הבלוג של כרמל מילנר-סער

picanteria

צלמת סטילס, עיתונאית במאקו+מעריב. מנהלת תוכן ומדיה חברתית. בעלת העסק- הערך המוסף- כרמל מילנר-סער. אוהבת בני אדם, בעלי חיים, טבע, מילים וקולינריה. חיה באושר עם בת זוג מדהימה ושתי כלבות שהן החיים- מייפל וג'ינג'ר. לינק לדף... +עוד

צלמת סטילס, עיתונאית במאקו+מעריב. מנהלת תוכן ומדיה חברתית. בעלת העסק- הערך המוסף- כרמל מילנר-סער. אוהבת בני אדם, בעלי חיים, טבע, מילים וקולינריה. חיה באושר עם בת זוג מדהימה ושתי כלבות שהן החיים- מייפל וג'ינג'ר. לינק לדף העסק: https://www.facebook.com/Haerech.hamusaf/ לינק לדף הפרטי: https://www.facebook.com/carmel.saar

עדכונים:

פוסטים: 129

עוקבים: 19

החל מינואר 2017

בעקבות סערת עמדת המדינה בנוגע לאימוץ ילדים על ידי הקהילה הגאה, השחקן המוכשר דניאל מורשת יצא מהארון והכריז באומץ: “את חיי אני אחלוק עם גבר”.

20/07/2017

בעקבות הסערה שנוצרה סביב סוגיית אימוץ ילדים על ידי הקהילה הלהטב”קית שהחלה השבוע, בהמשך לפרסום עמדת המדינה החשוכה בעניין, הרוחות מסרבות להירגע, המחאה תגיע לשיאה באירוע מחאה מרובה משתתפים/ות מהקהילה הגאה ותומכים/ות סטרייטים/ות וסלבס רבים/ות, שיתקיים הערב מול קריית הממשלה בת”א.

לאחר שלל פוסטים אמיצים, ברורים ומרגשים של כמה וכמה מפורסמים/ות השבוע, חלקם/ן מהקהילה הגאה וחלקם/ן (כפרה עלייך סטטיק) ממש לא, הקהילה קיבלה חיזוק ממקור מעט לא צפוי, כמה שמחה שזה יצר ונראה שזה הגיע בדיוק בזמן.

חלק מאיתנו לא ממש הבינו על מי מדובר, דניאל מורשת הינו שחקן שמככב על במות ומופיע בסדרות כבר מילדות. בשש השנים האחרונות הוא בכל מקום, אך לגמרי מוכר בעיקר לילדים, בני נוער והוריהם.

דניאל הגיע ממשפחה דתית שיצאה בשאלה כשהגיע לגיל נעוריו, כיום הוא מגדיר עצמו מסורתי.

על אף גילו הצעיר, דניאל החליט לא לשתוק בעקבות ההחלטה של משרד הרווחה לפעול לשנות את עמדת המדינה המפלה והמיושנת וכתב בגלוי ועם המון רגש, פוסט אמיץ וחשוב מאד בחשבון האינסטגרם הפופולרי שלו שמכיל מאות אלפי עוקבים/ות והנה חלקים ממנו:

“אני אוהב את המדינה שלי. אני מתרגש מההמנון, מהדגל ומעם ישראל. אני יהודי גאה, אפילו מסורתי, שקידוש ליל שבת עם המשפחה הוא החלק הכי חשוב לו בשבוע. גדלתי על ברכי הציונות הדתית שעד היום אני מזדהה עם מרבית מערכיה, הייתי תקופה בבני עקיבא, למדתי שנה בישיבה תיכונית ואפילו קראתי את כל פרשת הבר מצווה שלי (״ויחי״- פרשה מדהימה) פלוס ההפטרה שלה. תרמתי שלוש שנים מחיי לצבא ההגנה לישראל בגאווה גדולה ובאהבה גדולה ואני משלם מיסים. תמיד הייתי מחובר לזהות הישראלית שלי.
אבל בימים האחרונים משהו התערער. כשסוף סוף נפל לי האסימון שהמדינה שאני כל כך אוהב ושאמורה להיות הבית המגונן שלי, לא חושבת שאני ראוי להקים בה משפחה. אני אמנם רק בן 23 אבל מרגיש שיותר מדי זמן עמדתי בצד ושתקתי. אז כן, את חיי אני אחלוק עם גבר. כי ככה אלוקים רצה”.

דניאל בחור יפה ומוכשר, אהוד על מרבית הילדים ובני הנוער שמכירים אותו היטב מהטלוויזיה,  מהשתתפותו ב”גליס”, מהנחייה ב”הבנים והבנות”, “הקלמרים”, “כדברא” ומהשתתפותו בשלל הצגות ילדים ונוער ומכמה פסטיגלים בשנים האחרונות.

אין ספק שסערת האימוץ נגעה בו ועוררה אותו לכתוב את הפוסט ולאחר מכן להפוך לאייטם לוהט בכל מהדורה של תוכנית בידור, בכל אתר אפשרי, אך ברור והוא אף כותב שבגיל 23 עניין הילדים רחוק ממנו, כך שיכל כל כך להימנע מהחשיפה, מתגובה לנושא, מה שעשו באופן כל כך ברור ועוצמתי, סטטיק, הראל סקעת, אסי עזר ועוד.

דווקא בגלל גילו הצעיר ופנייתו לקהל של ילדים ובני נוער, יציאתו מהארון מרגשת פי כמה. בשנים בהן אני גיליתי את העדפתי המינית, לא היו כל כך הרבה אנשים מפורסמים, איתם יכולתי להזדהות ומהם יכולתי לשאוב כוחות ולומר לעצמי, זה בסדר, יש אותו ואותה, ולמרות נטייתם הם מצליחים, אהובים ולא מוקצים מחמת מיאוס כפי שחשבתי שיקרה כשאספר לסביבה שלי לפני 18 שנים.

20187783_10155562338737628_1072305471_n

בעבר לי ולשכמותי, היה את יהודית רביץ, קורין אלאל, יהודה פוליקר, אורנה בנאי הצטרפה באיחור, אבל אלה ועדיין אנשים נפלאים, מוכרים ומאד נערצים (יהודה פוליקר תעשה לנו ילד אני צועקת כבר שנים).

בשנים האחרונות, יציאה מהארון של מישהו/י מפורסמ/ת נהייתה פחות אישיו. אם לפני כמה שנים, כל זמר/ שחקנית/ קומיקאית/ת שהיו בדרך להצגה/ סרט/ מופע חדש, התראיינו בכל מקום בכתבת שער מלווה בכותרות זועקות על יציאה מהארון. כמובן שזה היה אקט חשוב גם אז, אך תמיד לווה באינטרס גלוי או נסתר של המפורסם, לפחות לגבי תזמון היציאה מהארון, אם לא לגבי האקט עצמו.

לאן שלא תסתכל/י יש לבני הנוער וגם למבוגרים יותר שמגלים את זהותם המינית הלהטב”קית, הרבה יותר מפורסמים/ות להזדהות איתם/ן, לקבל מהם/ן ביטחון בנטייתם/ן המינית, שאינה בחירה להבדיל ממה שחלק מהציבור חושב, אלא פשוט נטיית לב ונפש.

יש לנו את עברי לידר, אסי עזר, הראל סקעת, אורנה בנאי (עם בת זוג טרייה ומהממת, בת חן סבג שלא מגדירה עצמה לסבית או בכלל וטוב שכך), אסי לוי, רונה קינן ועוד שפע דוגמאות נפלאות. את מה שהם וקודמיהם/ן חוו, המפורסמים של היום כבר פחות חווים, יש להם/ן דעות ברורות יותר ונחרצות יותר וחלקם/ן לא חוששים/ות להביע אותם/ן ברחבי הרשתות החברתיות ובאתרים/ עיתונים השונים.

זה מראה על שינוי חשוב, פעם היו בודדים כאלה, חלקם/ן הוצאו מהארון בעל כורחם/ן או לפחות נשלחו על ידי שלל אנשי תקשורת רמזים עבים אודות נטייתם/ן המינית. זה היה אקט מיותר ומכוער. לכולנו לוקח זמן לקבל את עצמנו, אחר כך המשפחות והחברים/ות שלנו נדרשים/ות לזמן כדי לקבל אותנו, לכל אחד/ת הזמן שלו/ה.

דניאל מורשת, הקדים אולי את זמנו בכל מובן, הקשיב למצפן האישי שלו וידע שבתזמון בו הרוחות סוערות והמדינה מאיימת לפגוע בזכות שעשויה גם להשלל ממנו בעתיד, הוא כתב את שעל ליבו, שלא לומר הרים צעקה בחשבון האינסטגרם שלו, שהדהדה למרחקים והגיעה אל מחוץ לרשתות החברתיות.

הוא עשה זאת באופן כל כך יפה, פשוט וטבעי, בלי כתבות ענק, בלי קידומי מכירות לתוכנית הבאה בה ישתתף ובלי רעש וצלצולים מכיוונו, הרעש והצלצולים באו מיד אחרי בדמות סיקור עצום סביב זה וטוב שכך.

איו צורך יותר למפורסמים/ות ובכלל להסתתר בארונות או לחשוש מכך שיאבדו את קהל המעריצים/ות שלהם/ן. מדובר בסך הכל בנטייה מינית שהיא חלק משמעותי אך לא יחיד ממי שאנחנו. מפורסמים/ות צריכים/ות להישפט או להיבחן רק לפי כישרונם/ן ומעשיהם/ן, לא לפי האדם איתו יבחרו לחלוק את חייהם/ן.

הצעד האמיץ והפוסט המקסים, הגיעו להמון ילדים ובני נוער, כמעט לכל בית בישראל, גם בתים שלא ידעו לפני כן מיהו דניאל מורשת בכלל. מודה לו מכל לבי ומקווה שיהיו עוד רבים/ות אמיצים/ות וישירים/ות כמוהו שפשוט יחיו את חייהם/ן מבלי הצורך להסתיר או לשדר שנטייה מינית שונה היא בעיה או קושי.

אלפי ילדים ובני נוער בכל רחבי הארץ רק משוועים לחצי מילה, לרבע חיבוק ממישהו/י שהם מעריצים/ות. היאוש במקרה הזה נעשה לגמרי יותר נוח. אין שום צורך לעבור את דרך החתחתים שאני ומבוגרים/ות ממני עברו בדרך לגילוי וקבלה עצמית. פוליטיקאי, סופרת, שחקן, זמרת, ספורטאי, מדענית- כל פתיחות וסיפור אישי ברחבי הרשת/ בכלי התקשורת מסייע לאין שיעור להומו בן ה15 מהקריות שחש שהוא לגמרי לבד בעולם, ללסבית מרעננה שחשבה שהיא כל כך שונה ולטראנסית מירושלים שחששה להיות מי שהיא מחוץ לביתה.

אין לי ספק שכוכבו של דניאל מורשת ימשיך לזהור עוד שנים ומעתה אף בזוהר גדול מהרגיל ובצבעי הקשת, הוא יוזמן לתוכניות אירוח, ילוהק לתוכניות/ סרטים גם למבוגרים וכמובן שיוזמן לבטח למפגשים חשובים עם נוער שמקיים כבר שנים איגי – ארגון הנוער הגאה הכל כך מבורך, שזכיתי להתנדב בו.

הפוסט של דניאל וכל מה שיבוא אחריו, ישאיר אחריו מורשת מרגשת ומקסימה, של שחקן מוכר ומצליח, שעשה בפשטות את מה שלכל כך הרבה מפורסמים/ות לוקח שנים רבות ולבטים קשים לעשות ותודה לך על זה. קיבלת ובצדק חיבוק חם ומיידי מהקהילה הגאה.

כתבת בפוסט שאתה מתרגש מהדגל, מההמנון ומעם ישראל, אני ורבים/ות שכמותי הכי התרגשנו ממך. אישית, לכשעצמי אני מקווה שעד שזוגתי ואני נביא לעולם ילד/ה, בנוסף ל”הבנים והבנות” יהיו גם כמה פרקים אם לא סדרה שלמה של “הבנים והבנים”, “הבנות והבנות” :)

נתראה במחאה הערב. בהצלחה לנו.

כרמל.

 

 

 

עוד מהבלוג של כרמל מילנר-סער

תצוגה מקדימה

שחיתות שזה למות- העוגות של רשת הצ'יזקייק פקטורי עשו עליה

מאז שאני מכירה את זוגתי, שמעתי על העוגות של ה"צ'יזקייק פקטורי" ועל המסעדות המצליחות של הרשת ברחבי אמריקה. כששמענו לראשונה שהעוגות מגיעות לארץ, ידעתי שאני חייבת לסדר לה טעימה (כמעט) לפני כולם/ן, טעימה שכל כולה עשויה גבינה...

תגובות

פורסם לפני 9 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

בא לשכונה בשר חדש- Meatpoint

לפני שבועיים יצאתי מפגישה עסקית מוצלחת בהרצליה פיתוח ועיניי צדו שלט צהבהב-לבן שהכריז על חנות חדשה בשם: MEATPOINT. באותיות קטנות יותר הופיע: בית הבשר דבאח, זה כבר אמר לי הכל. הצצתי פנימה והבנתי שדבאח, או לפחות נציגות שלו, פתח...

תגובות

פורסם לפני 4 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה