הבלוג של שיר וורובל

Point of Fashion

עדכונים:

פוסטים: 92

החל מדצמבר 2011

הכינו את המועדפים ונקו את האבק ממוצרי האיפור שמעולם לא השתמשתן בהם כי עם הבלוגריות האלה תלמדו על כל מה שלא העזתן לשאול ויותר מזה!

29/05/2012

יי

Bloggersיי

יי

הבלוג של דנרה – Danra’s Vault
לבלוג

Danra

אחד מהבלוגים הכי מדוברים בארץ בתחום האיפור והטיפוח כיום שייך (למרבה האירוניה) לבלוגרית שהקוראות שלה לא יודעות מהו שמה ואיך היא נראית. את הבחירה לכתוב בבלוג בשם בדוי מסבירה דנרה ברצון לשמור על הפרטיות שלה “אני עושה הפרדה בין הבלוג לבין העיסוק בחיים הפרטיים שלי, שאין לו נגיעה לעולם הביוטי. מעולם לא עבדתי בתחום ולא למדתי אותו בצורה רשמית ובכל זאת הרגשתי שאני יכולה לכתוב בלוג מוצלח, מעניין ואיכותי”. את הבלוג פתחה דנרה לפני כשנתיים, לאחר שהרגישה שלא הייתה מספיק התייחסות בעברית ברשת בתחום.

כשדנרה מתבקשת להתייחס להצלחת הבלוג שלה עוד מתחילתו היא מצטנעת (“זו לא הייתה המטרה שבגללה התחלתי לכתוב את הבלוג, אבל לשמחתי הבלוג הצליח מההתחלה כי יש לי קוראות מדהימות ומפרגנות”), אך מספיק רפרוף קל בבלוג שלה כדי להבין את סוד ההצלחה – השקעה ואכפתיות. “להיות בלוגרית בכל תחום זו אחריות כי תמיד יהיו מי שיקראו ויושפעו ממה שכתבת. הבלוג שלי בנוי בצורה מגזינית ואני משקיעה זמן רב במחקר, הכתיבה, הצילום והעריכה. בסופו של דבר מה שאני כותבת בבלוג משקף את הטעם, הניסיון והתובנות שלי ממה שמתרחש בעולם הביוטי, כמו גם דעתי על מוצרים, טרנדים ויבואנים בצורה נגישה אך גם ביקורתית והומוריסטית”.

יי

הבלוג של יעל יעקבי – יפותו בלה-לה לנד
לבלוג

יעל יעקבי

יעל יעקבי היא מחלוצות בלוגי האיפור והטיפוח בארץ והבלוג שלה הוא מהוותיקים בתחום. “את הפוסט הראשון כתבתי לפני כארבע וחצי שנים הייתי אז לקראת לידה ראשונה, בשמירת הריון, כמה חודשים אחרי שאמא שלי נפטרה בפתאומיות מסרטן והרגשתי צורך עז להביע את עצמי בכתב. עד אז לא כתבתי אפילו פסקה שחוקה. הבלוג התחיל כסוג של תרפיה אישית, דיפיוזר רגשי, אבל לאט-לאט הפך למשהו מקצועי פרופר”. יעקובי התחילה את ההתעניינות בתחום האסתטי עוד בגיל העשרה, מה שהוביל בשנים מאוחרות יותר לתואר בעיצוב אופנה ב”שנקר”. מבחינתה “איפור היה עוד פן אמנותי שהרגיש לי טבעי לגמרי שאגע בו”.

עם השנים הבלוג זכה לחשיפה רבה (“לא תיארתי לעצמי את גודל האימפקט שהבלוג יעשה ואת היקף החשיפה”), שפתח את הדלת ליעקובי לכתוב ככתבת מהשורה במגזיני אופנה ובאתרי נשים. שמה של יעקובי חתום על חשיפות ותגליות רבות בתחום מוצרי האיפור והטיפוח בארץ, גם במחיר של סיכון יחסיה מול חברה מסוימת “מבחינתי-האתיקה המוסרית שלי אל מול קהל הקוראים שלי תמיד בראש מעייני. אני לא מוכנה למכור את העקרונות המקצועיים שלי בעבור טובות הנאה או בצע כסף ואין סיכוי שאכתוב משהו שאני לא עומדת מאחוריו”.

יי

הבלוג של מרינה – “יש יופי בכולנו”
לבלוג

יש יופי בכולנו

רבות מהבלוגריות הישראליות מתפתחות בתחום האיפור במקביל לכתיבת הבלוג, כמו גם מרינה, שכיום מנהלת את פורום “איפור וציור גוף” באתר ‘תפוז אנשים’. “הרומן שלי עם איפור התחיל בשלב די מאוחר יחסית, כשהייתי בת 23 ונכנסתי פעם ראשונה לחנות MAC בארץ. עד אז הייתי דיי קלולסית באיפור -והתאפרתי פה ושם וסמכתי על דעותיהן של דיילות איפור.  אבל מאז שגיליתי את מאק באמת התחלתי להתעניין ברצינות בתחום. גיליתי מושגים זרים כמו “פריימרים”, התחלתי לגלוש בבלוגים ישראלים וזרים ונחשפתי לקהילה ענקית של נשים שאוהבות איפור וכותבות עליו”.

גם מרינה, כמו עמיתותיה בתחום, יודעת להעריך ולהחזיר אהבה לקוראותיה “לא ציפיתי כשפתחתי את הבלוג שיקראו, יגיבו או יעקבו אחריי הבלוג. נדהמתי לראות איך הזמן עבר וקיבלתי לאט-לאט פידבקים טובים מהסביבה ואף תגובות בונות שעזרו לי להתפתח וללמוד”.

“ישנם ימים שאני לא מתאפרת בכלל”, מעיזה מרינה להתוודות בפנינו. “שגרת האיפור היומית שלי תלויה בהמון מרכיבים כמו מוצרים שמתחשק לי עליהם באותו הרגע, מוזה או מוצרים שאני צריכה לסקור בבלוג”.

יי

הבלוג של קורין – “ריסים ורסיסים”
לבלוג

ריסים ורסיסים

כשאת אחת מחמש אחיות בבית, נדמה שלהתעניין ולהתעסק באיפור, טיפוח ואופנה זה כבר כתוב בכוכבים. “לפני משהו כמו 7-8 שנים למדתי איפור באופן מקצועי אבל לא עסקתי בזה. המטרה המקורית של הבלוג הייתה לתת לי מוטיבציה או מחויבות לחזור ולהתעסק באיפור מהפן המקצועי שלו” מספרת קורין. “די מהר הבנתי שאני אוהבת ומעדיפה את העבודה שלי על פני איפור מקצועי אבל גיליתי שאני אוהבת לכתוב על איפור, אז המשכתי עם הבלוג. הייתי בטוחה שרק 4 אנשים יקראו את הבלוג שלי – האחיות שלי, אבל תוך פחות מחצי שנה הבנתי שיצרתי מפלצת”.

באותה נשימה שבה קורין מתוודה על העדפת מקצוע שאינו קשור לתחום האיפור, היא גם מתוודה שכתיבת הבלוג היא עבודה בפני עצמה. “אף על פי שאני משתדלת להגדיר לי ימים ושעות לעבודה על פוסטים, כל המסביב יכול בקלות להיות מוגדר פול טיים ג’וב – להיות זמינה לשאלות בפייסבוק, באימיילים ובתגובות לפוסטים בבלוג, להיות עם היד על הדופק מבחינת מוצרים חדשים וכל הזמן להתנסות במוצרים תוך תשומת לב כדי שאוכל לגבש עליהם דיעה ולכתוב עליהם לאחר מכן”.

ובכל זאת במבחן התוצאה העבודה הקשה משתלמת – “. אני מקבלת בכל יום המון תגובות מקוראות, חלקן מתייעצות וחלקן רק שולחות מייל כדי לפרגן. וכל תגובה כזו מציפה לי את הלב באהבה. יש לי קוראות מדהימות. באמת”.

יי

הבלוג של טל פלג – “Art of Makeup”
לבלוג

טל פלג

הבלוג של טל פלג הוא הצעיר מהחבורה אבל אנחנו צופות לטל, מאפרת במקצועה, עוד שנים רבות של הצלחה בתחום. ” מאז ומתמיד ציירתי והתעסקתי באמנות, צבעים ואסתטיקה. המעבר לאיפור היה טבעי מאד. מכיוון שהסביבה הקרובה אליי לא מתעניינת באיפור, מצאתי שבעולם הוירטואלי אני יכולה למצוא אנשים שחולקים את אותו תחום עניין כמוני, והתחלתי לפני הרבה שנים לכתוב בפורום איפור בתפוז ולהתכתב שם על איפור, להכין מדריכים ולתת ביקורות על מוצרים. הרבה זמן חשבתי לפתוח בלוג בו אוכל לכתוב את כל הדברים הללו בצורה מסודרת יותר ושיהיה קל למצוא אותם בעתיד, וגם קיבלתי ממספר בנות בקשות להדרכות איפור איכותיות בעברית, דבר שאינו נפוץ… אבל בגלל חוסר זמן זה לא יצא לפועל. כששיפצתי את האתר שלי, החלטתי שהגיע הזמן ללכת על זה, ופתחתי את הבלוג באוקטובר 2011″.

טל התחתנה לא מזמן והיא הפתיעה את הסביבה הקרובה שלה כשהחליטה שהיא תאפר את עצמה ביום חתונתה ולא תיקח מאפרת אחרת שתעשה זאת. ” אני חושבת שהשאלה “אז מי הולך לאפר אותך?” הייתה השאלה הנפוצה ביותר בתקופת ארגון החתונה. רוב המאפרות שדיברתי איתן לקחו מאפרת אחרת ולא עשו זאת בעצמן. ביום החתונה היה נחמד להתאפר לבד וגם התמונות מההתארגנות יצאו מעניינות ומקוריות יותר. אני לגמרי שלמה עם ההחלטה ואוהבת את איך שהאיפור יצא”.

יי

הבלוג של זוהר אברהמי – “Little Miss Sunshine / Zorikit”
לבלוג

זוהר אברהמי

זוהר שייכת לזן הרבה יותר נדיר של בלוגריות ישראליות, כאלו שמוכנות לשים את עצמן למול מצלמת הוידיאו החושפנית ולהעלות את סקירות והביקורות שלהן לערוץ YouTube. “פתחתי את הערוץ לפני שנה. האמת שהסרטון הראשון שהעליתי היה בכלל סרטון תודה לקוראות של בלוג האופנה שלי בתפוז, “Little Miss Sunshine”, ואז כשהן ראו את הסרטון הן ביקשו שאעלה סרטונים ליוטיוב בנושאים של איפור וטיפוח כי איפור הוא חלק בלתי נפרד מהאאוטפיטים שאני מעלה לבלוג. זו הזדמנות נהדרת להעביר את הידע שלי הלאה ולהראות לבחורות אחרות שאיפור זה ממש לא קורס טיס – כל אחת יכולה ללמוד להתאפר יפה”.

בשנה האחרונה שמה של זוהר עלה פעמים רבות – לא תמיד באופן חיובי – בהקשר לסרטון שהעלתה לערוץ שלה שבו סיפרה על היחסים הלא מוצלחים, לטענתה, שבין בלוגריות לבין אנשי יחסי הציבור. “אני לא מתחרטת לשנייה שהעליתי את הסרטון הזה וזו בדיוק הסיבה שסירבתי למחוק אותו, למרות ההמלצות הרבות מצד חברותיי הבלוגריות. אני עומדת מאחורי כל מילה שאמרתי שם ועצוב לי מאוד שההתייחסות לסרטון הזה, מצד יחצ”נים, עיתונאים ובלוגרים, היו פחות לתוכן הדברים אלא דווקא לדברים הלא רלוונטיים כמו המניירות שלי או הארון שהיה מאחורי בעת הצילום. בעבור האנשים האלה צילמתי סרטון שעלה לאחרונה לערוץ שלי ובו כל מה שהיה לי לומר להם, אותם שונאים, באופן אישי”.

יי

[*כתבה זו התפרסמה לראשונה בגיליון יוני של מגזין קוסמופוליטן*]

———————————————————————————————————————————-

לבלוג המלא של שיר וורובל: לחצו כאן.

עשו לייק לעמוד פייסבוק של PointOfFashion והישארו מעודכנות בלייב על אירועי אופנה, הודעות על סיילים ועוד הפתעות.

עוד מהבלוג של שיר וורובל

Thumbnail

ושהמחיר הטוב ביותר ינצח

על שטח של 1800 מ"ר ועם למעלה מ30 אלף זוגות נעליים, מצאתי את המקום הכי קרוב לגן-עדן של נעליים עליי אדמות (המוכר גם כגיהנום הגדול של הארנק שלי). החנות החדשה בעלת השם המושך "Better Price", שהיא גם חנות הנעליים הגדולה ביותר בישראל נכון...

תגובות

פורסם לפני 8 years
Thumbnail

החיים היפים והפשוטים על-פי סאקס

אם קונספטים כמו "פיג'מה מחוייטת" או "מראה ספורטיבי רומנטי" נשמעים זרים ומוזרים לכן - כנראה שלא פקדתן לאחרונה את חנויות Sack's. הרשת, שמקורה בארץ ולה 9 סניפים בארץ וסניפים רבים ברחבי אירופה ואסיה, מנסה להגדיר בכל עונה מחדש את...

תגובות

פורסם לפני 8 years
Thumbnail

נעים להכיר: העולם המופלא של גיא גיל

שיר וורובל; צילום: גיא חמוי; שרשרת: גיא גיל יי למען האמת עד היום לא ממש ברור לי איך נכנסתי להפקת האופנה של מעצב התכשיטים הכי צבעוני ומקורי בתל-אביב, ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים