הבלוג של pinklady

pinklady

אוהבת לכתוב, מאז ולעולם, מבולבלת, מתפלספת, מטיילת, שואפת, מאוהבת ובעיקר חולמת...

עדכונים:

פוסטים: 226

החל מדצמבר 2013

זוג פתוח הוא מחזה איטלקי שנכתב בידי זוג ומציג באופן ריאליסטי ומצחיק מה קורה לקשר נישואים כשבני הזוג מחליטים להפוך אותו לקשר פתוח. הצגה מומלצת בתיאטרון חיפה

24/10/2015

 

4

זוג פתוח, תיאטרון חיפה

ההצגה זוג פתוח היא בילוי משעשע וקליל לכל מי שמעוניין לצחוק. ההצגה של תיאטרון חיפה, בכיכובם של לירית בלבן ושרון אלכסנדר, מציגה באופן מצחיק ואמיתי, סיפור על זוג נשוי. הבעל, אלכסנדר, בוגד בלי הפסקה, והאישה, בלבן, רק רוצה שישוב להתעניין בה ולא ברומנים המזדמנים שלו.

על מנת לנסות ולגרום לה לכאוב פחות ולחוש יותר נאהבת, הם מחליטים להפוך את הזוגיות שלהם לפתוחה משני הצדדים. משמע, הוא ממשיך ברומנים שלו והיא יכולה לחפש רומנים מהצד בעצמה. מכאן מתחילה מסכת משעשעת במהלכה, מגלה עצמה האישה מחדש דרך עיניים של אחר, הופכת נחשקת ונאהבת ובמקום לחכות לבעלה בבית מידי ערב, יוצאת לבילויים בעצמה. הבעל לעומת זאת רואה את השתלשלות העניינים אחרת.

הקהל מקבל הזדמנות להבין כיצד נראה מכל צד קשר פתוח, וכצפוי, רואה איך הגבר המודרני שכל כך רצה שהזוגיות תהא פתוחה משני הכיוונים, לא כל כך נהנה לראות שאשתו כבר אינה מחכה לו באופן בלעדי.

ההצגה נכתבה בידי זוג והדבר בהחלט מורגש במחזה עצמו. נקודות המבט הגברית והנשית מוצגות באופן שווה וריאליסטי, ולכן זה גם מצחיק כל כך. המחזה המודרני הזה מספק נקודת מבט רעננה ומעניינת לגביי זוגיות בימינו והתרגום (במקור המחזה מאיטליה) מוצלח.

הבמה אינה עמוסה. הקהל רואה בית קטן מעץ, שככל שמתקדם המחזה נפתחות בו צלעות, זז בו הגג ויש בו שינויים שונים המשמשים לטובת סיפור המחזה. הבמה עצמה אינה סטטית ויש תזוזות שונות שאני פירשתי כמסמנות לטובת מי נוטה הכף בין שני בני הזוג.

בצד, נגן אחד המוסתר מאחורי הצללים לאורך רוב המחזה, ותורם לקצב ההצגה מבחינה מוסיקלית וכן לזוגיות בדרכים שונות שלא אגלה לכם כדי לא להרוס.

אהבתי מאוד את בחירת הצבעים השולטת בתלבושות ובאביזרים השונים, הגוונים אדום ושחור חוזרים על עצמם ובעייני מסמנים מאוד ברור נגיעות תשוקה, אדום, בשגרה השחורה הרגילה המוצגת במחזה.

ההצגה הינה שעה ורבע ובסיומה הצטערתי קצת על אורכה כי מאוד נהניתי ורציתי שימשיך עוד קצת. עבורי לירית בלבן בולטת מאוד ומעניקה הופעה מצוינת, מאוד אמינה ובעיקר מצחיקה ממש.

3

פרטים טכניים:

מחזה: דריו פו ופרנקה רמה    נוסח עברי: אלי ביז’וואי    בימוי: נורמן עיסא

תפאורה ותלבושות: אופיר חזן    מוסיקה: אבי בללי    תאורה: זיו וולושין    כוריאוגרפיה: שרון שטרק    ע. במאי: יעל גולדברג

בהשתתפות: לירית בלבן, שרון אלכסנדר ופז מגן בליווי גיטרה על הבמה

תמונות: כפיר בולוטין

עוד מהבלוג של pinklady

Thumbnail

פיברומיאלגיה – המחלה השקופה

אני איבחנתי לעצמי את הפיברומיאלגיה. הרגשתי שמשהו לא בסדר, שאני עייפה יותר, כואבת יותר ומצליחה לתפקד פחות בכל הפעילויות הרגילות שלי. המשקולות בחדר כושר היו יותר כבדות למרות שנותרו באותו המשקל, הייתי מתעוררת עייפה יותר...

הכאב ואני

זה תמיד מצליח להפתיע. אני בטוחה שהתרגלתי לכאב, שהוא שם, ואז פתאום הוא מרים טיפה את עוצמתו ומשאיר אותי המומה. אין דרך להסביר למי שלא חווה את זה, מה זה אומר שכואב כל הזמן. אנשים נוטים לנסות ולעודד את עצמם ותמיד שואלים...