הבלוג של prosites.site

prosites101

חברה וותיקה לבנייה וקידום אתרי אינטרנט מקצועיים. הנכם מוזמנים לבקר באתר הבית שלנו http://prosites.site/ לקביעת פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות והצעת מחיר צרו קשר ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי

עדכונים:

פוסטים: 51

החל מיולי 2017

חטיפת ילדים בישראל – קולות נאלמים

חטיפת ילדים בישראל - האם אמנת הג עוזרת גם להם

חטיפת ילדים בישראל

חטיפת ילדים בישראל – שאלות מרכזיות

האם עדיין, בימינו אלה מתרחשת חטיפת ילדים בישראל? האם ישנה כיום אפשרות לחטוף תינוקות או ילדים, לחוטפם ולהעלימם במקום לא נודע בישראל או להוציאם אל מחוץ לגבולותיה של המדינה ללא ידיעתו של מי שאמור לטפל בילד ולו חזקת המשמורת. האם פרשת ילדי תימן החטופים חוזרת על עצמה?
מחקרים עדכניים מוכיחים בבירור שהחברה המודרנית בכלל והחברה הישראלית בפרט עוברת תהליכים שבהם גוברת האלימות הבין-אישית וסכסוכים רבים עוברים לפסי אלימים. גם הילדים בהיותם אחת החוליות החלשות בחברה חווים עלייה בהתנהגות האלימה כלפיהם.

יש לציין שחטיפת ילדים בישראל הינה בלתי חוקית ומהווה עבירה פלילית שלצידה עונשים כבדים. חטיפת ילדים הינה כל מקרה אשר בו מי שאינו מוסמך לכך פועל להעברת חזקה ומשמורת על הילד בניגוד להוראות החוק.
קיימים מקרים בודדים, אך נוראיים, של חטיפת ילדים בישראל על רקע פלילי של התעללות וניצול מיני של ילדים וגם חטיפות לצורך כופר. על אף שמקרים אלה מזעזעים ומעוררים חלחלה הרי שמרביתם של מקרי החטיפה אינם מתפרסמים ואינם מגיעים לידיעת הציבור. כמובן שגם במקרים אלה גלומה טרגדיה אנושית שלא באה על פתרונה.

החוק בישראל ברור למדי בהתייחס לחזקת המשמורת על ילדים בכל גיל ובכל מצב. בנוסף חתומה ישראל על אמנות בינלאומיות ובעיקר אמנת הג 1980 אשר מעגנת ומבהירה את זכויותיהם של ילדים וחובותיה של המדינה לשמור ולמלא זכויות אלה.

חוקי המשפחה ומשמורת הילדים בישראל עוברים שינויים תמידיים ומתעדכנים מדי כמה שנים. לדוגמא השינויים שהועברו באחרונה לגבי משמורת ילדים קטנים במקרים של גירושים. בעבר ילדים קטנים ותינוקות היו באופן אוטומטי עוברים לחזקת האם אלה אם נפסק אחרת. כיום שונו החוקים והגיל ירד משמעותית להעדפת האם בזכויות המשמורת.
בפועל בתי הדין לענייני משפחה פותחים את דלתותיהם לדיון בזכויות המשמורת כמעט בכל גיל של הילדים. בכל דיון משפטי שבו מועלה שאלת המשמורת, אזנם של השופטים קרויה לדברי ההורים והמלצותיהם של גורמי הרווחה כאחת.

לעתים כתוצאה מאי הסכמה והתנגדות של אחד ההורים או מי מבני המשפחה, מתעורר ויכוח הנסוב על זכויות המשמורת או הביקור של הילדים אשר כתוצאה ממנו במקרים קיצוניים תתקיים גם חטיפת ילדים בישראל על אף שברוב המקרים גורמי האכיפה והרווחה מצליחים למנוע מקרים כגון אלה.

חטיפת ילדים בישראל

חטיפת ילדים בישראל

חטיפת ילדים בישראל ואמנת הג

הכל מקרה של חטיפת ילדים בין מדינות, קובעת אמנת הג, על המדינה שאליה נחטף התינוק או הילד להשיבו למדינת המקור. לעתים מלווה התהליך במאבקים משפטיים ממושכים.

אמנת הג מתייחסת לילדים בכל הגילים, אולם יש בה התייחסות מיוחדת לילדים קטנים ותינוקות חסרי ישע. באמנה כלולים גם חוקים והנחיות לגבי מצבים משפטיים מורכבים כאשר תינוק חסר ישע (ילד בכל גיל אשר עדיין סמוך על שולחן הוריו) נחטף על ידי אדם שאינו האפוטרופוס החוקי שלו ואינו הורה שהילד אמור להיות בחזקתו.

סוגים של חטיפת ילדים בישראל

על אף שישראל הנה מדינת חוק אשר בה רשויות האכיפה פועלות ללא מורא עדיין מתקיימת חטיפת ילדים בישראל בעיקר במספר תחומים. כמעט לא קיימים מקרים, כיום, של חטיפת ילדים בישראל לצורכי אימוץ או מסחר בדומה לילדי תימן החטופים.

חטיפת ילדים בישראל על ידי אחד ההורים – בשל מסכסוכי גירושין. כתוצאה מאי הסכמה וערעור על זכותו של הגורם החוקי לטפל בילד, ביצוע פעולת חטיפה והעברת הילד למקום מסתור בארץ או בחו”ל על מנת לבסס חזקה על משמורת הילד. לעתים קרובי משפחה נוספים של ההורה החוטף משתתפים בהעברתו של הילד.

חטיפה על ידי בני משפחה שאינם ההורים – במקרים מסוימים הורי ההורים שאינם מסכימים עם דרך גידול הילדים, ינסו לפעול לשינוי דרך החינוך וגידול הילדים. במקרים קיצוניים פועלים הסבים או מי מטעמם ותוך הפרת חוקי המדינה ומבצעים חטיפת ילדים בישראל ואפילו מעבירים את הילד למקום מסתור או מנסים להבריחו לחו”ל.
ראוי לציון שמתקיימת חטיפת ילדים בישראל בחברות השמרניות יותר כגון החברה החרדית. ידועים גם מקרים של חטיפת ילדים לצורכי עבדות על ידי גורמים עברייניים בחברה הבדואית.

חטיפת ילדים בישראל

חטיפת ילדים בישראל

עוד מהבלוג של prosites.site

תצוגה מקדימה

מתנות לאורחים בחינה - כשהנדיבות בלבבות נפגשת

למה כדאי לתת מתנות לאורחים בחינה ח הִשְׁבַּעְתִּי אֶתְכֶם, בְּנוֹת יְרוּשָׁלִָם:  אִם-תִּמְצְאוּ, אֶת-דּוֹדִי--מַה-תַּגִּידוּ לוֹ, שֶׁחוֹלַת אַהֲבָה אָנִי.  ט מַה-דּוֹדֵךְ מִדּוֹד, הַיָּפָה בַּנָּשִׁים:  מַה-דּוֹדֵךְ...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

מסמך החיים - בקשה לצו ירושה

העולם מתחלק לשניים – אילו שחיים את ה-עכשיו עם תכנון מזערי או ללא תכנון לעתיד, ואילו שחיים את העתיד, עם תכנון זהיר ל-עכשיו. לאיזה קבוצה אתה שייך? מאז ומעולם נולדנו לעולם...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

פאצ'ים - ההתפתחות מטכניקה לתיקון בגדים למרכז מסלולי האופנה

פאצ'ים מדורי דורות במשך מאות בשנים כאשר פריטי לבוש היו בעל ערך רב, גם פריטי לבוש פשוטים, היה הכרך לבצע בהם תיקונים כשהתבלו על מנת להמשיך ולהשתמש בהם. כבר בעבר הרחוק מאוד...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 12 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה