הבלוג של prosites.site

prosites101

חברה וותיקה לבנייה וקידום אתרי אינטרנט מקצועיים. הנכם מוזמנים לבקר באתר הבית שלנו http://prosites.site/ לקביעת פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות והצעת מחיר צרו קשר ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי

עדכונים:

פוסטים: 51

עוקבים: 0

החל מיולי 2017

קצין בטיחות בתעבורה לניהול ציי רכב בכל הגדלים. כל שירותי קצין בטיחות בתעבורה כולל השמת קצין בטיחות בתעבורה

שירותי קצין בטיחות בתעבורה

שירותי קצין בטיחות בתעבורה – השמת קצין בטיחות בתעבורה

קצין בטיחות בתעבורה הינו תפקיד מורכב ומשמעותי מאין כמהו. קצין בטיחות בתעבורה משמש כידם הארוכה של חוקי ותקנות התעבורה אשר על פיהם הוא פועל ומתפקידו לוודא מימושם וקיומם של תקנות וחוקים אלה. למעשה לא ניתן כיום בישראל להפעיל צי רכב כל שהו ללא קבלת שירותי קצין בטיחות בתעבורה כעובד החברה או השמת קצין בטיחות בתעבורה במיקור חוץ.

הכשרתו והסמכתו של קצין בטיחות בתעבורה נובעים מתקנות התעבורה שהותקנו בשנת 1961 ומאז לפרקים שונו וקיבלו תיקונים והתאמות להתפתחויות בתחום התעבורה.

אנחנו חברה קטנה רק רכבים פרטיים ! האם חלה עלינו החובה להיעזר בחברה המעניקה שירותי קצין בטיחות בתעבורה? האם אנו נחשבים לציר כב שמחויב בקצין בטיחות בתעבורה כעובד החברה או שניתן לקבל שירות השמת קצין בטיחות בתעבורה.

אלה הינן שאלות משמעותיות ביותר, שסביר שיצוצו ויעלו בעיקר אם חברתכם הינה חברה צעירה הנמצאת  בתהליכי התפתחות מהירים אשר כתוצאה מגידול מהיר במספר כלי הרכב המשמשים אותה לא נקטה את המהלכים הדרושים בהתאם לדרישות החוק ונערכה על מנת לקבל שירותי קצין בטיחות בתעבורה על ידי הכשרה, הסמכה ומינוי עובד חברה כקצין בטיחות בתעבורה או פנייה לחברות המעניקות שירותי השמת קצין בטיחות בתעבורה.

הגדרתם של כלי רכב כצי רכב, אינה כרוכה בהחלטה של בעלי המפעל או מנהליו. ההגדרות נובעת מחוקי ותקנות התעבורה ובעיקר מתיקוני התקנות שנוספו לאורח השנים. כיום תקפים התיקונים שפורסמו לאחרונה ב 2005 ואשר קובעים כי על פי הגדלים המפורטים להלן יש לבצע השמה של קצין בטיחות בתעבורה שמתפקידו לנהל את צי הרכב לרבות הדרכת נהגים וקביעת נוהלי טיפול ובקרת תקינות החלים על כלי הרכב והמשתמשים.

גודל צי הרכב הקובע לצורך העסקת קצין בטיחות בתעבורה הוא:

א. 40 כלי רכב – רכב נוסעים פרטי, רכב עבודה או רכב מסחרי שמשקלו הכולל עד 3,500 ק”ג.

ב. 20 כלי רכב – אוטובוס, מונית, רכב מסחרי או רכב עבודה שמשקלם הכולל המותר עולה על 3,500 ק”ג.

ג. 20 כלי רכב – חלקם מהסוג שבפסקה (א) וחלקם מהסוג שבפסקה (ב) או סוג אחר.

נחזור לשאלות שהוצגו בתחילה והמתייחסות לגודל החברה. ניתן ללמוד שכיום גם חברה בינונית שנעשה בה שימוש למשל, בשתי משאיות, 4 טנדרים, שתי מלגזות, שני טרקטורים ועשר מכוניות פרטיות. מחויבת להעסיק קצין בטיחות בתעבורה. או לקבל שירותי קצין בטיחות בתעבורה מחברה ייעודית העוסקת בניהול ציי רכב.

סמכויות קצין בטיחות בתעבורה:

סמכויותיו של קצין בטיחות בתעבורה הן כעובד החברה וגם כאשר בוצעה השמת קצין בטיחות בתעבורה שהינו עובד החברה המעניקה שירותי ניהול ציי רכב, זהות ומתוקף תפקידו הינו בעל הסמכות העליונה, בכל הנושאים הקשורים בנהגי החברה או מפעילי כלי הרכב, בהכשרתם ופיקוח על דרך נהיגתם כולל הדרכות. מתפקידו של קצין הבטיחות בתעבורה להכין נוהלי טיפול ובדיקת תקינות של כלי הרכב ולפקח על מילוי ההוראות כלשונן.

קצין בטיחות בתעבורה הינו הפוסק האחרון באשר לשימוש  או השבתה של כלי רכב בשל תקלה או צורך בתיקון. גם אם בעלי הרכבים או מנהלי החברה הבכירים ככל שיהיו חולקים על החלטותיו של קצין הבטיחות בתעבורה הרי שהחוק והתקנות עומדים לצידו והוא הפוסק האחרון.

קצין בטיחות בתעבורה – כתיבת נוהלי טיפול והחזקה.

בהתאם לאופיו של צי הרכב ומורכבותו, על קצין הבטיחות להכין פרוטוקול מדוקדק ובו הגדרות תפעוליות ברורות, לכל סוגי הרכב הכלולים בצי הרכב אותו הוא מנהל. הוראות אלה יהיו מורכבות מהנחיות לגבי טיפול ברכב וכן הוראות ספציפיות לנהג על תפעול הרכב לסוגיו. הדבר אינו מורכב כאשר מדובר ברכבים פרטיים אולם כאשר מדובר ברכבים כבדים ורכבים תפעוליים הרי שיש צורך להגדיר דרכי תפעול שיתאמו לשטח המפעל, פנים או חוץ, וכו’.

ניתן להרחיב וללמוד על תפקידיו וסמחותו של קצב”ת באתר משרד התחבורה - http://rishuy.mot.gov.il/he/traffic-safety/591-role

עוד מהבלוג של prosites.site

תצוגה מקדימה

מתנות לאורחים בחינה - כשהנדיבות בלבבות נפגשת

למה כדאי לתת מתנות לאורחים בחינה ח הִשְׁבַּעְתִּי אֶתְכֶם, בְּנוֹת יְרוּשָׁלִָם:  אִם-תִּמְצְאוּ, אֶת-דּוֹדִי--מַה-תַּגִּידוּ לוֹ, שֶׁחוֹלַת אַהֲבָה אָנִי.  ט מַה-דּוֹדֵךְ מִדּוֹד, הַיָּפָה בַּנָּשִׁים:  מַה-דּוֹדֵךְ...

תגובות

פורסם לפני 11 months
תצוגה מקדימה

מסמך החיים - בקשה לצו ירושה

העולם מתחלק לשניים – אילו שחיים את ה-עכשיו עם תכנון מזערי או ללא תכנון לעתיד, ואילו שחיים את העתיד, עם תכנון זהיר ל-עכשיו. לאיזה קבוצה אתה שייך? מאז ומעולם נולדנו לעולם...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

פאצ'ים - ההתפתחות מטכניקה לתיקון בגדים למרכז מסלולי האופנה

פאצ'ים מדורי דורות במשך מאות בשנים כאשר פריטי לבוש היו בעל ערך רב, גם פריטי לבוש פשוטים, היה הכרך לבצע בהם תיקונים כשהתבלו על מנת להמשיך ולהשתמש בהם. כבר בעבר הרחוק מאוד...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 10 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה