הבלוג של pinklady

pinklady

אוהבת לכתוב, מאז ולעולם, מבולבלת, מתפלספת, מטיילת, שואפת, מאוהבת ובעיקר חולמת...

עדכונים:

פוסטים: 226

החל מדצמבר 2013

המלצה חמה על ספר מיוחד במינו. “אליזבת איננה” של אמה הילי הוא ספר מעניין ומעורר מחשבה שכל מילה בו נוגעת ללב.

16/02/2015

אליזבת איננה, אמה הילי. הוצאת סנדיק ספרים.

272 עמ’.

מאנגלית: Elizabeth is Missing, Emma Healey  

הספר הזה הוא ספר עצוב. כל עמוד בו וכל מילה נוגעים ללב ויחד כולו הוא יצירה מרגשת ומיוחדת במינה.

זהו סיפורה של מוד, אישה מבוגרת, החוששת לשלומה של חברתה אליזבת. בעודה דואגת לה ותוהה מה שלומה באוזני המטפלת, באוזני בתה ושאר הסביבה, לאף אחד לא איכפת. כולם מסבירים לה שאין סיבה לדאגה, הכל בסדר והיא פשוט ממציאה.

מוד לא זוכרת דברים. היא מתנהלת בעולם מלא פתקים בהם רושמת לעצמה תזכורות שונות אך מאבדת אותן ברגע האמת. היא אוכלת שוב כי שוכחת שאכלה. היא מכינה עוד כוס תה כי שכחה איפה הניחה את קודמתה. זה עצוב. התנהלותה מעציבה ויחס הסביבה גם הוא כואב במקרים רבים.

הסיפור נע בין רצונה של מוד להבין מה קרה לאליזבת לבין ילדותה והתבגרותה.

בעודה במצב של שכחה, היא נעה בין הסיפורים, מערבבת שמות ואישים ותמיד נמצאת בתחושה שרצתה הרגע לעשות משהו אך שכחה, או עומדת במיקום מסוים אך לא יודעת לשם מה.

זה ספר עצוב. נוגע ללב וכתוב כל כך מעניין שלמרות הקושי בקריאת העצב הזה, אי אפשר להניח אותו מהיד ואין רצון שיסתיים.

קראתי בהנאה מכל מילה, ללא פרק חלש יותר או חלקים מיותרים. ספר נפלא, מעניין, מעורר מחשבה, בעיקר מהחשש שכולנו עלולים להתבגר יום אחד ולגלות שגם אנחנו סובלים מכזו שכחה.

ומילה על ההוצאה, סנדיק ספרים שהוציאו גם את “מאחורי מסכה או:כוחה של אישה” וכן את “תבונה ורגישות” בתרגום חדש, נמצאים ברצף מפעים של ספר טוב אחרי ספר טוב. נדיר ומאוד משמח, כי זה אומר שיש למה לחכות.

עוד ספר על גבר מבוגר, מזווית אופטימית ומשעשעת יותר:

איש ושמו אובה

אליזבת איננה

חוות דעת על ספרים אחרים מחכות לכם ממש כאן במדור על השידה“.

עוד מהבלוג של pinklady

Thumbnail

פיברומיאלגיה – המחלה השקופה

אני איבחנתי לעצמי את הפיברומיאלגיה. הרגשתי שמשהו לא בסדר, שאני עייפה יותר, כואבת יותר ומצליחה לתפקד פחות בכל הפעילויות הרגילות שלי. המשקולות בחדר כושר היו יותר כבדות למרות שנותרו באותו המשקל, הייתי מתעוררת עייפה יותר...

הכאב ואני

זה תמיד מצליח להפתיע. אני בטוחה שהתרגלתי לכאב, שהוא שם, ואז פתאום הוא מרים טיפה את עוצמתו ומשאיר אותי המומה. אין דרך להסביר למי שלא חווה את זה, מה זה אומר שכואב כל הזמן. אנשים נוטים לנסות ולעודד את עצמם ותמיד שואלים...