הבלוג של כרמל מילנר-סער

picanteria

צלמת סטילס, עיתונאית במאקו+מעריב. מנהלת תוכן ומדיה חברתית. בעלת העסק- הערך המוסף- כרמל מילנר-סער. אוהבת בני אדם, בעלי חיים, טבע, מילים וקולינריה. חיה באושר עם בת זוג מדהימה ושתי כלבות שהן החיים- מייפל וג'ינג'ר. לינק לדף... +עוד

צלמת סטילס, עיתונאית במאקו+מעריב. מנהלת תוכן ומדיה חברתית. בעלת העסק- הערך המוסף- כרמל מילנר-סער. אוהבת בני אדם, בעלי חיים, טבע, מילים וקולינריה. חיה באושר עם בת זוג מדהימה ושתי כלבות שהן החיים- מייפל וג'ינג'ר. לינק לדף העסק: https://www.facebook.com/Haerech.hamusaf/ לינק לדף הפרטי: https://www.facebook.com/carmel.saar

עדכונים:

פוסטים: 129

עוקבים: 19

החל מינואר 2017

הגב’ אורנה הירשפלד ייצגה השבוע את עמדת המדינה המתנגדת לאימוץ ילדים על ידי בני הקהילה הלהטב”קית, האם זו גם עמדתה האישית של האישה שמתברר שאחד מבניה הוא גיי?

19/07/2017

קבלו חשיפה בלעדית ולגמרי שלי: הבן של הגברת אורנה הירשפלד הוא הומו.

 אורנה הירשפלד צילום מסך: כרמל מילנר-סערהגברת אורנה הירשפלד. צילום מסך: כרמל מילנר-סער

מזה כמה ימים, אין לי מנוח. מאז שהבנתי שאני לסבית, אי שם בגיל 22, אני יודעת שרוב החדשות לקהילה הגאה בישראל אינן טובות.

לעיתים יש לנו רגעי נחת, בזכות אנשים מדהימים שנלחמים עבורנו בבג”צים, בהפגנות, במחאות רשת וכו’, אני חלק מהאנשים המוחים, הפעילים השקטים נקרא להם.

אלה שכותבים על זה, משתפים בכל מקום, מנסים ליזום מחאות וכל דבר בו יישמע קולנו.

מאז ששמעתי יחד עם כולם/ן מהי עמדת המדינה בנושא אימוץ על ידי זוגות חד מיניים, אני לא רגועה.

עמית ואני- אוהבות וגאות צלמת: איריס פישר-חכמוןעמית ואני- אוהבות וגאות צלמת: איריס פישר-חכמון

זוגתי ואני בתהליך קשה ויקר בדרך לילד ראשון. חווינו לפני כמה חודשים לידה שקטה, אנחנו עוברות קשיים, הוצאות, כאבים פיזיים, עלייה במשקל, תופעות לוואי, כאבים ואף אובדן בדרך להגשמת חלומנו, ממש כמו רבים מחבריי ואחיי ההומואים. למי שאין כסף בצד, סיוע מההורים או הכנסה גבוהה, אין סיכוי לעבור הליך פונדקאות יקר ומעבר לים.

יש אנשים מהקהילה שידם/ן אינם משגת לממן תהליך שכזה ויש לסביות שלא רוצות לחוות הריון ויש כל כך הרבה ילדים נטושים, כאובים שרק רוצים בית כי מעולם לא ניתן להם אחד כזה, תקין, בריא, מחבק וחם. הורים שנטשו אותם/ן או שפשוט הפכו לבלתי כשירים עם הזמן משלל סיבות, קטע, מן הסתם הם גם סטרייטים אותם הורים.

משרד הרווחה אמרו השבוע בפה מלא ובלי לחשוב פעמיים: “ילד הנמסר לאימוץ נושא תחושה של חריגות, לכן רצוי ככל הניתן להימנע מהעמסת מטען נוסף על הילד, בדמות השמתו בתא משפחתי שנתפס בחברה הישראלית היום עדיין כתופעה חדשה ושונה”.

הדגל היפה בעולם צלמת: כרמל מילנר-סערהדגל היפה בעולם צלמת: כרמל מילנר-סער

מאז הרוחות סוערות, פוסטים זועמים, תגובות לעמדת המדינה מכל רחבי הקשת הפוליטית, כעס אדיר ומוצדק בקהילה הגאה על מה שמסתמן כעוד השמת רגל בדרכנו להיות מי שאנחנו ולהגשים את החלום של חלקנו להיות הורים בדרך האימוץ.

לא אכתוב עוד על הסערה, הבעתי את תחושותיי בפייסבוק הפרטי שלי, העליתי פוסט הקורא למחאה ולשמחתי איני היחידה. מחר תתקיים הפגנת מחאה בשעה 18:30 מול קריית הממשלה בת”א.

 

מה שכן אכתוב בבלוג החמוד שלי שרגיל לעסוק בענייני אוכל, תרבות ושאר דברים נעימים לרוב, הוא סקופ שגיליתי היום (תזכרו איפה קראתם/ן את זה בפעם הראשונה ובקשו קרדיט עבורי אם מישהו יצטט ללא. תודה מראש).

הגברת אורנה הירשפלד, עובדת סוציאלית ראשית, הנושאת במשרה הנכבדת של האחראית על האימוץ במשרד הרווחה, מי שמייצגת את המדינה בעמדתה החשוכה והשגויה, היא בעצמה אם (לא מאמצת) לכמה ילדים שאחד מהם הוא גיי בעצמו.

איך הגעתי לסקופ הזה אתם/ן שואלים/ות?

השם הירשפלד נשמע לי מוכר כבר ימים, שמעתי אותה בראיון בגל”צ כל כך קרה ומחושבת וכשהתחלתי לפשפש אודותיה בגוגל וברשתות החברתיות, דברים טובים לא ראיתי, אבל דבר טוב אחד כן גיליתי (טוב למי?  טוב למאבק שלנו ונגד הצביעות): הבן שלה גיי ובין אם ירצה להביא ילדים בדרך של פונדקאות או אימוץ בעתיד, אמא שלו, כנציגת המדינה אוחזת או מייצגת דעות המתנגדות לכך. נזכרתי שלפני כמה שנים טובות הייתי אצלו בסטודיו בראיון עבוד אפילו. הוא היה מקסים. :)

יכול מאד להיות שהגב’ הירשפלד בכלל חושבת אחרת מעמדת המדינה. אם מחר בנה יגיד לה שרוצה לאמץ, האם תוכל להסתכל לו בעיניים ולהגיד “זו בעיה, בגלל המדינה, אבל ברור שאתה ראוי וכל מקרה לגופו?”

ציטוט מהכתבה מ"הארץ" צילום מסך: כרמל מילנר-סערמראש, בכל הקשור לאימוץ במדינה, צריך לבדוק כל מקרה לגופו, תנו לילדים האלה בית. בית אוהב, חם ומכיל, בית שמכיל הורה אחד או שניים או מצידי גם שלושה, שיהיו אתיופים, שיהיו נכים, שיהיו לסביות, שיהיו הומוסקסואליים, שיהיו טרנסים/ות, שיהיו בי סקסואלים/ות או א- מיניים למי אכפת? כולנו יודעים בלי להיות הורים אפילו מה ילד צריך. קורת גג, מזון, בריאות, אהבה וקבלה שלו כמו שהוא. מי יותר מהקהילה הגאה שעמלה כל כך קשה על הבאת ילדים לעולם כי טבעי זה בעייתי לנו? מי שמוציאים כל כך הרבה כספים על פונדקאות, תרומות זרע, ביצית, הליכי האימוץ שאחרי הלידה ע”י בן/ בת הזוג. מי כמונו יוכלו להעריך ולהכיל את חשיבות האהבה והטיפול בילד בכלל ובילד המחכה לאימוץ בפרט?

אורנה, האם דעתך היא כזו גם לגבי בנך ההומוסקסואל? האם ייצוג עמדת המדינה קודם למצפן האישי שלך? לילד פרי בטנך?

ואתה, לבטח מרגיש כרגע לא בנוח, מתפתל או שלא אל מול העמדות החשוכות, מבין שאין ברירה והעבודה שלה קודמת לאמהות שבה? כועס אך לא מוחה?

הפייסבוק שלך ריק מהתייחסות לנושא כולו. מניחה שבעמל רב מנסים להסתיר את עובדת היותך בנה של.. כי איך אפשר שאמא להומוסקסואל תתייצב לצד החשוכים באנשים? המדינה המתקדמת שכה הולכת לאחור?

ימים לא קלים עוברים עלייך גב’ הירשפלד ועלייך הירשפלד ג’וניור לבטח, אולי על כל המשפחה בכלל. בכל זאת, הקהילה שלנו יודעת למחות מצוין, להגיד את שעל לבה, היא חוטפת סטירות מימין ומשמאל אך הפסיקה השבוע לתת את הלחי השנייה.

קוראת לך ח. ולאמא שלך לבוא מחר למחאה, לראות איך עושים דברים באהבה ולא בקור, התנשאות והכללה גסה. די לצביעות ולחשכה!

באין אנשים במשרד הרווחה, המשפטים, במשרד ראש הממשלה שיחבקו את הקהילה, הקהילה פשוט מחבקת את עצמה ומוחה! לא יקחו לנו וישללו מאיתנו, את מה שניתן לכולם/ן כמובן מאליו.

לראיון עם אורנה הירשפלד בגל”צ (החל מדקה 4:30).

ואסיים בתודה רבה לכל הסטרייטים/ות הקרובים אליי ואלה ברחבי הרשת שמחבקים את הקהילה חיבוק חם ונדיב (לא כולם/ן כמובן), תודה לסטטיק שהפך ברגע לממתק של הקיץ ולא רק עם המוסיקה שלו אלא עם הלב שלו ששם את כל כולו בתוך הפוסט שהעלה אתמול, תודה לכל מי שעושה עבור הקהילה לילות כימים בבתי המשפט, בכנסת ישראל ובכל מקום אפשרי ותודה לכל המשפחות הגאות המאושרות שחשפו בלית ברירה עוד קצת מחייהם/ן בפייסבוק בימים האחרונים, בשם המחאה!

עם אהבה בינינו, עם מחאה ראויה שממשיכה מחר ביתר שאת ואי שיתוף פעולה עם מי שבעיקר משתמשים בנו במהלך השנה לצרכים פולטיים וזורקים אותנו לפסי הרכבת, כשזה מגיע לזכויותינו, אנחנו עוד נגיע, נגיע ליום המואר!!

את תגובתו של ח. לא השגתי.

הירשפלד

יש בנו גאווה והיא תנצח!

שתפו את הפוסט לכל עבר.

אוהבת וגאה,

כרמל מילנר-סער.

 

 

 

עוד מהבלוג של כרמל מילנר-סער

תצוגה מקדימה

מתוקה שלי, הו בטטה- בטטות במלח עם טוויסט מתוק

התוספת שתופסת- בטטה, כמה היא יפה, מתוקה וכה כתומה למראה. כל מי שמכיר אותי יודע שאם מדובר על תבשילים, אין שום סיכוי שאני רוצה לחוש טעם מתוק במנות שלי (להבדיל מקינוחים כמובן). הבו לי מלוח, הבו לי חריף ואפילו מאד ואני חיש על ענני...

תצוגה מקדימה

אלה שמרים שאותי משמחים- עוגת שמרים שוקולד חלבה ממכרת

לכל אחד/ת יש את העוגה שהופכת עם הזמן לפייבוריטית שלו, זו האחת!! זוגתי מכירה אותי היטב, בכל זאת אנחנו יחד כבר למעלה משבע שנים. היא יודעת שאחרי שבוע של כאבי גב קשים ועייפות לא ברורה, יש דברים בודדים שישמחו אותי בסופ"ש. אחד...

תצוגה מקדימה

שחיתות שזה למות- העוגות של רשת הצ'יזקייק פקטורי עשו עליה

מאז שאני מכירה את זוגתי, שמעתי על העוגות של ה"צ'יזקייק פקטורי" ועל המסעדות המצליחות של הרשת ברחבי אמריקה. כששמענו לראשונה שהעוגות מגיעות לארץ, ידעתי שאני חייבת לסדר לה טעימה (כמעט) לפני כולם/ן, טעימה שכל כולה עשויה גבינה...

תגובות

פורסם לפני 9 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה