הבלוג של pinklady

pinklady

אוהבת לכתוב, מאז ולעולם, מבולבלת, מתפלספת, מטיילת, שואפת, מאוהבת ובעיקר חולמת...

עדכונים:

פוסטים: 226

החל מדצמבר 2013

חוות דעת על ספר קליל ונחמד שרעיון מעניין מאחורי הסיפור שלו. בואו לקרוא מה חשבתי על ספרה של קללי אביט.

03/01/2016

אני עדיין כאן

אני עדיין כאן, קללי אביט. הוצאת הכורסא ומשכל

200 ע’.

העטיפה של הספר הזה הזכירה לי רומן נשי אירוטי, מהסגנון הספרותי הנפוץ בתקופה האחרונה, סטייל 50 גוונים של אפור. עין אחת מציצה ולא ממש מרמזת על העלילה. הסיפור שונה ומעניין הרבה יותר.

הספר מציג לנו את אלזה, צעירה המאושפזת בבית החולים. אנו מגלים שהיא עברה תאונה ומפולת שלגים שקרסה עליה הובילה להימצאותה באשפוז. היא נמצאת בתרדמת ללא כל שינוי חיצוני כבר זמן מה, אך אנו כקוראים מגלים שהיא שומעת את המתרחש סביבה.

יום אחד נכנס לחדרה בטעות טיבו. אחיו מאושפז סמוך לאלזה וטיבו אינו מסוגל להתמודד עימו ולכן מחפש לברוח. הוא מוצא את השקט הדרוש בחדרה של אלזה ומתחיל להתעניין בה.

הסיפור נע בין אלזה לבין טיבו. בעוד הוא מנהל חיים, נפגש עם אנשים ומתקדם ברמה כזו או אחרת בחייו, אלזה מספרת רק את מה ששומעת, שכן אינה זזה ולא מסוגלת להסביר לעולם שהיא שומעת את הנאמר מסביב.

בתוך הסיטואציה המוזרה הזו נרקם קשר בין אלזה לטיבו והוא מתואר באופן קסום ותמים למדיי. יש משהו מאוד טהור בהתאהבות בין זוג אנשים שאינם יכולים לתקשר ממש ואינם יודעים מה בדיוק חש כלפיהם האדם השני, אם בכלל.

הסיפור כתוב באופן קולח ומכניס את הקורא לתוך התחושות והרגשות של השניים, אך לקראת סופו הוא הפך עבורי לקצת איטי מדי ורציתי כבר להגיע אל הסוף כפי שצפיתי שיהיה.

הסיום אינו מפתיע במיוחד, אך מתבקש לאור האופן בו בנוי הספר. הוא מתואר באופן יפה וסוגר יפה את העלילה.

בסך הכל מדובר בספר קליל, על אף העובדה שמתרחש ברובו בבית חולים, לא בדיוק המקום השמח בעולם. ספר נחמד להעביר עימו את הזמן.

לחובבי הספרים הקלילים, ספר קליל נוסף שכדאי לנסות:

אחד ועוד אחד

חוות דעת על ספרים אחרים מחכות לכם ממש כאן במדור “על השידה“.

עוד מהבלוג של pinklady

תצוגה מקדימה

פיברומיאלגיה – המחלה השקופה

אני איבחנתי לעצמי את הפיברומיאלגיה. הרגשתי שמשהו לא בסדר, שאני עייפה יותר, כואבת יותר ומצליחה לתפקד פחות בכל הפעילויות הרגילות שלי. המשקולות בחדר כושר היו יותר כבדות למרות שנותרו באותו המשקל, הייתי מתעוררת עייפה יותר...

הכאב ואני

זה תמיד מצליח להפתיע. אני בטוחה שהתרגלתי לכאב, שהוא שם, ואז פתאום הוא מרים טיפה את עוצמתו ומשאיר אותי המומה. אין דרך להסביר למי שלא חווה את זה, מה זה אומר שכואב כל הזמן. אנשים נוטים לנסות ולעודד את עצמם ותמיד שואלים...

תצוגה מקדימה

זה בראש שלך וזה רק נדמה לך...

מחלות באות עם סטראוטיפים. חלקם נכונים ואחרים ממש שגויים. יש איזו אמונה בקרב חלק ניכר באוכלוסיה, או לפחות בקרב אוכלוסיית כותבי הטוקבקים, שמי שחולה בפיברומיאלגיה, הוא בעצם עצלן. עצלן למעשה זה במקרה הטוב. בכתבות רבות אפשר...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה