הבלוג של כרמל מילנר-סער

picanteria

צלמת סטילס, עיתונאית במאקו+מעריב. מנהלת תוכן ומדיה חברתית. בעלת העסק- הערך המוסף- כרמל מילנר-סער. אוהבת בני אדם, בעלי חיים, טבע, מילים וקולינריה. חיה באושר עם בת זוג מדהימה ושתי כלבות שהן החיים- מייפל וג'ינג'ר. לינק לדף... +עוד

צלמת סטילס, עיתונאית במאקו+מעריב. מנהלת תוכן ומדיה חברתית. בעלת העסק- הערך המוסף- כרמל מילנר-סער. אוהבת בני אדם, בעלי חיים, טבע, מילים וקולינריה. חיה באושר עם בת זוג מדהימה ושתי כלבות שהן החיים- מייפל וג'ינג'ר. לינק לדף העסק: https://www.facebook.com/Haerech.hamusaf/ לינק לדף הפרטי: https://www.facebook.com/carmel.saar

עדכונים:

פוסטים: 143

החל מינואר 2017

החמאס לוקח לילדי הדרום את השקט וגם את משחקי הילדות

21/06/2018

יו חמודי, תסתכל לשמיים, הנה עפיפון. בעצם לא, בוא נרוץ מפה מהר, הוא בוער!

במקום לרוץ לכל עפיפון בהתלהבות, הילדים בעוטף עזה רצים מפניו בשבועות האחרונים. עפיפונים ובלונים, צבעוניים ומלהיבים, משחק ילדותי מוכר וכה אהוב. יופי כזה שמתעופף לו בשמיים או תלוי על סרטים צבעוניים בחגיגות יום הולדת שמחה. ואז החמאס, אנשיו וכל העומדים עלינו לכלותנו, לקחו את התמימות הזו והפכו אותה בחוכמה ובעורמה לנשק של ממש במלחמה מול ישראל.

עפיפון תבערה קרדיט צילום: דוברות ח"כ חיים ילין

עפיפון תבערה קרדיט צילום: דוברות ח”כ חיים ילין

עפיפוני, בלוני, קונדומי (כן כן) תבערה, נוחתים כבר שבועות, כמעט באין מפריע בשדות היפים של עוטף עזה, עם בקבוק תבערה, עם חומר נפץ, עם כל הבא ליד. בשבועיים האחרונים הם אף הצליחו לשגר כמה כאלה לערים דרומיות כמו שדרות. הם שורפים דונמים רבים של שדות, בדרך לשרוף את כל ענף החקלאות בעוטף, את פרנסתם של מאות ואולי אלפים. והנה הם קרבים לערי הדרום ונוחתים ליד בניינים. לאחר שלא נמצא באמת פתרון למיגור התופעה המדאיגה (מיטב המומחים עדיין עובדים על פיתוח יעיל שינטרל באמת). ידיהם של צה”ל כבולות מבחינה משפטית. אין להם כרגע אישור לירות על משגרי עפיפונים/ בלונים כדי להרוג. כאילו שהם לא משגרים כאלה במטרה לפצוע או להרוג את תושבי הדרום והעוטף. ירי לעברם לפחות מבחינה משפטית זה גורף מדי, בעייתי, כך נטען. אבל ממש עוד רגע ההפסד הכספי של חקלאי הדרום יהיה גורף מדי. בעייתי הוא כבר. ומה עם כאלה שלא רק שורפים ומכלים שדות? מה עם כאלה שנוחתים ליד בניין/בית פרטי, עם חומר נפץ מחובר אליהם? מה עם מקרה בו במזל גדול, קלט אבי המשפחה את הנחיתה בחצרו ורץ מהר עם ילדיו מהאזור? הרי ברור לכולנו שחצי עפיפון תבערה מקרטע שינחת בלב תל אביב או אפילו בבאר שבע, ישנה את התמונה ברגע. אז יאשרו, אז יפגעו, אז ינטרלו!

ומה אם הפעם האחת יותר מדי הזו תהיה דווקא בחצר גן ילדים כשכולם/ן משחקים/ות בחוץ? מה אם היא תתרחש בדיוק בלב מרכז קניות הומה אדם, ביום חמישי אחה”צ? מה אם זה יפגע בתחמושת? (זה כבר כמעט קרה השבוע). מה אז? מצליחים/ת לדמיין את זה? זה הרי כבר מעבר לפינה. ישראל צריכה למנוע את המאוחר ולא להמתין לו, גם במחיר של מבצע בעזה או אפילו מלחמה. היום אני כבר שומעת דיבורים על צוק איתן 2, אחרי לילה עתיר שיגורים בשבוע שעבר בו כמעט 50 טילים נורו לעבר ישובי העוטף. המטח הכי כבד מאז סיום צוק איתן כך אמרו. ולמה זה? כי אחרי שיגור שלל עפיפונים שגרמו שרפות מרובות ונזקים כבדים, צה”ל החליט להגיב, שלא על מנת להרוג, אלא על מנת לעצור את השיגור הבא, לנטרל את מפריח העפיפונים הבא, לפגוע במקום בו הם מיוצרים ומאוחסנים. גם החמאס לא ירה טילים כדי להרוג, אלא כיוון בעיקר לשטחים פתוחים. הוא עדיין נזהר, אבל לא תספיקו לספור עוד 10 טילים או 20 עפיפונים  ובתוך שבוע כך נדמה לי, כבר תשמע האות לתחילת המבצע הבא. הייתי קוראת למבצע דווקא “בומרנג”. צוק איתן כבר היה ושידור חוזר למבצע חצי מקרטע אף אחד לא רוצה. בומרנג, זה בדיוק מה שיקרה, כל ששוגר, ישוגר אליהם בחזרה, כל שנשרף אצלנו יישרף אצלהם. והתושבים מה? גם בעזה וגם בדרום אין לי ספק שפשוט רוצים שקט.

מה בוער? הכל  קרדיט צילום: דוברות ח"כ חיים ילין

מה בוער? הכל
קרדיט צילום: דוברות ח”כ חיים ילין

תושבי/ות העוטף מפחדים על חייהם ובצדק, דואגים לפרנסתם ובצדק, מצלמים ומשתפים כבר שבועות ברשת, תמונות של נזקים, של אש ושל תימרות עשן, שפשוט לא נתפסות בעין לא מיומנת של תושבת מרכז שכמותי. בטוחה שתושבי/ות הדרום ובעיקר העוטף לא ישנים טוב בלילות האחרונים, אבל איכשהו גם אני, מביתי המרוחק שנות אור ואש מעוטף עזה, מתקשה לעצום את עיניי למראה כל עפיפון בוער ולקבלת כל פוש מרוטר בנייד שלי, שמדווח על עוד שיגור לישובי העוטף ואופס, עוד אחד ולסיום סיומת, עוד אחד.

אל תתנו להם רובים, אבל גם לא עפיפונים.

אומרים שלתקופה של בין מלחמה ומבצע קוראים “המערכה שבין המלחמות”, ובכן, במערכה הזו נראה שכבר הפסדנו. מקווה שבמלחמה הקרובה ננצח. מה זה ניצחון? הרי במלחמה לבטח כולנו מפסידים. ניצחון זו הרתעה של ממש, למשך שנים רבות, הסדר של שביתת נשק, סטטוס קוו. לא פגישה חוזרת ולא נעימה עם האויב אחת לכמה שנים בודדות, רק כדי לגלות שמאז השתכלל והמציא שיטות הזויות אך מוצלחות מסתבר, לפגוע בנו ולערער את יציבות חיינו כאן בכלל ובדרום בפרט. לקחתם להם את המנהרות? הם חזרו עם עפיפוני תבערה. תיקחו להם גם את זה, הם יחזרו עם אללה יסתור ולהקתו. הראש היהודי ממציא לנו פטנטים וללא ספק מופלאים, בהקשר הצבאי בעיקר, אבל לא רק הראש שלנו יכול. האויבים שלנו מחכימים ומשתכללים כל העת לצערי.

החזירו לילדי הדרום את השקט והביטחון ואת הידיעה שעפיפון הוא עדיין משחק מקסים וצבעוני לרוץ איתו בים בחודש יולי הקרב ובא. חום יולי אוגוסט עשוי להיות כבד מאד, אך גם מסוכן מאד. החופש הגדול הנה כבר מתחיל, אל תתנו לו להתחיל או להמשיך באזעקות ובחרדות ובטח שלא במצב מתמשך ומייאש של שריפות נטולות מענה. הביאו פתרון מיידי, זה לא בשמיים (ואולי דווקא כן). 

התמונה המיוחלת צלמת: כרמל מילנר-סער

התמונה המיוחלת צלמת: כרמל מילנר-סער

 

* הפוסט מוקדש ממעמקי לבי, לתושבי/ות עוטף עזה ודרום הארץ. מחבקת אתכם/ן ומתפללת יחד איתכם/ן לפתרון קרוב, או לפחות לשקט ממושך ולשמיים כחולים עתירי עפיפונים צבעוניים.

 

שיהיה לכולנו שבוע של שקט ובשורות טובות.

כרמל.

עוד מהבלוג של כרמל מילנר-סער

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

מחוברים לחיים עצמם

העונה החדשה והשמינית של מחוברים, רחוקה מלהיות מהנה. לא, זה לא אומר שאני לא אוהבת אותה או ממליצה לא לצפות בה, להיפך. יש תוכניות שלא נועדו רק לבדר אותנו. לאחר צפייה בארבעת הפרקים הראשונים, אני מבינה שזוהי כנראה העונה הכי...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

אלף נשיקות מתוקות בשני שלבים בלבד

השנה הכנתי לעצמי משלוח מנות.. משלוח מנות לילדה שהייתי. לכולנו יש שלל זיכרונות ילדות, בכל הקשור לפורים, זיכרונות הילדות שלי מהחג השמח והמבדח מכל, מעולם לא היו להיט. לא כל כך אהבתי להתחפש, בדיעבד, מבינה שהקונספט של להיות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה