הבלוג של כרמל מילנר-סער

picanteria

צלמת סטילס, עיתונאית במאקו+מעריב. מנהלת תוכן ומדיה חברתית. בעלת העסק- הערך המוסף- כרמל מילנר-סער. אוהבת בני אדם, בעלי חיים, טבע, מילים וקולינריה. חיה באושר עם בת זוג מדהימה ושתי כלבות שהן החיים- מייפל וג'ינג'ר. לינק לדף... +עוד

צלמת סטילס, עיתונאית במאקו+מעריב. מנהלת תוכן ומדיה חברתית. בעלת העסק- הערך המוסף- כרמל מילנר-סער. אוהבת בני אדם, בעלי חיים, טבע, מילים וקולינריה. חיה באושר עם בת זוג מדהימה ושתי כלבות שהן החיים- מייפל וג'ינג'ר. לינק לדף העסק: https://www.facebook.com/Haerech.hamusaf/ לינק לדף הפרטי: https://www.facebook.com/carmel.saar

עדכונים:

פוסטים: 143

החל מינואר 2017

בת 70 פוקחת עין ונועלת נעלה, יום גדול ממתין בפתח זה היום שלה

18/04/2018

מזל טוב- המדינה שלנו חוגגת 70!

אם זו לא סיבה עבורי לשבת מול המחשב ולשבור את הראש על לפחות 70 דברים (ועוד אחד לשנה הבאה), שהכי מאפיינים אותנו הישראלים/ות, אז  אני לא יודעת מה כן. 70 שנות קיום, מהמאבק להקמתה, דרך מלחמות, פיגועים, אסונות ושאר מריעין בישין ועד להישגים מרשימים, המצאות גאוניות, מוסיקה וקולנוע הכי משובחים שיש וגאווה על כמה שהיא יפה ומוכשרת החמודה. לכבוד יום ההולדת למדינה האהובה עליי בעולם, למרות הרע ובגלל הטוב, כתבתי לא מעט דברים שאומרים שאת/ה הכי ישראלי/ת (ללא הכללות כמובן, למרות שזה מה זה ישראלי להכליל).

חפשו ומצאו עצמכם/ן בחלק מהסעיפים, אם לא בכולם/ן :)

תחי מדינת ישראל ומייפל צלמת: כרמל מילנר-סער

תחי מדינת ישראל ומייפל צלמת: כרמל מילנר-סער

1. את/ה מתרגש כל כך לעבור בנתב”ג בדרך לטיסה הבאה שלך ומוחא/ת כפיים בכל נחיתה/ ממלמל לעצמך “הבאנו שלום עליכם”, גם אם חזרת ממדינה במרחק 4 שעות טיסה בלבד.

2. עם כל האהבה למעבר בנתב”ג, את/ה תמיד קונה שם קפה ומקלל/ת בלב בגלל המחיר.

3. גם ב-2018- כמעט תמיד תעצרו לעזור לאישה שצריכה להחליף גלגל, אם אתם רואים גבר באותו מצב, אתם/ן  לבטח תמשיכו לנסוע.

4. בכל פעם שאתם/ן שומעים בגלגל”צ על תאונה שמובילה לפקק בכיוון הנגדי בגלל סקרנים/ות, אתם/ן מסננים איזו קללה ולמרות זאת, גם כשאתם/ן תיתקלו בתאונה, מיד תשלפו את הסמארטפון ותעכבו את המכוניות מאחוריכם/ן. סקרנות/מציצנות זו תכונה ישראלית ידועה.

5. אני רק שאלה/ אני רק לוקח/ת מרשם בתור לרופא/ת זה משהו שאתם/ן אומרים/ות אבל כ”כ מתרגזים/ות כשאומרים/ות לכם/ן את זה וממש לא מוכנים שיעקפו אתכם/ן.

6. השכנים שלכם/ן חוגגים כל סופ”ש עם מסיבת קריוקי לוהטת וכל פעם מחדש אתם/ן מאיימים שתזמינו להם משטרה, אבל בסוף מוצאים/ות עצמכם/ן נשברים/ות ומזמזמים את “טוי” של נטע ברזילי, רגע לפני שאתם/ן הולכים/ות לישון מרירים/ות.

7. אתם/ן חולים על טעימות בסופר אבל אף פעם לא קונים/ות את המוצר שמוצע לכם/ן. טועמים, מחייכים וממשיכים בקניה. אולי בפעם הבאה..

8. עצמאיים/ות? אתם/ן לגמרי אוהבים לעבוד בבית קפה השכונתי ועל כל 6 שעות עבודה תזמינו הפוך, מים מהברז ובימים מפרגנים במיוחד גם קולה זירו ותרגישו הכי בבית בעולם. בעל/ת בית הקפה, ירגיש פחות בית עבורכם/ן.

9. אל על- הכי בבית בעולם, אתם/ן לא מפסיקים לכעוס על השירות של החברה הלאומית שלנו, להגיד כמה בטוח לנסוע רק איתה ואז עם התקלה הראשונה או השירות המבאס שקיבלתם/ן מהם, אתם מיד רצים לטנף עליהם בפייסבוק, על חברה זרה לא הייתם/ן מעיזים/ות.

10. אתם/ן כל כך אוהבים/ות לשלם בקופות המהירות בסופר, אבל אצלכם/ן עד 10 מוצרים תמיד הופך לעד 13- כי שתי שישיות של נייר סופג  זה בעצם מוצר אחד לא?

11. כשאת/ה רואה הומלס את/ה חושב/ת האם לשים לו כמה שקלים ותמיד אומר/ת לעצמך: אבל אולי זה ילך לסמים ומוותר/ת.

12. מונית שירות- את/ה מוכנ/ה לעמוד ורק לא לשבת ליד הנהג ולהעביר לו כסף מהנוסעים/ות פעם אחר פעם.. אחר פעם.

13. אתם/ן מפנים/ות את דירתכם/ן לפני הזמן, תפרסמו אותה ביד 2, בפייסבוק, בוואטס אפ המשפחתי וגם תאלצו את הדייר/ת החדשים לקנות את הארון/ הספה מאיקאה.

14. אתם/ן נקרעים/ות מצחוק מסטטוס שנון שראיתם/ן בפייסבוק של חבר של חברה ובלי למצמץ משתפים/ות אותו ללא קרדיט כאילו היה שלכם/ן. (כן, כן זה הסטטוס שלי חמודים/ות).

סתומה סתומה ועדיין תצביעו להם/ן שוב צלמת: כרמל מילנר-סער

סתומה סתומה ועדיין תצביעו להם/ן שוב צלמת: כרמל מילנר-סער

15. הרכבת מגיעה לתחנה ואת/ה ממהר/ת להתקרב לדלתות, לפני שנתת לכולם/ן לרדת ממנה, את/ה כבר עולה ומנתב את דרכך למקום הכי שווה+שקע לטעינת הסמארטפון.

16. הרכב שלפנייך נוסע לאט מדי לטעמך, את/ה גם תעקוף/י אותו וגם תטרח/י במקרה הטוב להסית את מבטך ולראות במי מדובר (“בטח זו אישה נכון?”) ובמקרה היותר גרוע גם תקלל/י את האמ, אמא שלו/ה.

17. ממש אין לכם/ן מושג מי כתב/ה את אומרים ישנה ארץ אבל את נפתלי הרץ-אימבר מחבר התקווה לנצח תזכרו, למעט עיריית רחובות וזה שפרגנה לעוזי חיטמן ז”ל את המילים השנה.

18. בכל שנה תתעצבנו ששוב מקרינים ביום העצמאות את אותם סרטים ישנים בטעם בורקס ועדיין, תמצאו עצמכם/ן צופים בסרג’יו קונסטנסה ונקרעים מהמבטא או מנסים לפענח שוב מרכיבי ממרח השיער של פארוק באלכס חולה אהבה.

19. כשאתם/ן בשיחה עם לא ישראלי/ת תמיד תתהו מתי הרגע הנכון לדחוף את זה שישראלים המציאו את הדיסק און קי והגו את עגבניית השרי ותתמלאו בגאווה כאילו דוד/ה דליה שלכם/ן אחראי/ת לפיתוח.

20. במסעדות יוקרה תמיד תתרגזו ותטרחו לספר לכולם/ן איזו מנה קטנה קיבלתם/ן בשביל איזה סכום גדול ועדיין ביום הנישואים/ יום  ההולדת הקרוב, תמצאו עצמכם/ן במסעדה הכי פלצנית ויקרה במדינת תל אביב, מורידים לא פחות מ-600 תבין ותקילין.

21. תכעסו בכל פעם כשיגידו לכם/ן את הביטוי “הבועה התל אביבית” ועדיין תמצאו עצמכם/ן רגע לאחר פיגוע ברדיוס שלכם/ן נכנסים/ות לבית הקפה הקרוב ומזמינים/ות את ההפוך הקבוע שלכם/ן.

22. פגשת בתחנת אוטובוס חייל/ת עם תג היחידה שלך? רוצה או לא רוצה הוא ישמע מה עשית לפני איקס שנים ביחידה שלו ובטח הכל השתנה ושבתקופתך הכל היה אחרת.

23. תלכלכו על חברי הכנסת והשרים, תשמיצו את מירי רגב תחת כל עץ רענן, תכנסו ביאיר לפיד שהוא הפכפך, תגידו שביבי מושחת לכל מי שירצה לשמוע, אבל ברגע שתיתקלו באחד/ת מהם/ן באירוע פוליטי או אחר, ברור שתבקשו סלפי ותעלו אותו בשמחה לפייסוש/אינסטוש!

24. לחייך מכל הלב כשיגידו בחדשות שהכנרת התמלאה ובאותה נשימה להתעצבן שהפכה להיות מקום לערסים בלבד ולהישבע בכל פעם לא להגיע אליה יותר ואז לתאם בחוה”מ מפגש שם עם כל החבר’ה. השנה לפחות תיהנו מהעדר קריוקי ומוסיקה בקולי קולות. מוכרחים להיות שמח, אבל תורידו את הווליום!

25. להגיד כמה “סברי מרנן” זו סדרה מביכה וגרועה ועדיין לדעת בדיוק איזה מאכל זה מז’לוף. מה לא ככה?

26. בלילה מאוחר כשאתם/ן לא נרדמים/ות, אחרי זפזופ מתיש, תמצאו עצמכם/ן שוב מרותקים ל”קרובים קרובים” בשידור מחזורי או לשידורים חוזרים ודביקים של “השיר שלנו”.

27. לראות עם הילדים/ האחיינים את כל סדרות הילדים החדשות ולהגיד להם/ן תמיד שכשאתם/ן הייתם/ן ילדים/ות היו תוכניות ברמה יותר גבוהה (“שלוש, ארבע, חמש וחצי” שולטתתתתת).

28. לשבת בשיפודיה הקבועה (יש לכם/ן כזו?) ולהזמין מנה עשירה ועתירת שומן, כולל 20 סלטים לאורך ידיו של המלצר ומיד לבקש כמובן קולה זירו/ דיאט קולה בצד, כדי שלפחות השתייה תהיה דיאטתית.

29. לנצח תחשבו על יאיר לפיד והג’ל כשמישהו ישאל אתכם/ן מה ישראלי בעיניכם/ן.

30. תמיד תטרח/י להגיד לכולם/ן כמה את/ה ממש לא צופה בסרטי בורקס ועדיין תוציא 10 מתוך 10 בחידון ציטוטים מצ’ארלי וחצי/ חגיגה בסנוקר (מבדילים בין עזריאל לגבריאל? למדו אותי כיצד).

גאווה כפולה צלמת: כרמל מילנר-סער

גאווה כפולה צלמת: כרמל מילנר-סער

31. ביום השואה תצפו שוב בהחיים יפים/ רשימת שינדלר/הפסנתרן ותבכו כל פעם מחדש באותה סצינה.

32. ביום הזיכרון לחללי צה”ל, תתרגשו כל כך מהשירים ברדיו ותמיד תאמרו כמה חבל שלא שמים שירים כאלה כל השנה, כי אלה השירים הכי יפים שלנו וכמה חבל שהיו צריכים/ות למות בשביל שיהיו כאלה שירים. אה, וגם להאזין בכל סופ”ש ל”שבת עברית” ב103fm- כי אין יותר מרגש וישראלי מזה.

33. גם באמצע טיול בטיז אל- הודו, תמיד תחפשו את הקשר הישראלי במקום בו אתם/ן ישנים/ אוכלים וברגע שתמצאו, ישר תציעו לחלוק במבה/ ג’וינט.

34. קומבינות- אתם/ן טוענים/ות תמיד כמה אתם/ן נגדם אבל לא תתנגדו אם חבר של חבר שלכם/ן שהוא בן דודה שני  של המנכ”ל, יזרוק איזו מילה טובה עליכם/ן לפני ראיון העבודה, או לנצל את זה בתור למיון, בהמתנה לתור לרופא מומחה או סתם כדי לקבל הנחה על הצימר המשפחתי שתסעו אליו בחגים.

35. תמיד תעירו או תכעסו על מי ששמ/ה את רגליו על מושב האוטובוס, אבל זה לא ימנע מכם/ן לתפוס מושב נוסף עם התיק שלכם/ן או להירדם על הנוסעת שלצידכם/ן בלי לשים לב. סליחה חמודה, סגרתי 2 שבתות וזה..

36. אתם/ן לא סובלים/ות קבוצות וואטסאפ המוניות ועדיין לא תהססו להוסיף אחת של הגן של הילד, אחת של החברות מהעבודה, אחת של החבר’ה מהמילואים ועוד אחת של המשפחה שלה כי לא נעים לסרב. ומה עם קבוצה של עדכוני חדשות/ כדורגל/ עצמאיות?

37. את חודש אחרי לידה הולכת עם הקטנה לטיול ברחוב, תמיד יגידו לך אולי קר לה, אולי חם לה, נפל לה המוצץ, למה את יוצאת איתה מהבית בגיל כזה. תמיד תתעצבני ותישבעי שבפעם הבאה תעני ולרוב פשוט תלכי בכעס מבלי לענות, כי בישראל זה נוהל שכולם/ן מתערבים/ות לכולם/ן.

38. ראיתם/ן שלט אין כניסה, אבל זה לא יעצור בעדכם/ן מלהיכנס לרחוב ברוורס. כי אחורה לפעמים זה לגמרי קדימה.

39. יש לכם את כל אתרי האינטרנט, מי כבר קונה עיתון ב-2018? אבל אתם/ן מתעקשים/ות על העיתון של שישי כי בכל זאת הורוסקופ, תשבצים, רכילות והכתבות הכי שוות, אבל גם אז, חלילה לכם/ן מלקחת את העיתון הראשון בערימה. (אחת שיודעת).

40. אנחנו תמיד יודעים/ות הכי טוב לגבי כל נושא ואם לא אז תמיד “יש לי דוד שעבר את זה בדיוק”, “אחותי מכירה את ההוא שאחראי ל..”, “היה לי את זה בקיץ שעבר” ועוד.

41. חס וחלילה אני לא מבקש הנחה אבל אולי בכל זאת לא תעשה לי מחיר מיוחד?

42. לכעוס על המצב הכלכלי, לשנוא את הממשלה, להתעצב בכל פיגוע ולנדור שלא תצפו עוד בחדשות, לקטר על המצב החברתי ולצאת להפגין רק ברחבי הפייסבוק להתלונן בלי הפסקה ולצפות לשינוי בלי לנסות לגרום לאחד כזה.  לא כולל מחאות נפלאות שיצאו מהרשת- גדולות וחשובות אבל מעטות.

43. להגיד שוב ושוב כמה זה חרא לחיות פה ושזו מדינה אוכלת יושביה ועדיין לשיר בפה מלא “עוד לא אבדה תקוותינו” ולהביע דעה נחרצת בשיחות סלון למה לא לרדת מהארץ. כי אין כמו העם שלנו ובכל מקום אחר תהיו זרים לנצח.

44. תמיד תשנאו את הבנקים ועדיין תתלו בשמחה את דגלי ישראל שיצורפו באדיבותם לגיליון החג של ידיעות ביום העצמאות.

45. תצפצפו על ההתראות החמות ועל אזהרות המסע של משרד החוץ ותמשיכו לנסוע בחגים לסיני, למרות שכל השאר מזמן הפסיקו ולמרות שזו לא המלצה אלא ממש אזהרה. כי שם זול ובאמת מנקים את הראש. חופשה זולה- חיים יקרים. לחלקנו לפחות.

46. להגיד שאתם/ן לא סובלים/ות רכילות ועדיין לדעת בדיוק על הסקנדל האחרון של אופירה וברקו, על האמירה המרגיזה האחרונה של בר רפאלי ועל הרומן הטרי של אנה ארונוב. מה היא עדיין רווקה?

הכי ישראלי צלמת: כרמל מילנר-סער

הכי ישראלי צלמת: כרמל מילנר-סער

47. לאכול בפסח לחם אבל לקנות בכל זאת גם מצות ושוקולד השחר כי איך אפשר בלי. ועוגיות יין, נו ברור!

48. להגיד שאין כמו המוסיקה/ בידור בישראל ועדיין תמיד לחפש הנחה מ”חבר”/ עובדי/ות מדינה, כי מה פתאום שאני אשלם מחיר מלא.

49. להתעצבן על כמות החולצות הלבנות שצריך לדאוג להן לילד/ה בתקופת יום השואה/ הזיכרון/ העצמאות ועדיין לשלוח אותם/ן תמיד לגן/ בי”ס מתוקתקים ויפים מהרגיל בימים האלה.

50. לזלזל כמעט בכל שחקנ/ית שלנו שמצליחים/ות מעבר לים כי “גם אני יכול לשחק מצוין גופה/ מחבל/ חייל קרבי”. כפרה עלייך אלון אבוטבול/ מארק איווניר/ גל גדות/ איילת זורר.

51. להגיד שכל המוסיקה פה נהייתה רדודה ושרמת הטקסטים פשוט מזעזעת ועדיין בכל שנה להקשיב למצעד הישראלי השנתי/ מצעד השיר הישראלי של כל הזמנים ולחייך בגאווה לרדיו שהפך למערכת משוכללת מאז. הידעתם/ן שליוסי גיספן יש כבר דור המשך שכותב ושר? למה זה מגיע לנו?

52. להגיד שבתי הקולנוע מגזימים ו-40 ש”ח לסרט זו פשוט גניבה לאור יום ומה אני צריך יש לי kodi ועדיין למצוא עצמך שוב ושוב מגיע לסינמה סיטי כי אין כמו לראות שם סרט והאווירה זה משהו לא נורמלי, חייבים לבוא פעם ב.. ברור פופקורן גדול וזירו. כמה זה עולה???

53. לקבל לפני כל ניתוח/ פרוצדורה רפואית מלא המלצות מקבוצות פייסבוק, מחברים וחברים של, על הרופא ההוא שעשה עבודה מדהימה ועדיין להגיד אחרי הטיפול שחבל שלא בחרת בסוף ברופא אחר ומי בכלל היה צריך להקשיב להם/ן.

54. שוקולד השחר הכי טעים, טוויסט מדהים למרות שתמיד מרגיש ישן ועבש, במבה זה להיט ולא רק בישראל ואין כמו שוקולד פרה ועגבניות שרי שלנו הכי מדהימות בעולם. מה, לא ככה?

55. השנה אנחנו לא עושים על האש כי לא בריא, כי בעלי החיים, איכות הסביבה וכל עם ישראל הרועש מסביב… ובשנה שאחרי עדיין תמצאו עצמכם מחפשים חניה, עומדים בפקקים, מנסים לאתר שולחן פיקניק אחד לרפואה בפארק הירקון/ יער קנדה.

56. מפרסמים ביד 2 שולחן כמעט חדש, ספה מהניילונים וכל שיחה שתקבלו בעניין תתחיל ב”אפשר לדבר על המחיר”? אבל תורידי בחייאת.

57. “החום בוטל, שותים קריסטל”? איכסססס, איך אנשים הכניסו לגוף שלהם פעם את הרעל הזה? יווווו, מוכרים במכולת הזאת משקה תותית, חייבת לטעום, נו לזכר הילדות.

58. את/ה בטיול במזרח הרחוק ושמעת על ישראלי/ת במצוקה? תהפוכ/י עולמות כדי לעזור. בארץ, לא בטוח שהייתם/ן בכלל משתינים/ות לכיוון, מצוקה או לא.

59. גם בפעם המיליון, כשתשמעו את גלי או קורין שרות את “אין לי ארץ אחרת”, צמרמורת תעבור בגופך ובראש יעבור לכם/ן (ברור שאין, אבל מה זה מבאס לחיות פה לאחרונה).60. תהיו ראשונים/ות לתרום דם או מח עצם והראשונים/ות לשתף בפייסבוק סטטוס עם עזרה נדרשת לילד/ ניצול שואה וכל דבר אחר שמיד מכווץ לכם/ן את הלב.

עגבניות שרי- (פרי) פיתוח ישראלי. צלמת: כרמל מילנר-סער

עגבניות שרי- (פרי) פיתוח ישראלי. צלמת: כרמל מילנר-סער

61. תקללו בלב או לא את העירייה על חשבון הארנונה ולמה בתמורה אין יותר תאורת רחוב, חניות ציבוריות ואירועים חינמיים לתושבים/ות, תכתבו על זה אפילו סטטוס זועם בפייסבוק ולא תשכחו לתייג את העירייה, אבל ברגע שפתאום תאתרו גינת כלבים חדשה ליד הבית, פריחה מהממת בפינת הרחוב, תכתבו סטטוס נלהב ומפרגן בפייסבוק ושוב לא תשכחו לתייג את העירייה שלכם, כי כשמגיע מגיע לא? (לא תקף לגבי עיריית הרצליה כי לשמחתי תמיד מגיע).

62. תתעצבנו ותספרו לכולם/ן וגם למדינת הפייסבוק כשתשבו עם אבא/אמא/סבתא/ילד חמש שעות במיון כדי לקבל שמץ בדיקה ושבב אבחנה ועדיין בכל פעם מחדש תגידו שאין כמו הרופאים/ות שלנו והרפואה המתקדמת בישראל. בחייאת, תנו להם לישון! 26 שעות משמרת לרופא/ה? ביזיון! ליצמן, המערכת חולה!

63. תגידו שגלגל”צ משדרת מוסיקה לעוסה, הכי מיינסטרים ושיש שם קומבינות ועדיין זו תמשיך להיות התחנה המועדפת על רוב הישראלים/ות.

64. תמיד תגידו שאין מה לעשות באילת וחם שם וכל העמך מגיעה ביולי-אוגוסט ועדיין תיסעו/ תטוסו לשם לפחות פעם בשנה כי זה בלי מע”מ ואין לחות ואין על המצפה התת-ימי/ ריף הדולפינים. סליחה, את השם שלך על גרגר אורז כבר קנית?

65. תגידו ש”שמש” הייתה חרא סדרה ועדיין שנים אח”כ תקפידו לקרוא כל משפט שאורלי ויינרמן שיגרה לעולם, בכל זאת, עוגן וזה.

66. לא תסלחו לבר רפאלי שהתחתנה כדי לא להתגייס לצבא ההגנה ובנוסף, תעלו להתקפה בכל תמונה באינסטוש או תובנה שתשחרר לאוויר העולם והפייסבוק. גם כשהיא כבר אמא לשתיים.

67. אין ולא יהיה כמו מכבי תל אביב בכדורסל, קבוצה היסטורית, מדהימה, מ.י.ק.י ברקוביץ’. איכססס איזה קבוצה, הבעלים/ המאמן/ הזרים הרסו אותה. לא צופה יותר במשחק בחיים. אה וגל מקל חתיך הורס. עם הפכפך אנחנו.

אחד משני הדגלים היפים בעולם צלמת: כרמל מילנר-סער

אחד משני הדגלים היפים בעולם צלמת: כרמל מילנר-סער

68. מה מצעד הגאווה וכל התיירים הצבעוניים האלה מתפשטים לנו בעיר? מה סוגרים שוב את כל הרחוב בשביל מירוץ נייקי/ סמסונג? הכל זה כסף!! שיעזבו את תל אביב שלנו בשקט. מה הופעה חינם בגני יהושע? יש כניסה חינם/ חניה חינם לתל אביביים/ות בלבד? חכה לי, אני בפקק בקרליבך, בדרך אלייך.

69. אין כמו השפים/ות שלנו, האוכל מדהים, גורמה גורמה גורמה. איך הם מצליחים בארץ, פותחים עוד מסעדה, פורצים בחו”ל, כל הכבוד להם באמת.. מה הוא אפילו לא למד את זה? כמה הוא מרוויח בחודש? עוד קמפיין? איף, איזה שף פלצן, למה חשב שיצליח בחו”ל למה מי הוא חושב שהוא? כולה שף מישראל.

70. טיסת השוקולד? איכסה! הגזענית מהסופר? גועל נפש. האמא הבהמתית שמתחרעת על המציל בבריכה באילת? השם ישמור! אבל לא נשתף בפייסבוק ובוואטסאפ בלי הכרה? לא נדבר על זה שבוע אחר כך בשיחות סלון/ משרד? ברור שכן. לתפארת מדינת ישראל? הפעם, לתפארת הישראלי/ת המכוער/ת! או לפחות למען לא מעט לייקים.

אולי שלום? צלמת: כרמל מילנר-סער

אולי שלום? צלמת: כרמל מילנר-סער

 

וברור שיהיה לנו גם אחד לשנה/לשנים הבאות:

71. מזל טוב גדול ומכל לבי מדינה יקרה שלי. יש בך כל כך הרבה רע, אבל הרבה יותר מכך, טוב ואין כמו האנשים שתמיד נרתמים לעזור בשעת אסון ואין על המשלחות סיוע שלנו באסונות טבע או פיגועי ענק ואין כמו הרפואה כאן והחינוך והמוסיקה, הקולנוע והחום, ישראליים הכי חמים שיש אבל גם מתחממים בקלות, מתערבים, חוצפנים, לא מנומסים וחושבים שמגיע להם/ן הכל, אה.. וגם אוהבים לעשות הכללות. ובכל זאת, לא הייתי מחליפה אותך באוגנדה וגם לא בזנזיבר, חולה לך על הצורה ישראל, את הכי מדהימה שיש, בת 70 ולא הייתי נותנת לך דקה יותר מ-69. אבל בחייאת, בשנה החגיגית הזו, תני לנו קצת יותר סיבות לאהוב אותך ולהרגיש בטוחים ונינוחים, להתקיים בכבוד, ליהנות מכל רגע. פחות מלחמות בקיץ כי זה קוטע לי את רצף השיזוף ומעורר חרדתיות שדי משעשעת את הסביבה שלי ובחייאת, תעשי כבר שהעם הזה יפסיק להתלונן על הממשלה ואז יבחר בדיוק את אותם נבחרי ציבור בקלפי ודי עם בשורות איוב, משפחות שכולות, פיגועים מזוויעים וחום יולי-אוגוסט. תני לנו קצת שקט, שמש טובה והרבה אהבה. מבטיחים/ות לתת לך את כל הלב בחזרה, כי כאלה אנחנו, ישראלים/ות את יודעת..  

שיהיה לנו חג עצמאות שמח ועוד שנים רבות וטובות בארץ אהבתי המדהימה והמטורפת הזאת, תחי מדינת ישראל, עוד לא אבדה תקוותנו, לתפארת וכל הנ”ל.

אוהבת עד אין קץ,

כרמל- ישראלית גאה (תרתי).

זיקוקים- השמיים שלך צמאים לזיקוקים צלמת: כרמל מילנר-סער

זיקוקים- השמיים שלך צמאים לזיקוקים צלמת: כרמל מילנר-סער

 

והנה צ’ופר (כי ישראלים/ות מה זה אוהבים/ות צ’ופרים)- מתכון לחומוס ביתי ממכר והכי ישראלי שיש (וחריף לוהט ולימוני כמו בחומוסיות):

http://saloona.co.il/picanteria/?p=433

 

* אהבה, כתבה וצילמה: כרמל מילנר-סער

http://www.facebook.com/Haerech.hamusaf

 

עוד מהבלוג של כרמל מילנר-סער

תצוגה מקדימה

Lofra- איטלקי לוהט במטבח שלכם/ן

אחד הדברים שישראלים/ות הכי אוהבים/ות לקראת החגים ובעיקר לקראת חג הפסח הקרב ובא זה להתחדש. כשמשדרגים את הבית במוצר חדש, איכותי ושימושי, נדמה שתוך רגע גם התחושה שלנו משתדרגת, מעצם הרכישה, מהיופי ובעיקר מההתרגשות האופפת...

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

זה הסתיו עם המרק- מרק אפונה עשיר עם בצקניות טבעוניות מחיטה מלאה

בימינו לא צריך לחכות יותר לחורף שיפציע, כדי להוציא מהבוידעם את מתכוני המרקים הכי טובים שלנו. בחוץ קצת מתקרר וכבר בא לנו איזה מרק מהביל ומנחם, כזה שיפיץ בבית ריחות מופלאים ויחמם את הבטן, כמו אז כשהיינו ילדים ועלה קצת החום/...

תגובות

פורסם לפני 1 year

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה