הבלוג של pinklady

pinklady

אוהבת לכתוב, מאז ולעולם, מבולבלת, מתפלספת, מטיילת, שואפת, מאוהבת ובעיקר חולמת...

עדכונים:

פוסטים: 226

החל מדצמבר 2013

המלצה על ספר נוער שמתאים גם למבוגרים. סיפורה של משפחה מושלמת שאסור לדבר בה על שום דבר שאינו מושלם וההשפעה של כל זה על צעירי המשפחה.

23/02/2015

היינו שקרנים, א’ לוקהארט. ידיעות ספרים.

284 עמ’.

באנגלית: We Were Liars, e Lockhart

תרגום: שרון פרמינגר

הספר “היינו שקרנים” הוא ספר נוער. יש ספרים בז’אנר הזה שעל אף היותם מיועדים לצעירים יותר, גם מבוגרים יכולים ללמוד מהם המון.

הספר הזה מביא את סיפורה של משפחת סינקלר, משפחה אמריקאית מושלמת שכזו. ילדים בלונדינים, כלבי גולדן רטריבר, בית נופש באי ושורשים אמריקאיים עמוקים האומרים כיצד ראוי כי בן משפחת סינקלר יתנהג.

את הסיפור מספרת קיידנס, נערה במשפחת סינקלר, ומן הרגע הראשון אפשר להבין שאחד הכללים הנוספים שבני המשפחה חיים לפיה הוא שאם זה לא מושלם, לא מדברים על זה.

לא מדברים על קשיים, על גירושין, על כאבים או על פרידות. רק על הצלחות, נצחונות ודברים טובים.

עבור ילדים צעירים הצורך לעמוד בציפיות עליהן בנויה המשפחה, מכביד מאוד וכך אנו מגלים לאורך הספר, פרק אחר פרק, איך המושלמות הזו משפיעה על האמהות במשפחה וכיצד עוברת גם אל הילדים, בהם קיידנס (קיידי).

הסיפור כולל בתוכו היבט מותח כיוון שלא בדיוק ברור כיצד, אך ידוע לנו שקיידי הופכת לחולה די בהתחלה. היא לא מצליחה להבין כיצד הפכה חולנית, מאיפה הגיעו כאביה ומתקשה לקבל תשובה ברורה איך הכל התרחש.

לאורך הספר היא מנסה לחבר את הנקודות ולהבין מה קרה לה באותו הקיץ, שאחריו כבר לא חזרה להיות בת סינקלר רגילה. כבר לא חזקה, כבר לא בלונדינית וכבר לא מנצחת הכל.

סופו של הספר מפתיע ודי מזעזע וכמובן שלא אגלה לכם אותו כדי שתקראו בעצמכם.

ספר מעניין שהדבר הבולט ביותר בו הוא הכתיבה הקולחת. גם כשהאירועים קשים יותר והתיאורים כואבים, עדיין הכל כתוב בשפה ברורה שמאפשרת קריאה מאוד מהירה ואף מקשה להפסיק.

בעייני מדובר בספר מוצלח ומעשיר שמתמודד עם נושא לא קל באופן מעניין.

עוד ספר נוער מומלץ ולא לצעירים בלבד:

פלא

היינו שקרנים

חוות דעת על ספרים אחרים מחכות לכם ממש כאן במדור על השידה“.

עוד מהבלוג של pinklady

תצוגה מקדימה

פיברומיאלגיה – המחלה השקופה

אני איבחנתי לעצמי את הפיברומיאלגיה. הרגשתי שמשהו לא בסדר, שאני עייפה יותר, כואבת יותר ומצליחה לתפקד פחות בכל הפעילויות הרגילות שלי. המשקולות בחדר כושר היו יותר כבדות למרות שנותרו באותו המשקל, הייתי מתעוררת עייפה יותר...

הכאב ואני

זה תמיד מצליח להפתיע. אני בטוחה שהתרגלתי לכאב, שהוא שם, ואז פתאום הוא מרים טיפה את עוצמתו ומשאיר אותי המומה. אין דרך להסביר למי שלא חווה את זה, מה זה אומר שכואב כל הזמן. אנשים נוטים לנסות ולעודד את עצמם ותמיד שואלים...

תצוגה מקדימה

זה בראש שלך וזה רק נדמה לך...

מחלות באות עם סטראוטיפים. חלקם נכונים ואחרים ממש שגויים. יש איזו אמונה בקרב חלק ניכר באוכלוסיה, או לפחות בקרב אוכלוסיית כותבי הטוקבקים, שמי שחולה בפיברומיאלגיה, הוא בעצם עצלן. עצלן למעשה זה במקרה הטוב. בכתבות רבות אפשר...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה