הבלוג של pinklady

pinklady

אוהבת לכתוב, מאז ולעולם, מבולבלת, מתפלספת, מטיילת, שואפת, מאוהבת ובעיקר חולמת...

עדכונים:

פוסטים: 226

החל מדצמבר 2013

תעלומה עיתונאית מסקרנת נמצאת במרכז ספרה הקולח של ססליה אהרן “מאה שמות”. משם זה מתחיל להסתבך

08/08/2015

מאה שמות, ססיליה אהרן. הוצאת כנרת. 349 ע’.

כל ספריה של ססיליה אהרן שקראתי עד היום היו נפלאים בעיניי, ביניהם: “פגישה עם החיים” ו”נ.ב אני אוהב אותך” שאף עובד לסרט מצליח. יש לסופרת הזו יכולת לכתוב באופן קולח, ולספר סיפור שנראה קליל אבל עדיין יגרום לאיזה מסר לחלחל לראשו של הקורא ולמחשבותיו. לאור הנאתי בעבר מספריה, חיכיתי מאוד לספרה החדש “מאה שמות”.

זהו סיפורה של קיטי לוגן, עיתונאית שעושה טעות במסגרת עבודתה וכל חייה מתהפכים. היא מוצאת עצמה מותקפת ומאוימת, בן זוגה עוזב אותה וערוץ הטלוויזיה שבו עבדה משעה אותה מעבודתה. היא מתקשה להסתגל למצב החדש אך יודעת שהיא חייבת להמשיך לעבוד כדי להשיב לעצמה את שמה הטוב.

קיטי פונה אל חברתה הטובה והמנטורית המקצועית שלה, קונסטנס, שעל ערש דווי מעודדת אותה להמשיך ולספר סיפורים כעיתונאית. היא מספרת לה על רעיון לכתבה שהיה לה שתחילתו ברשימה ובה מאה שמות. כעת רשימת זו עוברת לקיטי אך אין לה מושג כיצד מתקדמים מכאן ומה היה אותו הסיפור שתכננה קונסטנס לכתוב.

הרעיון של הספר מקסים בעיניי. הסתקרנתי מאוד לגלות במה מדובר וכיצד תפתור הסופרת את נושא הכתבה. אולם ככל שהתקדמה קיטי במסעה ומצאה שם נוסף, כך הפכתי למבולבלת יותר באשר לפתרון העניין.

ברור היה לי שהמסע של קיטי חשוב לא פחות מפתרון התעלומה. הדמויות הרבות בהן היא פוגשת והלקחים שהיא לומדת אודות עצמה חשובים ומהותיים. עם זאת, על אף הנושא המעניין והדמויות המגוונות, בסופו של הספר חשתי מעט מאוכזבת מפתרון נושא הכתבה. מובן שלא אגלה לכם במה מדובר, כדי לא להרוס למי שטרם קרא.

עבורי היה כאן פספוס. לאורך הספר הייתי מרותקת וניסיתי להבין לאיזה כיוון יפנה המסע, כיצד קשורה כל דמות לדמות אחרת ובעיקר קיוויתי שכמו בספריה הקודמים של ססיליה אהרן, אצא עם מחשבה שתשפיע גם עליי, מעין תובנה קטנה שרלוונטית גם לחיים שלי. עבורי התובנה הכוללת של הספר לא הייתה משכנעת מספיק, אני מניחה שהתקשיתי להתחבר אליה עקב העובדה שהיא מגיעה מסיפורן הכולל של הדמויות ומכיוון שהן היו רבות, לא הזדהיתי מספיק עם כולן והתקשיתי לגלות אכפתיות כלפיי סיפורה של כל דמות.

הספר כתוב באופן קולח כמו ספריה הקודמים של ססיליה אהרן, אך שונה מעט מסגנון מכתיבתה בעבר.

מי שמחפש ספר קליל שכיף לקרוא בחופשה או במטוס, הספר הזה יתאים לו, אך לחובבי ססיליה אהרן לדעתי, כדאי לדעת שסגנונו מעט שונה מספריה הקודמים.

מאה שמות

לרכישת “מאה שמות” בפורמט דיגיטלי היכנסו לאתר Getbooks

 

עוד מהבלוג של pinklady

תצוגה מקדימה

פיברומיאלגיה – המחלה השקופה

אני איבחנתי לעצמי את הפיברומיאלגיה. הרגשתי שמשהו לא בסדר, שאני עייפה יותר, כואבת יותר ומצליחה לתפקד פחות בכל הפעילויות הרגילות שלי. המשקולות בחדר כושר היו יותר כבדות למרות שנותרו באותו המשקל, הייתי מתעוררת עייפה יותר...

הכאב ואני

זה תמיד מצליח להפתיע. אני בטוחה שהתרגלתי לכאב, שהוא שם, ואז פתאום הוא מרים טיפה את עוצמתו ומשאיר אותי המומה. אין דרך להסביר למי שלא חווה את זה, מה זה אומר שכואב כל הזמן. אנשים נוטים לנסות ולעודד את עצמם ותמיד שואלים...

תצוגה מקדימה

זה בראש שלך וזה רק נדמה לך...

מחלות באות עם סטראוטיפים. חלקם נכונים ואחרים ממש שגויים. יש איזו אמונה בקרב חלק ניכר באוכלוסיה, או לפחות בקרב אוכלוסיית כותבי הטוקבקים, שמי שחולה בפיברומיאלגיה, הוא בעצם עצלן. עצלן למעשה זה במקרה הטוב. בכתבות רבות אפשר...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה