הבלוג של טל גרובר

הבלוג של טל

עדכונים:

פוסטים: 10

החל מנובמבר 2014

מנגו (Mangifera Indica) הוא עץ טרופי שמקורו באזורים הטרופיים של הודו ושל סין. יש כ- 35 זנים שונים של מנגו. העץ גדל היטב בסביבת גידול חמה עם השקיה מרובה ובקרקע עשירה ומדושנת. גם בישראל מגדלים מנגו, בעיקר באזור הכנרת ובדרום הגליל העליון. חקלאים רבים מייצאים מנגו לשווקים בחו”ל, בעיקר לאירופה.

עץ המנגו יכול להגיע לגובה של 30 מ’, לעתים אפילו יותר. עץ בוגר יכול להניב בין 150 ל- 300 פירות בעונה. הפרי מתחיל לגדול על העץ כחודשיים לאחר סיום הפריחה, ולאחר תהליך הבשלה הנמשך כחודשיים נוספים – הפרי מוכן לאכילה.

המנגו עשיר ברכיבים תזונתיים ומכיל כמות גבוהה של קרוטן ההופך בגוף לוויטמינים A ו- C. ויטמינים אלה ידועים כנוגדי חמצון יעילים וחשובים לבריאות האדם. בנוסף, פרי המנגו, אשר מאופיין בטעם מתוק חמצמץ, עשיר במינרלים – בעיקר באשלגן, אך גם בסידן, במגנזיום ובזרחן. כמו כן, הפרי עשיר בסיבים תזונתיים ובסוכרוזה, לכן גם חולי סוכרת יכולים ליהנות מהפרי, בהתאם לכמות הסוכר המותרת להם ביום.

מנגו עסיסי, מתוק, טעים ובריא

טעמו הייחודי של המנגו אהוב על כל הגילאים, ולכן מהווה פרי מומלץ ואהוב גם בקרב הילדים. ניתן לאכול את הפרי הבשל כפי שהוא, להכין ממנו שייק בריאות, גלידות, לפתן, להוסיף לסלטי פירות, וניתן להכין ממנו עמבה.

למנגו תכונות בריאותיות רבות והתושבים המקומיים בארצות המזרח הרחוק עושים שימוש בכל חלקי העץ. הגזע משמש אותם לבנייה, מקליפת העץ מפיקים טאנין המשמש לעיבוד בתעשיית העורות ולהכנת צבע צהוב, ניתן לטחון את הגלעינים ולהכין מהם קמח ומשקאות, ומהגלעין ניתן להכין גם שמן המשמש בתעשיית הסבונים.

מנגו הוא מקור טבעי טוב וזמין לברזל, לויטמין A, לויטמין C, לאשלגן ולסיבים תזונתיים. הטאנין מסייע לבעיות במערכת העיכול כמו שלשול ודיזנטריה, משרף המנגו מפיקים תרופה טבעית לטיפול בגרדת ומפיקים שמן איכותי לטיפול בעוד יבש וסדוק בכפות הרגליים.

מעלי המנגו ניתן להכין תמצית לטיפול בבעיות עיכול שונות, למניעת שלשול, להפחתת רמת הסוכר בדם, להורדת חום ולטיפול בבעיות יתר לחץ דם.

לפרי המנגו השפעה יעילה וטובה על מערכת העיכול: ריבוי הסיבים התזונתיים בפרי מסייעים לפעילות תקינה של מערכת העיכול, למניעת עצירות ולניקוי פסולת רעילה מהגוף. המנגו הוא מקור זמין לסוכרים בריאים ולשיפור הישגים בפעילות גופנית, וכדאי לדעת כי 100 גרם פרי מנגו מכיל כחצי מהכמות המומלצת של ויטמין C למבוגרים וכרבע מכמות הצריכה המומלצת של ויטמין A.

להזמנת מגשי פירות חתוכים וטריים כנסו לאתר של פרי מתוק

עוד מהבלוג של טל גרובר

מיתוסים על פירות – כל מה שידעתם, ובכל זאת התביישתם לשאול

בכל הנוגע לתזונה בכלל ופירות בפרט, ישנם לא מעט מיתוסים המנהלים את חיינו. עד כדי כך המיתוסים מושרשים בנו שרובנו פשוט לא יכולים לדמיין מציאות אחרת. אבל האמת? האמת שונה לחלוטין מכל מה שדמיינתם. המאמר הבא מפרט את כל מה שידעתם...