הבלוג של סופרסונס

SUPERSONAS

מיזם סופרסונה פועל למנף נשים מובילות לעמדות השפעה ויצוג מאוזן ושיוויוני בכל שדרות העשייה הישראלית

עדכונים:

פוסטים: 70

החל מיוני 2015

בואו נלמד את הבנות שלנו שלהיות שווה זה לא רק במילה או במראה, אלא בלדרוש ובלקבל את השוויון גם בשכר. זו לא דרישה גדולה.

07/01/2018

בסוף השבוע האחרון פורסם כי ממשלת איסלנד קבעה חוק האוסר על פערי שכר בין גברים לנשים בחברות ובסוכנויות ממשלתיות.

האינסטינקט הראשוני שלי? לבקש מבן זוגי לארוז מזוודה ולחפש כרטיס בכיוון אחד לאיסלנד. כשנרגעתי והבנתי שזה לא הפתרון, ושככל הנראה בעלי לא יסכים לעזוב את הארץ, ועוד לאיסלנד,  דמיינתי איך תראה השיחה הראשונה שלי עם הבת שלי.

דמיינתי איך אני מספרת לה כמה היא שווה ויכולה, איך אנחנו שולחים אותה למסגרות לימודיות וחברתיות שבה אף אחד לא יגיד לה אחרת; איך אבא שלה הבטיח תמיד לעזור לה להפוך לאישה שיודעת דבר, שעומדת על שלה ומשיגה; איך היא בוחרת ביום מן הימים לרצות להיות הילארי קלינטון הבאה, או גל גדות.

ישנם כמה תהליכים שקורים בזמן האחרון. לצד מחאת #MeToo, בו כולנו מגלות שבכל רגע נתון, טמבל כזה או אחר הרשה לעצמו, במקרה הטוב, לסנן לעברנו הערה שאף גבר לא היה עובר עליה בשתיקה, ובמקרה הרע הרשה לעצמו לשלב את זה עם מחווה פיזית. התהליכים האלו שקרו, גרמו לנו לרצות להפסיק לשתוק.

זה לא ששתקנו עד עכשיו, אבל הפסקנו “להנמיך את הטונים” כמו שרוב הגברים אוהבים לבקש ברגע של סערה, או לפחות הפסקנו “לא להיות היסטריות” כמו ששמעתי פעם מנכ”ל בחברת פרסום גדולה אומר למנהלת שלי. התחלנו להגיד את הדברים כמו שהם, בלי להתנצל או לחשוש, ולעמוד בפרונט בגאווה, גם במחיר שלא בטוח ישיג בדיוק את המטרה.

 רוני סנדיק

הידעתן? מהנדס מרוויח 38% יותר ממהנדסת, על אותו התפקיד. לא רק בהנדסה ובהיי-טק ישנה אפליה. גם במקצועות שבהם הלקוחות שלנו הם הילדים שלנו. אצל המורים, מורה זכר מרוויח 21% יותר ממורה אישה על אותו התפקיד בדיוק.

אני לא מחדשת כלום. כולנו מכירות את הסטטיסטיקות. מכירות, שותקות או לא אומרות מספיק.

בחודש שעבר התפטרה מגישת ערוץ חדשות E העולמי, קאט סדלר, אחרי שגילתה שהמגיש שלצדה – ג’ייסון קנדי, שעובד אותה תקופת הזמן כמוה ועל אותו התפקיד בדיוק – מרוויח כפול ממנה.

אז מה אני אומרת בכל השיח העצמי המתגלגל שלי?

בעולם שמלא בפריס הילטוניות וקים קרדשניות, תהיו גל גדות. אל תסכימו לעבוד עם מעסיק שמפר קוד אתי של כבוד נשי, תהיו קאט סדלר. תעמדו על הזכות שלכן להרוויח זהה, להרגיש זהה ובעיקר – ולהיות שוות.

אל תבליגו, אל תשתקו ואל תהססו. בתקופה שבה סוף סוף התחלנו לדבר, בואו לא נתעייף מהר מדי מלומר את שיש לנו על הלב. בואו נגיד לבנות שלנו שלהיות שווה זה לא רק במילה, או במראה, אלא בלדרוש ולקבל את השוויון, גם בשכר. זו לא דרישה גדולה.  אם נתמיד ונדע לכוון אותן, ואותנו,  לדרך הנכונה, זה יקרה.  עד אז, אסתכל בעיניים כלות על איסנלד, ואקווה שנלמד מהם דבר או שניים.

רוני סנדיק שהם היא דוברת קבוצת ראות וחברה בארגון SUPERSONAS

עוד מהבלוג של SUPERSONAS

תצוגה מקדימה

חמש סיבות מדוע האלופה במיל' אורנה ברביבאי צריכה להיות מפכ"לית המשטרה

1. כי אלברט איינשטיין טען ש"אי שפיות הוא לעשות את אותו הדבר שוב ושוב ולצפות לתוצאות שונות". משטרת ישראל בעשור האחרון בכלל ובכהונתו של המפכ"ל היוצא דנינו בפרט, הגיעה לשפל...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

נעמה לא הייתה סמל, היא הייתה אישה אמיתית

  נעמה היא חברה שלי, והיא היתה חברה והשראה עוד הרבה לפני שידעתי איך היא נראית. ככה זה כשיש לך אישיות קורנת  וכשאת לא ממהרת להחצין את עצמך. ככה זה כשאת נעמה. בקבוצות...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

אמא משקיעה: לא אמת מוחלטת.

שבועון לאישה, שלום, נתקלתי היום בפוסט שלכן להלן שדן בסוגייה הרת גורל שעניינו "חמישה סימנים לכך שאת אמא משקיעה": בהתחלה שאלתי את עצמי אם זה אמיתי. אחר כך שאלתי את עצמי אם...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה