הבלוג של סופרסונס

SUPERSONAS

מיזם סופרסונה פועל למנף נשים מובילות לעמדות השפעה ויצוג מאוזן ושיוויוני בכל שדרות העשייה הישראלית

עדכונים:

פוסטים: 70

החל מיוני 2015

פחות מ- 40 נשים יתמודדו לרשויות המקומיות בבחירות באוקטובר, מתוך 257 רשויות. הגיע הזמן שנשמיע את קולנו בפוליטיקה

06/03/2018

“יגמרו לך קוביות הדיבור” נהגה לומר לי אימא. הייתי סופרת קטעי דיבור כדי להיות חסכנית ומחושבת, כשאני מתאמצת לדבר מעט, לתמצת, להקשיב ולהשוות לדעותיי. אבל כשלא דיברתי הייתי עסוקה במה היה קורה אילו אמרתי, וכשאמרתי שאלתי את עצמי מה היה קורה אילו הייתי אומרת יותר. “אולי אין לי משהו חשוב ונכון לומר”, חשבתי לי, אז שתקתי, כדי שלא יגמרו לי קוביות הדיבור.

הפנמתי שעדיף להיות בשקט . מבוגרים אמרו לי: “אל תעני לי!” או “תהיי יפה ושתוקה.” כך הייתי שתוקה מאוד אבל לא הרגשתי יפה.

כשבגרתי הפסקתי להאמין שקוביות הדיבור ייגמרו. ראיתי עוולות והבנתי שעליי להביע, להגן, להשפיע ולהתריע. למדתי עבודה סוציאלית ובחרתי לעבוד בכלא, מערכת היררכית שברובה גברים .היו נשים שהגיעו לעמדות מפתח, אך נהגו בקודים הגבריים ובחוסר פירגון. כל העת שהייתי פקודה מתונה, חייכו אליי. כשהדברים שהשמעתי לא ערבו לאוזן אחרת – נתפסתי כמתנגדת ושונה, והושתקתי.

התחלתי להשמיע את קולי כשפרשתי ויצאתי לקריירה אזרחית. מצאתי את דרכי בעשייה חברתית, מיזמים שותפויות. בשונה מהמערכת בה שירתי 20 שנה, הסביבה הגיבה אליי באהדה. זה נתן לי עוצמה, דחף ולהט להמשיך ולהשמיע את האחר. התחילו לקרוא לי: “פעילה חברתית , אקטיביסטית , מעוררת השראה”. זה היה מביך: “אני? הילדה מגבעת המורה, מעפולה, מהפריפריה? ועניתי לעצמי: כן, בצנעה ובענווה כן.”

כשנבחרתי לראשת מטה יש עתיד בעיר כבר הכרתי בעצמי והאמנתי בדרכי. נסעתי לכנס נשים ופגשתי נשים מובילות ופורצות דרך כמו חנה רדו, וורד סוויד ואחרות.  כבר הבנתי שנדבקתי בחיידק הפוליטי, והחלטתי ללמוד ולהתפתח.

Screenshot_20180302-161300_450x800

לצד לימודי קורס דירקטורים, וקורס מינהל השלטון המקומי לנבחרי ציבור, בחרתי גם בלימודי רטוריקה נשית באקדמיית She Speaks יחד עם נשים פורצות דרך ומעוררות השראה. שם עמדתי על במה ואמרתי: “אני אהיה האישה הראשונה בעפולה שעומדת בראש רשימה וחברת מועצה”.

לבחירה שלי להשמיע קול יש מחיר. התחילו לחטט בחיי האישיים ובפרנסתי, הטיחו בפני בעלי לשעבר שאלות מביכות והוא עמד בהן בגבורה, הסיתו פעילים נגדי. אני שלמה עם הבחירה ומוכנה גם לבאות.

כן, אני מדברת בקול רם. יש לי מה לומר. אני כבר לא שתוקה, נבוכה ומתביישת.

מדי פעם מגיע שוב הנחש שלוחש: “דברי חלש”. ואני עונה לו –לא עוד.

בין מגילת אסתר ליום האישה השנה הצמידות אינה מקרית. במגילה מופיעות שתי דמויות נשיות שכל אחת בדרכה היא חזקה ואקטיבית. ושתי מסרבת למלא את פקודת המלך ומשלמת מחיר יקר ואסתר מצילה את בני עמה.

2018 היא השנה שלנו הנשים. הגיע הזמן שלנו לדבר חזק ובקול, להיות ולהיבחר, להביע ולהשפיע, לקום ולהיות, להצטרף ולהתמודד בכל מרחב וזירה. פחות מ- 40 נשים יתמודדו לרשויות המקומיות בבחירות באוקטובר, מתוך 187 רשויות. אני קוראת לנשים: השמיעו קול והצטרפו לפוליטיקה. ייצוג שווה ימנף שיח שוויוני, צודק, ומתכתב עם מה שבוער לנו. קוביות הדיבור לא נגמרות ואין להן פג תוקף כל עוד נשתמש בהן.

נגה שרון היא ראשת יש עתיד בעפולה המתמודדת לבחירות לרשויות המקומיות, בוגרת מחזור ד של אקדמיית She Speaks וחברה בארגון Supersonas.

עוד מהבלוג של SUPERSONAS

תצוגה מקדימה

חמש סיבות מדוע האלופה במיל' אורנה ברביבאי צריכה להיות מפכ"לית המשטרה

1. כי אלברט איינשטיין טען ש"אי שפיות הוא לעשות את אותו הדבר שוב ושוב ולצפות לתוצאות שונות". משטרת ישראל בעשור האחרון בכלל ובכהונתו של המפכ"ל היוצא דנינו בפרט, הגיעה לשפל...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

נעמה לא הייתה סמל, היא הייתה אישה אמיתית

  נעמה היא חברה שלי, והיא היתה חברה והשראה עוד הרבה לפני שידעתי איך היא נראית. ככה זה כשיש לך אישיות קורנת  וכשאת לא ממהרת להחצין את עצמך. ככה זה כשאת נעמה. בקבוצות...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

אמא משקיעה: לא אמת מוחלטת.

שבועון לאישה, שלום, נתקלתי היום בפוסט שלכן להלן שדן בסוגייה הרת גורל שעניינו "חמישה סימנים לכך שאת אמא משקיעה": בהתחלה שאלתי את עצמי אם זה אמיתי. אחר כך שאלתי את עצמי אם...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה