעולם...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

פאצ'ים - ההתפתחות מטכניקה לתיקון בגדים למרכז מסלולי האופנה

פאצ'ים מדורי דורות במשך מאות בשנים כאשר פריטי לבוש היו בעל ערך רב, גם פריטי לבוש פשוטים, היה הכרך לבצע בהם תיקונים כשהתבלו על מנת להמשיך ולהשתמש בהם. כבר בעבר הרחוק מאוד...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה