הבלוג של שיר וורובל

Point of Fashion

עדכונים:

פוסטים: 92

החל מדצמבר 2011

הפרסומת לליין החדש של רשת האופנה הישראלית “קסטרו” עוררה את זעמם של מספר חברי כנסת, ובראשם ח”כ אורי אריאל. מה יש לכן לומר בנושא?

16/03/2012

לפני מספר שבועות השיקה רשת האופנה “קסטרו” את ליין הביגוד “Castro Black” אשר אמור לתת מענה לכל אותן נשים אשר מחפשות בגדים אלגנטיים אשר אינם מושפעים מהטרנדים העכשווים. במסגרת ההשקה צילמה החברה סרטון פרסומי תחת הסלוגן “אם את לא לבושה כמו שצריך – את לא לבושה בכלל”. על-מנת להמחיש את הרעיון, צולמו הפרזנטורים גל גדות ויונתן ווגמן כשהם ערומים למדי בעודם מסתובבים בין אנשי עסקים הלבושים כהלכה עם מיטב בגדי “קסטרו בלאק”.

embedded by Embedded Video

זוהי אינה הפרסומת הראשונה של קסטרו אשר צולמה במטרה לעורר פרובוקציה ציבורית (ראו ערך הפרסומת האלמותית של יעל אבקסיס וליאור מילר), כך שסביר מאוד להניח שהמכתב הבא שנשלח ע”י חבר הכנסת אורי אריאל לידי רשות השנייה לא הפתיע אף אחד מחברי ההנהלה בחברה:
ברצוננו להביע זעזוע ושאט נפש מהפרסומת החדשה של חברת ההלבשה “קסטרו” המככבת בימים אלו על מסכי הטלוויזיה וכן באתרי האינטרנט השונים, תוך פגיעה קשה ברגשות ציבור שלם ואנו ביניהם. מדובר בפרסומת פוגענית בה מסתובבים פרזנטור ופרזונטרית החברה, עירומים כביום היוולדם כאשר רק טשטוש קל מכסה את איבריהם המוצנעים. מדובר בפרסומת פורנוגרפית אשר אליה חשופים בלית ברירה ילדים קטנים וכן אנשים בוגרים המשתדלים להימנע ממראות אלו“.

מתחסד, much? אני מאמינה שכן.
אז נכון, הילדים הצעירים של ימינו נחשפים ליותר מידי מידע שאינו מתאים וראוי שיחשפו לו (ולא מדובר רק בעירום אלא גם באלימות פיזית ומילולית) אבל בואו נחשוב לרגע – האם הפרסומת של קסטרו היא הסיבה לחשיפה הבלתי ראויה, או אלא רק התוצאה הבלתי נמנעת?

בימים שבהם כל-כך קל לצרוך מידע בכל הסוגים ובמגוון מדיות בכל שעות היממה, הילדים שלנו אינם זקוקים לפרסומת המשודרת בשעות הפריים-טיים על מנת להיחשף לכמה תמונות של דוגמניות ערומות. כשצריכת המידע הופכת להיות קלה כשאר הפעולות הבסיסיות שאנחנו עושים בחיי היום-יום שלנו, מה הפלא שעל-מנת לרגש אותנו, לחדש לנו, צריכים להכניס דוגמנית ערומה לתוך מעלית כדי לפרסם לנו בגדים?

זאת לא קסטרו שהמציאה את הרעיון הפרסומי של “סקס מוכר”, אלא אנחנו – הצרכנים, ועד שלא נתקן את דרכינו אני לא רואה סיבה לבוא לטענות למי שיודע להתאים עצמו למצב הנוכחי.

עוד מהבלוג של שיר וורובל

תצוגה מקדימה

ושהמחיר הטוב ביותר ינצח

על שטח של 1800 מ"ר ועם למעלה מ30 אלף זוגות נעליים, מצאתי את המקום הכי קרוב לגן-עדן של נעליים עליי אדמות (המוכר גם כגיהנום הגדול של הארנק שלי). החנות החדשה בעלת השם המושך "Better Price", שהיא גם חנות הנעליים הגדולה ביותר בישראל נכון...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

טעונות טיפוח - חלק א'

יי יי יי הבלוג של דנרה - Danra’s Vault לבלוג אחד מהבלוגים הכי מדוברים בארץ בתחום האיפור...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

החיים היפים והפשוטים על-פי סאקס

אם קונספטים כמו "פיג'מה מחוייטת" או "מראה ספורטיבי רומנטי" נשמעים זרים ומוזרים לכן - כנראה שלא פקדתן לאחרונה את חנויות Sack's. הרשת, שמקורה בארץ ולה 9 סניפים בארץ וסניפים רבים ברחבי אירופה ואסיה, מנסה להגדיר בכל עונה מחדש את...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה