הבלוג של prosites.site

prosites101

חברה וותיקה לבנייה וקידום אתרי אינטרנט מקצועיים. הנכם מוזמנים לבקר באתר הבית שלנו http://prosites.site/ לקביעת פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות והצעת מחיר צרו קשר ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי

עדכונים:

פוסטים: 51

החל מיולי 2017

בקשה לצו קיום צוואה בעתות צער ואובדן.

צן קיום צוואה

כולנו מכירים את הזמנים הקשים המתלווים לפרידה מיקירינו. בין אם קרובי משפחה הם לנו, ובין אם מערכת היחסים שלנו נובעת מחברות עמוקה וקרוב. גם אובדנו של חבר לעבודה או שותף לדרך עסקית יביא עמו רגעי צער וכאב.
לצד הליכי האבלות המקובלים, טקסי ההלוויה השבעה, סיום שבעה, גילוי המצבה והזכרות. היורשים או מי שרואים עצמם ככאלה מתחילים לבחון ולממש את משאלותיו האחרונות של יקירם וזאת בעזרת פתיחת הצוואה ונקיטת הצעדים ההכרחיים לשם מימושה.
כאשר קיימת צוואה יש להגיש בקשה לצו קיום צוואה ומשניתן הצו הוא מתייחס וחל אך ורק על נכסים המוזכרים בצוואה. כאשר לא קיימת צוואה יש להוציא צוו ירושה שניתן על ידי האפוטרופוס הכללי והירושה תחולק על פי דיני הירושה של המדינה. כלומר היורשים שלהם קרבת משפחה מדרגה ראשונה ולאחר מכן הרחוקים יותר.
כאשר אכן הושארה צוואה יש צורך בהגשת בקשה לצו קיום צוואה. צו קיום צוואה מהווה את ההרשאה החוקית לנהוג עם רכושו, נכסיו וכל אשר היה בבעלותו של מי שהלך לעולמו בהתאם לצוואתו. בקשה לצו קיום צוואה מוגשת לרשם לענייני ירושות המעניק לצוואה תוקף חוקי והופך אותה לצו מחייב חוקית. בשלב זה מחויב הרשם בפרסום צו קיום צוואה ברבים על מנת לבדוק אם יש מי הרואים בעצמם נפגעים מצו קיום הצוואה כפי שניתן וברצונם לנקוט צעדים משפטיים לשינוי הצו או דחייתו.
הגשת בקשה לצו קיום צוואה שהתקבלה וניתן לה מענה חיובי למעשה מאפשרת ביצוע הצוואה ומעניקה לצוואה תוקף משפטי חוקי. נקודה חשובה מאוד היא התייחסות הצוואה אך ורק לנכסים המוזכרים בה בפועל ומכאן שנכסים שלא נזכרו חייבים בהליך שונה לפני חלוקתם (יש להוציא לגביהם צו ירושה מטעם האפוטרופוס הכללי).

בקשה לצוו קיום צוואה

בקשה לצוו קיום צוואה

מי רשאי להגיש בקשה לצו קיום צוואה

הבקשה לצו קיום צוואה יוגש על ידי היורשים מדרגה ראשונה או נציגיהם ועל אף שניתן כיום להגיש בקשה לצו זה באמצעות האינטרנט הרי שעדיין יש להיעזר בעורך שדין על מנת לתקף את זהותו של המבקש ומכאן שבכל מקרה יש לערב עו”ד.
על אף שלכאורה כאשר ישנה צוואה ויורשים ברורים נראה שאין צורך במעורבותו של עורך דין צוואות הרי שבמקרים רבים בהליך הוצאת הצו מתעוררות התנגדויות הן מצד יורשים מוזכרים והן מצד יורשים פוטנציאליים שאינם מוזכרים בצוואה והרואים מקיומה כלשונה פגיעה בזכויותיהם. סביר שמי שרואה עצמו נפגע יגיש התנגדויות לקיום הצוואה כפי שנכתבה.
המלצתנו היא, שבכל מקרה בו יש לקיים צוואה או לחלוק ירושה, גם כאשר על פניו הצוואה כתובה וברורה ומספר היורשים מוגדר לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. צעד זה ימנע מכם שברון לב ואי הבנות בעתיד לגבי מימוש צוואת יקירכם.

 

עוד מהבלוג של prosites.site

תצוגה מקדימה

מתנות לאורחים בחינה - כשהנדיבות בלבבות נפגשת

למה כדאי לתת מתנות לאורחים בחינה ח הִשְׁבַּעְתִּי אֶתְכֶם, בְּנוֹת יְרוּשָׁלִָם:  אִם-תִּמְצְאוּ, אֶת-דּוֹדִי--מַה-תַּגִּידוּ לוֹ, שֶׁחוֹלַת אַהֲבָה אָנִי.  ט מַה-דּוֹדֵךְ מִדּוֹד, הַיָּפָה בַּנָּשִׁים:  מַה-דּוֹדֵךְ...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

מסמך החיים - בקשה לצו ירושה

העולם מתחלק לשניים – אילו שחיים את ה-עכשיו עם תכנון מזערי או ללא תכנון לעתיד, ואילו שחיים את העתיד, עם תכנון זהיר ל-עכשיו. לאיזה קבוצה אתה שייך? מאז ומעולם נולדנו לעולם...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

פאצ'ים - ההתפתחות מטכניקה לתיקון בגדים למרכז מסלולי האופנה

פאצ'ים מדורי דורות במשך מאות בשנים כאשר פריטי לבוש היו בעל ערך רב, גם פריטי לבוש פשוטים, היה הכרך לבצע בהם תיקונים כשהתבלו על מנת להמשיך ולהשתמש בהם. כבר בעבר הרחוק מאוד...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה