הבלוג של סופרסונס

SUPERSONAS

מיזם סופרסונה פועל למנף נשים מובילות לעמדות השפעה ויצוג מאוזן ושיוויוני בכל שדרות העשייה הישראלית

עדכונים:

פוסטים: 70

החל מיוני 2015

למרות קריירה אקדמית מכובדת, את שיעור חיי למדתי דווקא בבית הספר לסטיילינג

12/12/2017

הייתי נערה מתבגרת רצינית על גבול ה-Nerd עם דעות פמיניסטיות ברורות שקראה ספרי פסיכולוגיה ומגדר באדיקות.  הייתי משוכנעת שתשוקה לעיתוני אופנה זה דבר בזוי, שטחי ורדוד שחובה להסתיר אותו מהחבר’ה.

לימים סיימתי דוקטורט בעבודה סוציאלית קלינית ופיתחתי קריירה אקדמית מחקרית. למרות זאת, את השיעור של חיי למדתי דווקא בבית הספר לסטיילינג.

שם נפתחה לי דלת לעולם חדש ושונה מכל מה שהכרתי, שחיבר אותי לחלקים הכי טובים בעצמי.

גיליתי שסטיילינג הוא כלי אדיר לחיבור לחוזקות. למדתי, שכשהבגדים שלי בהלימה עם האישיות שלי ועם השאיפות שלי, הם הופכים לשריון כשאני זקוקה להגנה, ליטוף כשאני צריכה נחמה, ובעיקר מקור זמין לביטחון ולכוח.

הגילוי הזה גרם לי לבלבול. נדרשתי לבחון מחדש את תפיסות העולם שלי, בייחוד בהקשר  לעולם העבודה והקריירה, בו אנחנו נשפטות על פי הלבוש שלנו. לא הצלחתי להבין את הפער שבין איך הסטיילינג גרם לי להרגיש לבין כל המחקרים שקראתי שהראו שככל שאנחנו מטפסות בדרגים הניהוליים, כך הבגדים שלנו עלולים לשמש נגדנו, כשהם נתפסים כבלתי הולמים או פרובוקטיביים.

 הדילמה היתה גדולה. איך אפשר ליישב את הפער שבין הרצון המובנה להיראות טוב ולהרגיש טוב, לבין הדחייה מתפיסת השטחיות של עולם האופנה? ויותר מזה, האם להיות פמיניסטית מחייב אותי להוקיע את ההשתתפות בסמלי היופי החברתיים?

טלי סטולובי

את התשובות לשאלות שלי מצאתי אצל נעמי וולף, מחברת הספר ‘מיתוס היופי’, שכתבה: “עלינו לאמץ אל חקינו את ההנאה מנשיותנו, את הבחירה החופשית בהתקשטות, את יופיינו ואת מיניותנו האמיתיות, וגם באותה נשימה לכנות את עצמנו פמיניסטיות”.

כלומר, לכל אישה יש את הזכות לעשות ככל העולה על רוחה בגופה, שערה, ציפורניה, מבלי שזה ישמש כנגדה ומבלי שזה יהיה קריטריון להערכתה ולהגדרתה כאישה. נהפוך הוא: ליהנות מהסטייל שלנו הוא דרך ביטוי לעצם היותנו נשים.

מההתנסות והמחקר שלי למדתי שסטיילינג היא בשורה לכל פמיניסטית. הוא כלי שעוזר לנו לאתגר ולזקק את הציפיות מאתנו ומעצמנו, מפרגן לנו ניראות מעולה ותחושה מיטבית, ועוזר לנו לקדם מסרים ומטרות בכל סיטואציה תקשורתית.

אז איך נסכם את המבוא לשיעור הסטיילינג הפמיניסטי הראשון?

נתחיל מכך שלכולנו זכות בסיסית ליהנות מהבגדים שלנו ולהתלבש באופן שמבטא אותנו במדויק.

פמיניסטית שאוהבת סטייל היא אישה אינטליגנטית ועצמאית שמחוברת לנשיות שלה ולמטרות חייה האישיות והמקצועיות

חשוב מכל: כל פמיניסטית בכל גיל יכולה ללמוד את שפת הסטיילינג ולגרום לבגדים לפעול לטובת התפתחותה המקצועית והאישית.

אני מזמינה אתכן להעיז לצאת מארון הבגדים אל קדמת הבמה של חייכן, וליהנות מהדרך.

ד”ר טלי סטולובי היא חוקרת אקדמית, מומחית לקשר שבין פסיכותרפיה לסטיילינג, מייסדת המותג Styling Therapy ומנחת קורס She Speaks Styling באקדמיית She Speaks.

קורס She Speaks Styling  ייפתח ב 1.1.2018

 לפרטים ולהרשמה לחצו כאן

עוד מהבלוג של SUPERSONAS

תצוגה מקדימה

חמש סיבות מדוע האלופה במיל' אורנה ברביבאי צריכה להיות מפכ"לית המשטרה

1. כי אלברט איינשטיין טען ש"אי שפיות הוא לעשות את אותו הדבר שוב ושוב ולצפות לתוצאות שונות". משטרת ישראל בעשור האחרון בכלל ובכהונתו של המפכ"ל היוצא דנינו בפרט, הגיעה לשפל...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

נעמה לא הייתה סמל, היא הייתה אישה אמיתית

  נעמה היא חברה שלי, והיא היתה חברה והשראה עוד הרבה לפני שידעתי איך היא נראית. ככה זה כשיש לך אישיות קורנת  וכשאת לא ממהרת להחצין את עצמך. ככה זה כשאת נעמה. בקבוצות...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

אמא משקיעה: לא אמת מוחלטת.

שבועון לאישה, שלום, נתקלתי היום בפוסט שלכן להלן שדן בסוגייה הרת גורל שעניינו "חמישה סימנים לכך שאת אמא משקיעה": בהתחלה שאלתי את עצמי אם זה אמיתי. אחר כך שאלתי את עצמי אם...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה