הבלוג של כרמל מילנר-סער

picanteria

צלמת סטילס, עיתונאית במאקו+מעריב. מנהלת תוכן ומדיה חברתית. בעלת העסק- הערך המוסף- כרמל מילנר-סער. אוהבת בני אדם, בעלי חיים, טבע, מילים וקולינריה. חיה באושר עם בת זוג מדהימה ושתי כלבות שהן החיים- מייפל וג'ינג'ר. לינק לדף... +עוד

צלמת סטילס, עיתונאית במאקו+מעריב. מנהלת תוכן ומדיה חברתית. בעלת העסק- הערך המוסף- כרמל מילנר-סער. אוהבת בני אדם, בעלי חיים, טבע, מילים וקולינריה. חיה באושר עם בת זוג מדהימה ושתי כלבות שהן החיים- מייפל וג'ינג'ר. לינק לדף העסק: https://www.facebook.com/Haerech.hamusaf/ לינק לדף הפרטי: https://www.facebook.com/carmel.saar

עדכונים:

פוסטים: 142

החל מינואר 2017

רותם סלע ואסי עזר מציגים ב”הכוכב הבא”: ההתנצלות הגדולה הבאה. האם אמורים לפטר אותה בגלל אמירות אומללות? גולשים/ות רבים סבורים/ות שכן. מה שבטוח, צמד המגישים כבר המאיסו את עצמם לגמרי

14/11/2017

אז לפני שתאכלו אותי בגלל הכותרת, חשוב לי להבהיר שאני לגמרי בעד המועמד המקסים יוסי פיטוסי. עם זאת, אני הרבה פחות בעד צמד המנחים הבלתי נלאים, רותם סלע ואסי עזר, שנמצאים פשוט בכל מקום ומותירים חותם שלילי על מועמדים/ות ועל חווית הצפייה שלי. פעם אחר פעם השניים האלה מעירים הערות לא במקום, ממנים עצמם לשופטים/ות, מריצים דחקות על חשבון מתמודד כזה או אחר או פשוט סתם מלאים מעצמם. בתוכנית האחרונה של “הכוכב הבא” אירע מיני סקנדל, לפי התגובות הזועמות ברשת שהקיצוניות בהן אף קוראות לפיטורי רותם סלע, יש סיכוי שזה יתפתח לכדי סקנדל של ממש. 

לא פעם ראשונה אני כותבת על הצמד חסר המעצורים הזה: http://saloona.co.il/picanteria/?p=632

דרוש: ברקס צילום מסך: כרמל מילנר-סער

דרוש: ברקס צילום מסך: כרמל מילנר-סער

נדמה לי שבימים סוערים אלה, עם סיפור ההטרדה של אלכס גלעדי מחד ועם הפה הגדול והלא מאד נקי של יורם זק מאידך, קשת (ערוץ 12- עוד לא שיננתם/ן?), לא ממש צריכים עוד כעס ואנטגוניזם מהקהל בבית ומהאדם ברחוב אבל רותם סלע, המנחה לצידו של אסי עזר, קצת חטאה בתוכנית האחרונה. אפשר לקרוא לזה חטא היוהרה, אפשר לקרוא לזה חטא היפה והשטחית (ואני בטוחה שהיא לא באמת שטחית), אני קוראת לזה: חטא הרייטינג. נקודה.

יוסי פיטוסי, הקול והמחנק בגרון צילום מסך: כרמל מילנר-סער

יוסי פיטוסי, הקול והמחנק בגרון צילום מסך: כרמל מילנר-סער

אחד המועמדים שנכנס לשיחה המקדימה עם צמד המנחים (לא מזכירים לכם/ן את שני הזקנים הרכלנים מהחבובות) הוא יוסי פיטוסי, חמד של בחור בן 40 מפ”ת, “נהג משאית ביום ודיג’יי בלילה”, כך תיאר את עצמו.לא חתיכי במיוחד אבל למי אכפת, זו תוכנית שירה. הוא הגיע עם אביו כשמיד אסי פנה אליו בשאלה: “איפה הילדה, האח, האחות, הילד”? כבר פה התייחס אליו בביטול, כאילו מראש לא חשב שהוא עשוי להיות המועמד.

זה המשיך בתמיהה של “אתה???” כשיוסי ענה לו כשהוא בעצם המתמודד. “זקן, הא”? שאל יוסי. “לא, ענה אסי, אבל מבוגר”. זה המשיך בחפירה שלמה סביב עיסוקו הלא פשוט- נהג משאית, כולל הצגות מביכות של אסי, סביב עצירות של נהגי משאית במיקומים שמפריעים לתנועה.

אופסי צילום מסך: כרמל מילנר-סער

אופסי צילום מסך: כרמל מילנר-סער

ואז רותם ואסי פוצחים בשלל תהיות: “אתה חולם להיות זמר מאז שאתה קטן”? “אתה רוצה להיות נציג ישראל לאירוויזיון”? “אתה מסוגל לעשות את זה”? ואם כל זה לא מספיק, הגיע הקטע המדובר וחסר הרגישות של רותם: “אפשר להגיד לך את האמת יוסי בלי שתיעלב”? רק מלשמוע את המשפט הבנתי שהעלבון כבר בילד אין.

היא מצהירה בפה מלא: “על פניו, אתה לא נראה כמו זמר שהולך לכבוש עכשיו את “הכוכב הבא”. יוסי המום, בולע את הרוק והיא ממשיכה: “יש מצב שהחזות שלך מטעה אותי”? אסי מוסיף חטא על פשע ומלבה את העניינים עם: “איזה חזות יש לו”? בואו נחמם אותו על רותם ותצא לנו פה אחלה דרמה.

יוסי הצנוע והמתוק עונה לה בפשטות: “שמעת אותי שר”? ומכאן ועד לסוף האודישן שלו מצאתי עצמי מחפשת כרית לתחוב בה את ראשי מהבושה. לא שלו, שלהם. הצמד חמד הזה, חסר גבולות, תמיד זה היה מכיוונו של אסי אך הפעם רותם חרגה ממנהגה ופלטה משפטים מיותרים, רגע לפני שיוסי עלה לבמה לאודישן מכריע. זה דבר שלא יעשה. אממה? הדרמה כולה עלינו. המבוכה כולה על יוסי. הרייטינג כולו על קשת.

כישוף צילום מסך: כרמל מילנר-סער

כישוף צילום מסך: כרמל מילנר-סער

אם זה היה נגמר בהערה הזו ואז בהתנצלות מיידית זה היה עובר כלא כלום, אך ההערה שללא ספק לא הגיעה ממוחה הקודח של רותם, אלא מתסריט כתוב מראש ומוקפד שנועד בדיוק ליצור רגעים כאלה, הפכה להיות הרמה להנחתה לאסי, שתהה מול יוסי אם זו לא שיפוטיות ואם זה לא גורם לו לכעוס על רותם.

יוסי כמובן אמר שהוא כועס אז אסי, אמר לו, “אז קדימה תגיד לה את זה”, משל היה עמוס רולידר של ההיעלבויות בשידור חי. יוסי הסביר לה שכדאי לה להסתכל בקנקן, גם אני חושבת שכדאי לה ויפה הערה פוגענית אחת קודם ואז היא חצי מסבירה שסייגה כמובן וזה רק רושם ראשוני והאם “יש מצב שאתה עולה לבמה ומפתיע אותי”? אסי מתרעם ובצדק (כמובן גם ההתרעמות מבוימת להחריד), “למה הוא צריך להפתיע אותך”? למה באמת? אתם/ן לא הקהל ולא השופטים/ות, אתם/ן “רק” המנחים, אז תהיו כבר מנחים. הערה אחת שפספסו בכל ההתייחסות לסיפור הזה היא הערה של רותם מיד כשיוסי יוצא עם אביו מהראיון המקדים: “מה אני צריכה את זה על הראש שלי, הוא יחזור הביתה, אשתו תעשה עליי כישוף”. וואלה רותם? כי הם מרוקאים וזה? תמצאי מכשפה או קוסמת שתמחק את ההערה הגזענית הזו מארכיון קשת כפרה.

ואז כשיוסי עלה על במה מקצועית לראשונה בחייו, לבצע אודישן מול שופטים לא קלים וקהל עצום, הוא נאלץ לעלות אליה עם מחנק בגרון וים של דמעות בשתי עיניו, בגלל הערה אחת מיותרת של מנחה שבסך הכל אמרה את מה שהיה כתוב לה בתסריט.

אני מניחה שההפקה הבינה שהפה הגדול של אסי כבר סיבך אותו מספיק ושהערה כזו ממנה תעבור יותר טוב. אז זהו שלא. שנייה לפני שפצח בשירה, היא עלתה לבמה והסבירה לכווווולם/ן בבית ובאולפן מה קרה והתנצלה שוב+ דאגה שיביאו את האישה, כי אם אפשר להעצים את המבוכה ואת הפגיעה אז למה לא. תנו לנו עוד קצת מהמשפחתיות הזאת על המסך, הנה יש לו דמעה בקצה העין ומבט של “איפה אני קובר את עצמי ממבוכה”, וואו הרייטינג יהיה בשמיים, אז למי אכפת מה הוא מרגיש?נכון קשת? מבחינת השופטים הוא בסך הכל בחור חמוד ורגיש ואוי הוא נעלב. מבחינת ההפקה, הוא עשה להם אחלה של טראפיק באתר ובפייסבוק מיד בתום התוכנית ובימים שאחרי.

ושוב מתנצלת צילום מסך: כרמל מילנר-סער

ושוב מתנצלת צילום מסך: כרמל מילנר-סער

האודישן היה מרגש ומקסים, אולי אין לו את הלוק של מייק בראנט או את הכריזמה של נדב גדג’ אבל ללא ספק, יש לו קול מרגש ויש בו ייחודיות וצניעות שלא פוגשים הרבה בתחום הזה. שלושה שופטים הצביעו בעדו ואמדורסקי שמראש מתפקד כשופט שהוא נגד הבעד ובעד הנגד פחות אהב.

אז אל תמהרו לשלוח מכתבים לקשת ולבקש את פיטורי סלע, היא מנחה מקסימה ורגישה לרוב, לעיתים פשוט זורמת מדי עם אסי ונצמדת מדי לתסריטים הצהבהבים שנותנים לה (חוץ מזה שתיבת התלונות של קשת כבר בטח בקריסה בגלל נושאים אחרים). אבל מה שכן הייתי מבקשת, מקשת, מההפקה או מהתסריטאים: בשביל דמעות יש לנו את אבודים הנפלא, בשביל עניין יש לנו את עובדה המעולה, התוכנית שלכם/ן נצפית על ידי אנשים שרוצים בידור קליל ומהנה, מוסיקה טובה וסיפורים אישיים נוגעים. תפסיקו עם ההערות המביכות של שני המנחים, עם ההומור הילדותי ועם השטחיות וההתמקדות במראה חיצוני, גיל או משלח יד. האנשים האלה לא הגיעו לדגמן, הם הגיעו לשיר ואחת/ אחד מהם גם יבחר לייצג אותנו באירוויזיון. אולי כדאי שבעונה הבאה, תדאגו למנחים/ות שייצגו את כולנו בכבוד. איך מצלצל לכם/ן הפורמט: “המנחה הראוי/ה הבא/ה”?

 ** והערה לסיום: מה עשתה נועה בל המוכשרת, הבת המאומצת של קרן פלס ונועם טור על הבמה של הכוכב הבא? האם זה ראוי? מה עם נניח להתמודד בריאליטי שירה אחר, בשם ההגינות וההיגיון? 

עוד מהבלוג של כרמל מילנר-סער

תצוגה מקדימה

זה הסתיו עם המרק- מרק אפונה עשיר עם בצקניות טבעוניות מחיטה מלאה

בימינו לא צריך לחכות יותר לחורף שיפציע, כדי להוציא מהבוידעם את מתכוני המרקים הכי טובים שלנו. בחוץ קצת מתקרר וכבר בא לנו איזה מרק מהביל ומנחם, כזה שיפיץ בבית ריחות מופלאים ויחמם את הבטן, כמו אז כשהיינו ילדים ועלה קצת החום/...

תגובות

פורסם לפני 1 year

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

נורמנדה משדרג לכם/ן את החג

לקראת חג ההתחדשות, הלא הוא פסח, חברת "קלינטון סחר" שאחד ממותגי הדגל שלה הוא "נורמנדה", מציעה לכם/ן סדרת מקררים גדולים, איכותיים ומעוצבים, שישדרגו לכם/ן את החג ואת כל השנה. אין שמחה גדולה יותר בעיניי משמחת ההתחדשות, בין אם...

תגובות

פורסם לפני 9 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה