הבלוג של prosites.site

prosites101

חברה וותיקה לבנייה וקידום אתרי אינטרנט מקצועיים. הנכם מוזמנים לבקר באתר הבית שלנו http://prosites.site/ לקביעת פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות והצעת מחיר צרו קשר ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי

עדכונים:

פוסטים: 36

עוקבים: 0

החל מיולי 2017

העולם מתחלק לשניים – אילו שחיים את ה-עכשיו עם תכנון מזערי או ללא תכנון לעתיד, ואילו שחיים את העתיד, עם תכנון זהיר ל-עכשיו. לאיזה קבוצה אתה שייך?

בקשה לצו ירושה

מאז ומעולם נולדנו לעולם בו הכול קצוב, ונדרש תכנון כיצד לחיות את חיינו “בתקציב” שהוגדר לנו. עם זאת, החיים של המאה ה-21 – ובמיוחד של תחילת העשור השני, שהביא עמו מודעות, והתפתחות טכנולוגית – נהיו מאתגרים במיוחד מהבחינה הזו.

הבחירות שאנו מקבלים מגדירים את החיים שלנו, איך הם יתחילו, איך הם יתנהלו, ואיך הם יסתיימו. האחריות שלנו בתור בני אדם היא לנהל נכון את החיים כדי שנחיה מספיק זמן, שנמצא זמן להנות, ושאחרי הכול ננהל תקציב נכון, שנגיע לסיומם מסופקים ומוכנים לעזוב את העולם.

לחלק מאתנו קשה לחשוב על העתיד, כאשר ההווה כל-כך מאתגר. עבור השכירים שביננו, החיים כפי שאנו מכירים אותם הם החיים מחודש לחודש, כאשר תלושי המשכורת המשותפים של בני הזוג משלמים את התחייבויות משק הבית. עבור העצמאים שביננו, החיים הם גיוס לקוחות, ודאגה לרווח מספק בסוף החודש, ורווח נאה בסוף השנה.

הקריירה, המשפחה ושאר גורמים הם לעיתים מספיק בשביל לא להקדיש מחשבה נוספת על העתיד. למשל ממה נחיה אחרי הפרישה לפנסיה, למי נוריש את ההון שלנו לאחר עזיבתנו את העולם ועוד החלטות חשובות שלהן משמעות כבירה, אך אנשים רבים נוטים להזניח, כי יש להם “הרבה על הצלחת” כרגע, ושלא בא להם להטריד את עצמם בעוד צרות כרגע.

נושא הפרשות לפנסיה כמעט ואינו קיים בקרה השכירים, שכן חוק הפנסיה שחוקקה המדינה, דאגה שמתלוש השכירים ייגזרו רכיבים פנסיונים שונים כגון קרן פנסיה, ביטוח מנהלים וכדומה, שביחד עם הביטוח לאומי יבטיחו את מזונם של השכירים גם לאחר פרישתם לפנסיה. ציבור העצמאים, לעומת זאת, יצטרך לבצע תכנון פנסיוני מול יועץ פנסיוני, כיצד יוכלו לדאוג לעתידם לאחר פרישתם לפנסיה.

פנסיה זה עוד מילא, אבל אחד הנושאים שהרוב המוחלט של האוכלוסייה בעולם לא נותן עליהם את הדעת, הוא נושא הצוואה, והירושה. הידעתם שניתן לכתוב צוואה התקפה משפטית בחל מגיל 18 שנה? אבל למה צוואה צריכה להטריד בחור או בחורה בני 18, כאשר כל החיים עוד לפניהם?

וכך עובר לו הזמן, טרדות החיים ממשיכות להעסיק אותנו, והנה הגענו לסיומם של החיים בלא שמצאנו את הזמן לשבת ולהקדיש זמן בהחלטה כל חשובה לדור ההמשך, כיצד לחלק את ההון שצברנו במהלך חיינו, כדי להקל ולהיטיב עם יקירנו.

בעולם המשפט קיימים שני מושגים עיקריים בנושא מימוש הונו של הנפטר: האחד צו קיום צוואה, והשני בקשה לצו ירושה. ההבדל בין שני מושגים אילו, הוא בכך שבצו קיום צוואה, היורשים מחזיקים בצוואה שערך הנפטר, ובידיהם חלוקה חוקית על פי רצונו של הנפטר. בקשה לצו ירושה, לעומת זאת, הינו מצב בו היורשים לא מחזיקים באף מסמך משפטי המורה כיצד לחלוק את רכושו של המנוח, מהסיבה הפשוטה שהנפטר פשוט לא חשב על לערוך צוואה. במקרה כזה על היורשים להגיש בקשה לצו ירושה אצל הרשם לענייני ירושה או בבית דין רבני לפי העניין.

לאחר שהרשם לענייני ירושה פרסם מודעה בעיתונים, ולאחר שלא הייתה התנגדות, הרשם לענייני ירושה יעניק תוקף משפטי לבקשה לצו ירושה, ובכל מקרה של היעדר צוואה, הונו של הנפטר יתחלק על פי המוגדר בחוק – שזה לאו דווקא מעגן את רצון הנפטר – ולכן, כולנו כיורשים עתידיים, צריכים לשאוף להיות בבעלות צוואה של הנפטר המשקפת היטב את רצונו, ושיכולה להיטיב יותר עמנו מאשר הוראות החוק.

חשוב לדעת שבקשה לצו ירושה הינו תהליך משפטי. וכמו כל תהליך משפטי, בכדי שיבוצע כהלכה, ושישרת את האינטרסים שלכם בצורה המיטבית, רצוי ומומלץ להיעזר בשירותו של עורך דין ירושה מומחה שלא רק יפשט ויקל על כל התהליך המשפטי, אלא גם ידאג לאינטרסים שלכם בתור יורשים, למשל במקרה של התנגדויות וכדומה.

עוד מהבלוג של prosites.site

תצוגה מקדימה

מוניות בפתח תקווה - CAB והעיר הגדולה

מוניות בפתח תקווה , מהירות שירות, אמינות בעיר המקסימה ומלאת החיים הנקראת פתח תקווה ישנם מקומות בילוי רבים ביניהם יכין סנטר עם מסעדות מעולות, קניון אבנת מרכז השופינג הגדול או כל מרכז מסחרי אחר, העיר פתח תקווה התפתחה מאוד...

תגובות

פורסם לפני 1 month
תצוגה מקדימה

מי מאשר את הבטיחות במוסדות חינוך

פיקחו עיניים בטיחות במוסדות חינוך הוא עניין לכולנו את הבטיחות במוסדות חינוך מאשר בודק מהנדס שהוסמך לכך על פי החוק. שמר בטיחות והנדסה הנה חברה וותיקה המתמחה במבדקי...

תגובות

פורסם לפני 7 שעות
תצוגה מקדימה

מזנון צף / מזנון מרחף - להמריא אל עיצוב העתיד.

מזנון צף מעבר אל עיצוב הפנים העכשווי. הסגנונות בעיצוב פנים מתחלפים ומתפתחים בקצב מהיר, שאמנם אינו מהיר כמו קצב שינוי הסגנון בתחום האופנה של ביגוד, אך עדיין השינויים בסגנון עיצוב הפנים , בולטים לעין ומתאפיינים לעתים...

תגובות

פורסם לפני 7 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה