הבלוג של איריס בוקר

SUPERSONAS

עדכונים:

פוסטים: 70

החל מינואר 2012

למה המשטרה והפרקליטות הופכות חשוד מרכזי בפרשה שמערבת שררה, בטחון וממון לעד מדינה עם הטבות והאם המטרה מקדשת את האמצעים?

18/07/2017

הכירו את מיקי גנור

מיקי גנור, חשוד מרכזי בפרשת הצוללות שנמצא במגעים מתקדמים לקראת הסכם עד מדינה, הוא שכנם ומקורבם של ראש הממשלה נתניהו ופרקליטו עו”ד דוד שמרון. גנור, נציג המספנה הגרמנית טיסנקרופ, חשוד שתיווך בעסקה ונתן שוחד למפקד חיל הים לשעבר, אליעזר צ’ייני מרום, כדי לזכות במכרז של משרד הביטחון שנאמד במספר הדמיוני, מיליארד ומאתיים מיליון אירו.

מיקי גנור בהארכת מאסרו (צילום מסך מערוץ 10)

למה עד מדינה?

מה גורם למשטרה ולפרקליטות להפוך חשוד מרכזי בפרשה שמערבת שררה, בטחון וממון לעד מדינה עם זכויות והטבות? מה מניע את המדינה למחול או להקל במידה רבה לעבריין צמרת בפרשה?

התשובה –  בלעדיו, אין למשטרה ראיות מוכחות להפללת החשודים המרכזיים בפרשה. כשמדובר בפרשה שמערבת בכירים במערכת הביטחון, פרקליטי צמרת ואת ראש ממשלה, כל חשוד מרכזי שאינו נמנה עליהם, יכול להפוך לעד מדינה ולו כדי לספק למשטרה את הראיות להפללת הבכירים.

על מנת שהסכם עד המדינה ייצא אל הפועל, העד-החשוד חייב להיות אמין ומהימן והראיות שהוא מוסר חייבות להיות בעלות ערך משלים ומפליל.

המניע של גנור ברור. כשהוא חס על עצמו, חירותו ועתידו, הוא מוכן להפוך ל”שטינקר” התורן שכולם יאהבו לשנוא בתמורה להגנה או חיים חדשים במקום אקזוטי. עם הקופון שגזר בעסקה, כבר לא יצטרך לעבוד לעולם. גם הדורות הבאים אחריו.

בנימין נתניהו מבקר בצוללת (צילום: לעמ)

המטרה מקדשת את האמצעים

אבל האם במקרה זה המטרה שסומנה  - הפללת ראש הממשלה – מקדשת את האמצעים? מה הערך בהפיכת גנור, שחשוד כי רקם, טווה וקידם את הפרשה, ליקק את הדבש שניגר ממנה ועשה הון על חשבון כולנו, לעד מדינה שלא ישלם על פשעיו רק כדי להפליל את ראש הממשלה, מפקד חיל הים ומעורבים בכירים? האם לא כולם שווים בפני החוק?

התשובה לשאלה ברורה. האינטרס הציבורי הוא לנקות את צמרת מערכת הביטחון והממשל מאנשים שבצע כסף, אינטרסים אישיים ויחסים בלתי כשרים מתגמלים והדדיים, מנהלים אותם ומכוונים את תהליכי קבלת ההחלטות שלהם. הסכנה הציבורית מצמרת מדינית וביטחונית מושחתת רבה לאין שיעור, ביחס לכל עבריין אחר שאינו איש ציבור – גם אם הוא נמנה על אדריכלי הפשע.

נזכיר כי עד היום, חרף קשירת שמו בפרשיות פליליות רבות, צלח ראש הממשלה נתניהו את מרביתן ופיתח לעצמו תכונות של מחבת טפלון שרבב לא דבק בו עד כי נדמה שהוא כאן כדי להישאר. עדותו של גנור יכולה להפוך את היוצרות.

נשיא, ראש ממשלה, מפקד בכיר בצבא, שרים וחברי כנסת במדינת ישראל כבר הורשעו וריצו מאסרים. אלו טלטלות קשות למדינת ישראל הקטנה והמאותגרת – ביטחונית ופוליטית גם יחד. דווקא בשל כך, ניקוי אורוות השררה הוא צורך קיומי הכרחי. אין לנו אפשרות אחרת ובמקרה זה – כל האמצעים כשרים.

.

מאיה אלון_570x800עו”ד מאיה הרצברג אלון היא בעלת משרד עורכות דין לדיני משפחה וירושה וחברה בארגון SUPERSONAS עורכת: גלית דיאמנט

עוד מהבלוג של SUPERSONAS

Thumbnail

חמש סיבות מדוע האלופה במיל' אורנה ברביבאי צריכה להיות מפכ"לית המשטרה

1. כי אלברט איינשטיין טען ש"אי שפיות הוא לעשות את אותו הדבר שוב ושוב ולצפות לתוצאות שונות". משטרת ישראל בעשור האחרון בכלל ובכהונתו של המפכ"ל היוצא דנינו בפרט, הגיעה לשפל...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

נעמה לא הייתה סמל, היא הייתה אישה אמיתית

  נעמה היא חברה שלי, והיא היתה חברה והשראה עוד הרבה לפני שידעתי איך היא נראית. ככה זה כשיש לך אישיות קורנת  וכשאת לא ממהרת להחצין את עצמך. ככה זה כשאת נעמה. בקבוצות...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

אמא משקיעה: לא אמת מוחלטת.

שבועון לאישה, שלום, נתקלתי היום בפוסט שלכן להלן שדן בסוגייה הרת גורל שעניינו "חמישה סימנים לכך שאת אמא משקיעה": בהתחלה שאלתי את עצמי אם זה אמיתי. אחר כך שאלתי את עצמי אם...

תגובות

טופ 20 - בלוגים